Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z południa Polski - ogród Marzeny

Pokaż wątki Pokaż posty

Z południa Polski - ogród Marzeny

Marzenaka 23:19, 07 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
jolka napisał(a)


No to się nie pomyliłam, jesteśmy sąsiadki baaardzo bliskie
Że tak powiem .. przez płot


nie trzymaj mnie w napięciu. Mam podejrzenia sądząc po krajobrazie.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:24, 07 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Melduję, że obrzeża ułożone (wykończenie wjazdu trwa).

Zdjęcie kiepskie bo z telefonu.
Dosadzimy brabanty tutaj do końca (ale raczej małe a nie takie wielkie). Posadzić jej w równej linii z tymi co już są czy cofnąć je do płotu tak, żeby można było coś z przodu dosadzić? No bo przy małych tujach to tego miejsca z przodu więcej będzie. Doradźcie mi. Miejsce raczej słoneczne.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:29, 07 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
A tutaj przed tujami też chciałabym coś wsadzić. Myślałam o żurawkach albo hostach ale tam pół dnia słońce mocno grzeje. Co by tutaj fajnie rosło?
Po prawej "zatoczka" na samochód jest.
____________________
Ogród Marzeny
aptu 08:58, 08 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
A te duże brabanty będziesz przycinać? Boo one chyba dość szybko rosną i te nowo wsadzone szybko dogonią tamte. Dlatego mi się wydaje, że chyba w jednej lini, chyba, że chcesz zrobić takie załamanie? A co do rabatki przed tujami - to tam chyba trochę mało miejsca jest, czy mi się wydaje?
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Marzenaka 22:36, 08 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
aptu tuje będą przycinane górą i boki też. Przed tujami faktycznie mało miejsca, może jakieś pół metra. Więc jedynie coś malutkiego i nie szerokiego by się zmieściło. Ponoć ma być weekend cieplejszy to chciałabym uporządkować ten kawałek, chciałabym tam kamyczkami wysypać i chociaż przed nowymi małymi tujami coś posadzić, żeby nie było tak pusto.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 22:43, 08 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
A może przed tujami tam gdzie tak wąsko, to lawendę dać? Słońce tam dobre pół dnia mocno grzeje.
____________________
Ogród Marzeny
aptu 15:29, 09 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
przynajmniej był by kolor i coś pachniało - fajny pomysł - ale to chyba już i przed te nowe musisz wsadzić coś podobnego, żeby była kontynuacja
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
rumiankowa 21:58, 09 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Witaj Marzenko

Piękne tuje, ale nie wiem, czy lawenda tutaj się nadaje. Tuje lubią kwaśną ziemię, lawenda zasadową... może gorzej rosnąć.

A to ma być kwitnące nasadzenie? Może np. dzwonki karpackie?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Marzenaka 22:41, 09 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
rumiankowa no to w takie szczegóły (jakże ważne) z tą ziemią się nie wdałam... I klops... Sama chyba nie wiem co bym tu chciała. Coś bym wsadziła, żeby po prostu było ładnie i się komponowało. Myślałam o żurawkach ale tam pół dnia słońce grzeje, no to i hosty odpadają...


Pooglądałam dziś ogród, widać wiosnę! Ale chyba mi omroziło hibiskusa i budleje dwie bo nic się na nich nie dzieje
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 22:50, 09 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Oto, co nabyłam:

Będą stać przed wejściem do domu
____________________
Ogród Marzeny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies