Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z południa Polski - ogród Marzeny

Pokaż wątki Pokaż posty

Z południa Polski - ogród Marzeny

Marzenaka 23:46, 17 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jestem. Na razie tyle udało nam się zrobić (popsuty samochód, grypa żołądkowa wszystkich po kolei niestety w czasie ładnej pogody wstrzymała nasze zapały do pracy).

Dosadziliśmy brabanty do końca po całej linii, jeszcze musimy kupić korę i podsypać, bo doszliśmy do wniosku że bardziej będzie się wyróżniać niż kamyczki (zleją się z wjazdem i chyba nie będzie to fajnie wyglądać).
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 00:06, 18 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
jolka chyba jednak zapomnę o tych żurawkach, chociaż bardzo mi się podobają, bo słońca u mnie naprawdę dużo, więc na pewno będą przypalane słońcem. Ale będą trawki i o wrzosach myślałam.
____________________
Ogród Marzeny
Psiamama 00:09, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Marzena ale zmiana Fajnie to wygląda i faktycznie kora będzie lepsza. A wymyśliłaś już co posadzisz przed tujami? A gdyby tam dać trawę hakonechloa?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
rumiankowa 19:07, 18 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Świetnie to teraz wygląda a jak podsypiecie korą to faktycznie będzie o niebo lepiej niż kamienie, które faktycznie mogłyby się zlać w jedną całość z wjazdem.

Wrzosy super pomysł. Trawki także. Czekam na efekt końcowy niecierpliwie
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 19:11, 18 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ładniutko, tylko czy korę nie będzie Ci wywiewało na kamyczki? Pytam, bo u mnie jest wszędzie i jestem przewrażliwiona na tym punkcie I zastanów się, czy przed brabantami Ci się jeszcze coś zmieści, bo wiesz, że one rosną jak szalone
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 19:14, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Witam kolejną koleżankę, która zaczyna na Ogrodowisku Fajnie Wam wyszedł wjazd i te brabanty. A ten kamień na wjeździe to już tak zostanie? Zaznaczam do obserwowania i kibicuję przy dalszych pracach
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Marzenaka 22:47, 18 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Psiamama nie zastanawiałam się jakie trawki wsadzę, ale doczytam o nich i będą. Jakieś niewielkie pewnie bo jak brabanty urosną to tam malutko miejsca będzie, Ale myślę, że na jakiś czas niech coś dodatkowo rośnie.

paulina_ns nie strasz mnie z tą korą... Troszkę się tego obawiam ale chyba zaryzykuję i poeksperymentuję. Bardziej boję się strasznych ulew, że popłynie zupełnie.

AnnaCh kamyczki na wjeździe są "na chwilę" - tzn. będzie kostka ale raczej w przyszłym roku, bo wcześniej elewację musimy zrobić.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 22:54, 21 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Tak planuję rabaty przed domem. Kolor niebieski - tam na pewno będą rabaty. Nie mogę się zdecydować czy żółta czy czerwona? Gdzie będzie lepiej? Jakie są wasze zdania? A może widzicie to zupełnie inaczej?
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 22:59, 21 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
I jeszcze jedno pytanie. Mam już tuje spore. Plan jest taki, aby przed nimi zrobić rabatkę z ławeczką. Były by tam hortensje Limelight, pomiędzy nimi ewentualnie bardziej z tyłu miskanty ale mam problem co z przodu dać. Tawułki Astilbe białe? Może trawki niższe ale jakie? Słońce świeci tam do południa a potem tuje robią cień.
____________________
Ogród Marzeny
paulina_ns 07:16, 23 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Marzenaka napisał(a)
Tak planuję rabaty przed domem. Kolor niebieski - tam na pewno będą rabaty. Nie mogę się zdecydować czy żółta czy czerwona? Gdzie będzie lepiej? Jakie są wasze zdania? A może widzicie to zupełnie inaczej?


Ja bym rabatę po lewej stronie zrobiła na całej długości, z własnego doświadczenia wiem, że takie "plamki rabatowe" ładnie nie wyglądają.

A co do rabaty z ławeczką zerknij sobie tutaj może Cię coś zainspiruje

http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=74
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies