Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Lobelia

Pokaż wątki Pokaż posty

Lobelia

Luckaa 16:56, 17 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Jestem w szoku, dziś wypatrzyłam pierwsze wschody, ładna zielona roślinka z dwóma listkami, maleńka, wpatrywałam się i widze że inne nasionka zrobiły się białe, podłużne, czyli się otworzyły, lada chwila pokażą się listki, pewnie pierwsza wyjrzała na zwiady czy można wyjśc ze skorupki. To moje pierwszew życiu posiane roslinki. A bazylia wzeszła po 4 dniach i od razu pełną gębą.
____________________
Lucyna
marta_d 12:50, 18 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
w tym roku jeszcze nie wysiałam lobelii, muszę nadrobić czasem kupuję już gotowe roślinki, mało cierpliwości we mnie, ale największa satysfakcja jest właśnie z siewu własnego


lubie w nich to że pasują do wielu roślin i można z nimi robić naprawdę cudne kompozycje
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 12:56, 18 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
i jeszcze jedno

zdjęcie z zeszłego roku
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Luckaa 09:42, 19 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Moje mikruski zasiane 12.02, mam nadzieje że je widzicie, w rzeczywistości sie bardziej zieleni w doniczce


____________________
Lucyna
marta_d 10:59, 19 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Widać muszę w końcu też wysiać, do marca jest czas na to , nigdzie tylko nie mogłam dostać nasion białych lobelii, więc chyba kupie już gotowe sadzonki i będę robić misz masz w donicach
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
lublinianka 12:19, 22 lut 2014


Dołączył: 25 sty 2014
Posty: 28
i u mnie lobeliowe towarzystwo wykiełkowało
KrzysiBado 13:46, 22 lut 2014


Dołączył: 05 lut 2014
Posty: 2
Witam
Chciałbym połaczyć w tym roku w skrzynkach balkonowych pelargonie własnie z lobellą zwisajacą. Czytałem o jej wymaganiach nie znalazłem natomaist informacji co do pielęgnacji. Zwracam sie zatem do Państwa jako doświadczonych w tym temacie z pytaniem czy należy obrywać przekwitłe kwiaty czy jest to roślina samoczyszcząca, jako że planje klilkanaście sadzonek obrywanie tak drobnych kwiatów to syzyfowa praca jak dla mnie zachęcony zdjeciami chciałbym sam je wysiać o ile nie za późno na to ... Pozdrawiam
marta_d 16:14, 22 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
KrzysiBado napisał(a)
Witam
Chciałbym połaczyć w tym roku w skrzynkach balkonowych pelargonie własnie z lobellą zwisajacą. Czytałem o jej wymaganiach nie znalazłem natomaist informacji co do pielęgnacji. Zwracam sie zatem do Państwa jako doświadczonych w tym temacie z pytaniem czy należy obrywać przekwitłe kwiaty czy jest to roślina samoczyszcząca, jako że planje klilkanaście sadzonek obrywanie tak drobnych kwiatów to syzyfowa praca jak dla mnie zachęcony zdjeciami chciałbym sam je wysiać o ile nie za późno na to ... Pozdrawiam



Witaj Krzyś! Przekwitłych kwiatków lobelii ( stroiczek)nie usuwamy ( na szczęście) same ładnie sie czyszczą, kwitna od wiosny do przymrozków, wysiać jeszcze mozna nawet w marcu, raz w tygodniu podlewam je nawozem do roślin kwitnących, lubia mieć wilgotne podłoże ale nie zalane, najlepiej ( z moich doświadczeń) rosną w słońcu
Pozdrawiam!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
iwka 11:37, 23 lut 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Moja lobelia 8 dni po wysianiu, siałam w sobotę tydzień temu i jak zobaczyłam, że rośnie to cieszyłam się jak dziecko. A najlepsze jest to, że jak posiałam i spryskałam wodą, to ta doniczka namiękła i podnosząc ją rozerwała się, wysypałam część tego co zasiałam. Myślę już po lobelii , zmiotką zebrałam wszystko rozsypałam do doniczek i proszę jak rośnie.

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
admete 06:46, 24 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
iwka napisał(a)
Moja lobelia 8 dni po wysianiu, siałam w sobotę tydzień temu i jak zobaczyłam, że rośnie to cieszyłam się jak dziecko. A najlepsze jest to, że jak posiałam i spryskałam wodą, to ta doniczka namiękła i podnosząc ją rozerwała się, wysypałam część tego co zasiałam. Myślę już po lobelii , zmiotką zebrałam wszystko rozsypałam do doniczek i proszę jak rośnie.



Cudnie Ci wyrosła .

Ja swoją wysiałam w tą sobotę.
I czekam niecierpliwie kiedy coś wzejdzie .

To moja pierwsza lobelia w życiu .
Jakoś specjalnie ją traktowałaś?
Jaką masz temperaturę w pomieszczeniu gdzie rośnie?

Pozdrawiam Aga
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies