Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

katel 17:04, 11 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Bożenko! Pięknie u Ciebie! Masz większość moich wymarzonych roślin: powojniki, wisteria, derenie, kaliny, nawet piwonia delikatna no i te niesamowite hortensje!
Zaglądam i będę zaglądać, bo Twoje rady są dla mnie bezcenne.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
malkul 17:10, 11 maj 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
och boże! kiedy ja się doczekam takich kwitnących dereni
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Kasiek 17:16, 11 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Jak dobrze ze dzisiaj przybieglam do Ciebie bo trafilam na duuuzego Rubensa Tez go kochasz prawda ?
Ile lat go juz masz, kupilas w Polsce ?
Zapraszam rowniez do mnie na kwiaty tej cudownej rosliny
____________________
Bawarka
bozga 22:14, 11 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dzięki, że do mnie zaglądacie
Rubensa kupiłam na miejscowych targach ogrodnicznych( odbywają się 2 x w roku)mam go około 3-4 lat, rosnie bardzo szybko, kwitnie od 2 lat.
Co do targów, to zawsze mam bardzo mieszane odczucia, pędzę tam z samego rana w nadziei na upolowanie jakiegoś rarytasika. Wracam rozczarowana, bo sprzedawcy najczęściej nie mają pojęcia co sprzedają a i oznaczenia roślin są fatalne i żal słuchać jak wciskają kit mniej zorientowanym klientom.
Mimo to z uporem maniaka oczywiście następnego dnia ( targi są dwudniowe) znowu jadę, bo a nuż przeoczyłam coś ważnego Rok w rok tak samo
Na dobry sen:
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Kasiek 22:23, 11 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Moj Rubens jest tylko troche starszy od Twojego, Postaram sie jutro zrobic fotke Rubensa rosnacego u nas na przystanku autobusowym, zobaczysz jakie ma kwiaty....
____________________
Bawarka
katel 08:56, 12 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Bożenko wszędzie tak samo! Pomylone etykiety, sprzedawcy którzy nie wiedzą co sprzedają, czasem jak się trafi na jakiegoś pasjonatę to aż serce rośnie. U nas to nawet targów porządnych nie ma. Odnośnie pomyłek, zerknij proszę do wątku dereń kwiecisty, kupiłam jednego na próbę, żeby sprawdzić czy klimat zniesie - dał radę, to chyba będę dalej próbować tylko tym razem to bym chciała Rubre już bez pomyłek (to już nawet nie o pieniądze chodzi ale ja na jego kwitnienie 7 lat czekałam) i ten Twój Rubens Ooooch! Biegne do Kasi jej Rubensa zobaczyć.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Ola54 14:00, 12 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Mam podobne odczucia odnośnie targów.U nas są raz w roku ale rzadko tam kupuję.Nastawiam się na wielkie zakupy a wychodzę z niczym.Chociaż w tym roku kupiłam Bobo i Pinky Winky - a to tylko dlatego,że nie chodziłam po ogrodniczych.W nich większy wybór.
Milka 14:05, 12 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudna wisteria!

Bożenko, ja uszczykiwałąm patyki, tzn listki na patykach, jesteś pewna, że oprócz tego że zgęstnieją, to i zakwitną?
Rubens też bajeczny, czyli jeszcze 2 lata czekania, u mnie drugi rok i pierwsze kwitnienie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewik 15:44, 12 maj 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Kalina cudna
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
bozga 15:50, 12 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Milka napisał(a)
Cudna wisteria!

Bożenko, ja uszczykiwałąm patyki, tzn listki na patykach, jesteś pewna, że oprócz tego że zgęstnieją, to i zakwitną?
Rubens też bajeczny, czyli jeszcze 2 lata czekania, u mnie drugi rok i pierwsze kwitnienie


Zakwitną, zakwitną, może ciut później, wszystko zaleźy jak szybko pojawiły się nowe pędy po uszczyknięciu. Ale zaburzenia kwitnienia zdarzają się, mi z niewiadmoch powodów w zeszłym roku nie zakwitły 2 krzaczki Bobo a u jednego z Phatomów kwiaty pojawiły się ponad miesiąc później niz u pozostałych.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies