Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Borem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Borem

Iggia 23:23, 29 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Szmaragdów nie mogę dać, bo pod ziemią idzie mi wodociąg i niestety inne rury. Więc zostają mi tylko miskanty jako tło. A co do blaszaka to on stoi tam odkąd pamiętam a sąsiad od swojej strony ma jakiegoś świerka i też jakieś trawy. Też zastanawiałam sie nad jakąś rabatą w tym miejscu. Chciałbym wykorzystać coś z tego co mam na rabacie tymczasowej + jakieś fajne miskanty.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
AnnaCh 23:32, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Tak wiem, ale myślałam, żeby je dać przed miskantami, dosłownie ze trzy, tak żeby coś zimnozielonego było. Jak nie szmaragdy, to może bukszpany, one mają płytko korzenie, stożki z nich zrobić?
Sory za jakość, ale robiłam to w 30 sekund. Może coś takiego?
Miskanty, bukszpany, hortensje i jakieś mniejsze trawki?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Iggia 10:57, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dzięki Aniu za ten projekt. Jak tak na niego patrzę to zastanawiam się czy na jesień nie zrobić w tym rogu większa rabatę - tak, żeby załapała także tą studzienkę kanalizacyjną i cały róg ogrodzenia (które kiedyś tam będzie)

Muszę jeszcze konkretnie pomyśleć i zaplanować sobie
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
AnnaCh 19:54, 01 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Koniecznie wszystko sobie przemyśl i rozrysuj. Jak będziesz miała zaplanowane, to możesz wykonywać stopniowo i rośliny też kupować pomalutku i sadzić.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 09:13, 04 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj Też mam podobnego blaszaka na działce, tyle, że swojego Ania ma rację blaszak o ile się nie mylę powinnien stać 3-4 metry od granicy, więc sąsiad trochę z nim przesadził Ciężko będzie Ci tam coś posadzić jak idą rury, więc może pomyśl o pergoli, żeby go zasłonić? Miskant nie wiele Ci da, on to ma dopiero olbrzymie korzenie. Zaznaczam i będę zaglądała
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Iggia 09:31, 04 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
własnie znajoma podpowiedziała mi, żebym postawiła - może nie pergolę taka z łukiem, ale tak jakby kratkę i po tym puściła bluszcz. tylko muszę dorwać jakiegoś fajnego.
A co do tego blaszaka to na razie nie mogę z sąsiadem wojować, bo biorę od niego wodę na budowę więc - trzeba zacisnąć zęby i kombinować z zasłanianiem. Ale z drugiej strony to nawet lepiej, że ten blaszak tam jest - przynajmniej trochę nas osłania i nie jesteśmy tak całkiem na widoku.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
wojtas2101 11:49, 04 maj 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Wpadam z rewizytą....
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Iggia 12:02, 04 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Wpadłeś z rewizyta a u mnie cisza nie mam czasu zająć się ogrodem, bo najpierw muszę ziemie porozwozić.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Malgosik 13:47, 04 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Hej

Fajna ta skrzyneczka warzywna. Zgrabna. I folię dojrzałam.
____________________
Ogród na glinie
Iggia 13:52, 04 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dzisiaj będę składała drugą - jak nie zapomnę to porobię zdjęcia
Moja też jest malowana impregnatem, ale bezbarwnym. Kolorki porobię jak będę miała pełną koncepcje koloru domu
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies