Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Borem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Borem

Aga 09:19, 27 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witaj jak tam dzionek sie rozpoczął?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Iggia 09:33, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dzionek rozpoczął sie od tego, że niestety trzeba iść do pracy
Ale wystawiłam ns parapet resztę rozsad z szafki ( szczególnie ostre papryki) a na działkę jadę dopiero po pracy - mam nadzieję, że skończymy dziś z mężem skrzynie. A jak nie to przynajmniej porobię zdjęcia bobu
A Tobie Aguś jak?
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Aga 09:38, 27 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
U mnie leniwie sie rozpoczął chcialabym iść do ogrodu ale już kolejny raz będę musiała coś przesadzać .I czekam na paczkę bo zamówiłam książkę jak zaprojektowac ogród bo przez te moje zmiany rośliny nigdy się nie zakorzenią.A pytając na forum nigdy nie mam konkretnej podpowiedzi czy pomocy i tak to jest u mnie .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Iggia 22:50, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Byłam dzisiaj na działce i oto co zobaczyłam:
Nie wiem co to za kwiatek, ale ma bardzo silne i grube korzenie i rozrasta sie od korzenia

Hosty, piwonie no i zwykły czosnek


Szczypiorek i o ile się nie mylę orlik

No i na koniec bób w skrzyni
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 12:36, 28 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
A tu mój przedogródek z jakże pięknymi elementami blaszak sąsiada i studzienka kanalizacyjna


I teraz pytanie - czym zakryć ten blaszak?
Niestety nie mogę posadzić szmaragdów ani brabantów, bo wzdłuż blaszaka leci wodociąg. Czy jakieś trawy tu pomogą? To jest od południowej strony.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
agam 14:20, 29 kwi 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Cześć Aguś, jestem z rewizytą.

Ale Ci zazdroszczę "Ogrodowiska", zanim na dobre rozpoczęłaś planowanie ogrodu przy swoim domu. Na pewno unikniesz wielu błędów.

Jak wysoki jest ten blaszak. Skoro tam idzie rura to trudno będzie zasadzić jakiekolwiek drzewo. Miskanty rozwiążą problem ale tylko w sezonie letnim, kiedy są wysokie. Jejku nie wiem jak Ci doradzić, może przybić kratkę i puścić winobluszcz, bluszcz lub inne pnące rośliny.
Nie pomogę za wiele

edit: ta roślina z różowym kwiatkiem to bergenia .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Iggia 14:33, 29 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
O super dzięki za info o tej mojej "kapuście"
Ja się zastanawiałam własnie albo nad miskantami albo bambusem (bo podobno część z nich ma nie ekspansywne korzenie).
Gdyby to nie byl sam przód jakoś bym to zamaskowała drzewami a tak muszę się męczyć. Nie wiem czy bluszcz za bardzo nie rozrośnie się, a nie chcę wchodzić sąsiadowi na jego posesje (żeby przycinać bluszcz).
Blaszak ma chyba z 4 metry.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
olaw 21:32, 29 kwi 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Wpadłam z rewizytą ale komentarz innym razem bo ledwo widzę na oczy
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Iggia 21:45, 29 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dzięki Ola
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
AnnaCh 21:53, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
O klimaty w przedogródku jak u mnie A sąsiad ten blaszak to tak od drogi z frontu sobie wystawił? Na bank nie ma na to zgody. Zawsze możesz zgłosić do nadzoru i będzie musiał rozebrać
A tak poważnie to może zaprojektować tam jakąś rabatkę? Przy samym blaszaku dać miskanty, szmaragdy możesz posadzić kilka dalej, tak by było jednak coś zimnozielonego, dalej nie wiem hortensje, bukszpany?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies