Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Borem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Borem

Iggia 20:10, 23 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
kasia napisał(a)
fajnie, się robi jeśli masz miejsce na jeżówki to posadź sobie. Zobaczysz jak szybko urosną i już tego lata będą ładnie wyglądać

Jeżówki już posadziłam - dostałam od Ani - Małej Mi
Narazie tylko parę - ale może później dosadzę więcej.
Czekam aż zrobi się ładnie to zrobię zdjęcia
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 11:04, 24 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
kasia napisał(a)


skrzynie zaje...fajne chciałabym takie bardzo mieć

Kasiu dziękuję Są fajne - tylko trzeba je codziennie podlewać, bo woda schodzi z nich w ekspresowym tempie, a ja nie mam takiej możliwości więc nie wszystko mi chce w nich rosnąć. Popełniłam błąd wsypując ziemię i nie mieszając jej z innym podłożem. Trzeba było dorzucić trochę mniej przepuszczającego podłoża, żeby tak szybko nie przesychała. Poza tym - faktycznie fajnie się to prezentuje, a satysfakcja z własnej wyhodowanej rzodkiewki naprawdę duża.
Wczoraj w deszczu byliśmy zobaczyć czy wykopany rowek na odwodnienie działki przez deszcz nie zasypał się i zobaczyłam, że bób już zaczyna kwitnąć.
Ale zdjęcia jak się zrobi ładna pogoda
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 12:49, 24 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dziewczyny moje kochane podkarpackie mam sprawę. Mam do oddania (bo wyrzucać nie chcę) roślinkę domową - żyworódkę. Jest to roślina o właściwościach leczniczych podobnych do aloesu, co najmniej roczna. Niestety ze względu na mocno łamliwą łodyżkę nie mogę jej wysłać w paczce - musi to być odbiór osobisty w Rzeszowie/Mielcu/Radomyślu Wielkim.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
anbu 09:13, 25 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witaj Agnieszko
Zapowiada się ciekawie. Zapytam nieśmiało, będziecie robić płotek wokół posesji?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Iggia 09:23, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Witam serdecznie
Będziemy, ale jeszcze chyba nie w tym roku.
W sumie to z jednej strony już jest płot panelowy, na części drugiej dłuższej strony sąsiad uszczęśliwił nas płotem betonowym odwróconym plecami do na (co widać na ujęciach ze skrzyniami). Z tyłu też zrobimy betonowy, bo nam zależy na tym, żeby zablokować trochę wiatr ( bo jesteśmy na przeciągu, bo ani z przodu ani z tyłu nie ma domów tylko pola), a z przodu będzie prawdopodobnie imitacja klinkieru i jakieś sztachety lub metalowy kuty. Chciałam w tym roku przynajmniej tył zrobić ale nie wiem czy się wyrobimy z kasą, bo jednak kilka innych rzeczy w domu jest do zrobienia. Musze tylko wymyślić jak chronić moje uprawy przed sarnami i dzikami bo nas odwiedzają i nie boja się ludzi
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
anbu 09:30, 25 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
No to super, bo jak jest płotek to jest przytulniej. No i przed zwierzakami różnymi chroni.
A od wiatru można potem fajne drzewa wysokie posadzić...tak mnie trochę poniosło hi hi..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Iggia 10:06, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Działka trochę wąskawa na drzewa, ale może w przyszłości coś się posadzi
narazie czeka nas jeszcze podnoszenie terenu, rozwożenie przywiezionej ziemi i milion innych robót.
Jak mi się w tym roku uda zrobić trawnik na przedogródku to będę szczęśliwa.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 21:55, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dzisiaj byłam na działce i w końcu trochę kolorków się pojawiło
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 21:59, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172

I cos czego nie potrafię zidentyfikować:

Nie patrzeć na chwasty proszę
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
AnnaCh 22:08, 25 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jakie chwasty? Nie kokietuj
Ślicznie Fajnie wygląda kwitnący szczypiorek
No i widzę, że bób już szaleje, mój też zaczyna.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies