Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Borem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Borem

Iggia 21:42, 19 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Witajcie
Zapraszam do mojego ogrodu z którego do rezerwatu leśnego mam tylko 200m - na razie to niestety dopiero początki.
Trwa jeszcze budowa domu a całą działkę trzeba jeszcze podnieść o ok. 20-30 cm, więc na razie nie tworzę jeszcze nic stałego ( no może oprócz skrzyń na warzywa - ale one są w najwyższym punkcie działki i tam nie trzeba będzie dosypywać ziemi).
Na chwilę obecna mam tylko 1 skrzynię (i czekam na pogodę, żeby z mężem zbić kolejną) w której mam już posiane podstawowe warzywa. A na małej rabatce mam tylko kilka roślin - kilka truskawek, poziomek, zeszłoroczny szczypiorek oraz jukę ogrodową, 2 hosty, 1 piwonię i kilka innych których nazw nie znam
W kolejnym poście dodam poglądowy rysunek działki.
Chciałabym już w tym roku przynajmniej zacząć projektować co ma się w moim ogrodzie znaleźć
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Gardenarium 07:21, 20 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, zastanów się najpierw co ma się w ogrodzie znaleźć, wybierz rośliny i zaplanuj funkcje poszczególnych zakątków ogrodu. Dopiero potem planuj linie rabat i rośliny na rabatach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iggia 10:53, 20 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dziękuję Danusiu - na razie mam tylko taką rabatę tymczasową gdzie byłam pewna, że żadni budowlańcy mi jej nie zniszczą.
W tym roku obok tymczasowej rabaty będą skrzynie z warzywami, ale będę zmieniała układ tej rabaty - muszą mi tylko wyjść wszystkie kwiatki z ziemi
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 16:01, 26 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Tak jak obiecałam - wstawiam plan mojej działki.

Na chwilę obecną koło domku na narzędzia stoi jedna skrzynia na warzywa, ale wraz z mężem robimy kolejne dwie.

A tak wygląda moja dotychczasowa - tymczasowa rabatka:
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 16:07, 26 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Z tego co wiem to na rabatce mam:
orliki, irysy, jukę ogrodową, piwonię, hosty, przywrotnik i kilka innych, których nie znam.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Aga 16:36, 26 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witaj dzieki za odwiedziny u mnie .Budowe już zaczynam, dom wyznaczony teraz kopanie pod fundamenty .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Iggia 16:41, 26 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Aga powiem szczerze - że początki budowy są najprzyjemniejsze - widzisz ja dom rośnie w oczach
A po dachu i oknach przychodzi ten moment - że wkładasz kasę a nie widzisz efektów - ja tak teraz mam. Dom z oknami i dachem stoi od listopada a teraz robimy instalacje. Oprócz sterty gruzu i rur nic się nie dzieje
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Aga 16:45, 26 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
U mnie budowa bedzie szła bardzo wolno ze wzgledów finansowych w tym roku chyba tylko fundamenty.A jaki masz projekt domu?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Iggia 16:53, 26 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dom w poziomkach http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-poziomkach-ver-2/m1fd1f6e52ca0d
Mam wąską działkę i musiałam lekko kombinować - żeby dom się zmieścił i nie wyglądał jak "kurnik".
Teraz już stoi i powoli staram się porządkować przestrzeń wokół niego.
W czwartek przywieźli nam 3 wywrotki ziemi i w tym tygodniu czeka mnie rozwożenie tej ziemi po przedogródku i równaniu terenu no i oczywiście - kończenie skrzyń i przesadzanie roślin z rabatki do skrzyń, bo mąż chce trawę posiać.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Aga 18:09, 26 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Ja mam projekt dom w jabłonkach też z archonu .Moja działka ma 22 na 38.To pracy masz full
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies