Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 10:22, 07 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Anda napisał(a)
Areał masz niesamowicie wielki, ale roślinki już ładnie poszły w górę i zaczątki parku już bardzo widoczne

Prawda Ciesze się, że już widać te moje maluchy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 12:09, 07 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wypatrzyłam u Ciebie śliczne ważki daj ich zbliżenie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
12:20, 07 sie 2016
obejrzałam poidełka ...jak je rozłożyłaś pod roślinami to dopiero zobaczyłam ze one sa wielkie ...zwłaszcza ta jedna
ZbigniewG 13:27, 07 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
sylwia_slomczewska napisał(a)
..Mam pytanie o tą drewniana palisadę z bali na trzeciej fotce. W jaki sposób montowałeś czym izolowana od ziemi czym impregnujesz i ile sezonów ma za sobą?......przymierzam się do czegoś w tym styluOdpisz u mnie


Sylwia to bardzo stare słupy telefoniczne są chyba nawet starsze niż ja, leżą tak 12 lat, niczym nie impregnuję i mam nadzieję że wymiana na coś innego to nie będzie już mój problem
impregnowane fabrycznie ale niczym nie było czuć bo podkłady kolejowe(nowe) w słoneczny dzień to raczej nic przyjemnego




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
sylwia_slomc... 13:33, 07 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Dorota123 napisał(a)
Wypatrzyłam u Ciebie śliczne ważki daj ich zbliżenie.

Postaram się cyknąć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:34, 07 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
eee_taam napisał(a)
obejrzałam poidełka ...jak je rozłożyłaś pod roślinami to dopiero zobaczyłam ze one sa wielkie ...zwłaszcza ta jedna

Zrobione z dużych liści słonecznika, a to największe z liścia gunnery
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:41, 07 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
ZbigniewG napisał(a)


Sylwia to bardzo stare słupy telefoniczne są chyba nawet starsze niż ja, leżą tak 12 lat, niczym nie impregnuję i mam nadzieję że wymiana na coś innego to nie będzie już mój problem
impregnowane fabrycznie ale niczym nie było czuć bo podkłady kolejowe(nowe) w słoneczny dzień to raczej nic przyjemnego





Zbyszku bardzo dziękuję za informacjęJa mam kupione stemple budowlane - pnie drzew iglastych, proste i długie na 4 m z tego muszę stworzyć poziomy/piętrowo, żeby zagospodarować ziemię z pod chodnika w podwórku i ciągle myślę nad sposobem montażu, a efekt bym chciała podobny do Twojego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:50, 07 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
tymczasem mam prośbę o podpowiedzi w sprawie tego kawałka ziemi po lewej stronie chodnika

dokładnie ten kształt i taka wielkość tylko wyrównam ziemię do poziomu schodków ten kawałek jest jeszcze nasz i ciężko tam będzie kosić , a na ogrodzenie z tej strony długo jeszcze trzeba będzie poczekać. Wystawa południowa , ale słońce od wschodu i od zachodu zasłonięte budynkami, czyli w ciągu dnia mocne światło jakieś 3 godziny , a tak to pełny cień. W najszerszym miejscu jest ok pół metra w najwęższym 20 cm
Myslałam puścić tam barwinka i jeszcze dostanę hosty od znajomej, ale nie wiem czy taki układ da radę? podpowiedzcie coś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ZbigniewG 15:13, 07 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
sylwia_slomczewska napisał(a)
..a mam kupione stemple budowlane - pnie drzew iglastych, proste i długie na 4 m ...


najważniejsze jaka średnica na początku i na końcu

3 godziny mocnego słońca w samo południe to wytrzymają ( z trudem) tylko niektóre hosty
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
sylwia_slomc... 15:20, 07 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Przekładać będziemy raz grubym końcem raz cieńszym , ale ogólnie ładne grubaski są
Czyli hosty raczej niea co do barwinka dołożyć? Na innej rabacie przy huśtawce mam go z hederą i hederę łyknął w trzy sezony do imentu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies