Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

kasiek 09:44, 20 wrz 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Czytam... Tyle jest cierpienia... Ja wczoraj kupowałam cebulki . Wychodząc ze sklepu zaczepiła mnie matka z 2 dzieci prosząc o jedzenie. Poszłam z chłopcem takim ok 7 letnim do sklepu - chciał coś ciepłego, najlepiej kurczaka. Powiedziałam mu że to trochę za duzo (grilowany kurczak), że mu chleb lub pierogi wezmę. A on patrzy na moje cebulki i pyta co to. Odpowiadam że cebulki kwiatów na co on z - a czy to do jedzenia? Matko jak mnie ścisnęło, odłożyłam chleb i poszliśmy po kurczaka. Kosztował 12 zł podczas gdy na cebulki wydałam 40 zł. Wiem że nie za się zbawić świata, ale tak wtedy pomyślałam, że pomagając ludziom spłacam dług wdzięczności, za to że samemu miało się lepszy start i możliwości... Wiadomo że każdy jest kowalem swojego losu, ale każdy z nas ma inne uwarunkowania i o tym trzeba pamiętać... Patrzę na cebulki i wciąż słyszę pytanie - a czy je mozna zjeść?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 09:54, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Przypomniałaś mi sytuację sprzed 20 lat jeszcze przed ślubem byliśmy. Poszliśmy do KFC koło Korony
Zamówiliśmy skrzydełka pikantne i siadamy weszły dzieci Rumuńskie( pamiętasz dużo ich wtedy w Krakowie było i nikt się ich nie bał)I usiadły przy stoliku, który opuszczała inna para. Patrzymy , a One zaczynają obgryzać kości po tamtych osobach. Zostawiliśmy nasze porcje i wyszliśmy.
Zajrzałam przez szybę wcinali, aż się im uszy trzęsły.
Sporo mnie takich sytuacji w życiu spotkało, ale akurat ta mi się teraz tak przypomniała. Miałyśmy więcej szczęścia w życiu.....inni go nie mieli. Dlatego pomagam tam gdzie jest to możliwe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 09:56, 20 wrz 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No właśnie, to szczęście które nie zawsze jest tylko od nas zależne...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 10:05, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Nie wybieramy miejsca, czasu , ani rodziny w której przyjdzie nam żyć, dlatego staram się ludzi nie oceniać, bo nie mam Ich doświadczeń.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 14:22, 20 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie, dziękuję. Tylko kawałek dalii.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 14:37, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Jeszcze masz czas się zastanowić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 14:53, 20 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czytam. Zmieniam temat.

Sylwia oczywiście się nie zawiodłam, lustereczko i ruszt dla mnie nowość - bomba.
Ktoś Wam to robił ten ruszt ? potrzebuję taką wielką misę

Takie lusterka widziałam teraz na wakacjach - był płot na małej działce i były powieszone co kawałek - a że nad morzem to wyglądało jak okienka w statku.

Daliami mnie sponiewierałaś - gdzie takie upolowałaś - ja jak zabrałam się za kupowanie to już pomponów nie było ale Ty chyba nie w necie kupowałaś.
Kupiłam paczkę w Lidlu takie 3 mix pompony ale ani jeden nie był pomponem

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Sebek 14:55, 20 wrz 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Katkak napisał(a)
U Ciebie przestrzeń trzeba optycznie zmniejszać, a nie powiększać .


Tak samo pomyślałem

Patrzę na te dalie i... niby je lubię, ale jedna odmiana mi wystarczy Cały czas lądują w wazonach
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylwia_slomc... 16:13, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
mira napisał(a)
Czytam. Zmieniam temat.

Sylwia oczywiście się nie zawiodłam, lustereczko i ruszt dla mnie nowość - bomba.
Ktoś Wam to robił ten ruszt ? potrzebuję taką wielką misę

Takie lusterka widziałam teraz na wakacjach - był płot na małej działce i były powieszone co kawałek - a że nad morzem to wyglądało jak okienka w statku.

Daliami mnie sponiewierałaś - gdzie takie upolowałaś - ja jak zabrałam się za kupowanie to już pomponów nie było ale Ty chyba nie w necie kupowałaś.
Kupiłam paczkę w Lidlu takie 3 mix pompony ale ani jeden nie był pomponem

pozdrawiam

Mireczko ruszt i stojak były w komplecie. One chyba ogólnodostępne bo Pan do sklepu od producenta mi zamawiał. W necie tez widziałam na A....
Fajny pomysł z tymi okienkami jak na statku
Dalie zeszłą wiosną kupowałam o ile mnie pamięć nie myli w Ob.W tym roku też były i zawsze widuję wiosną w LM. Opisane były jako pomponowe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:15, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Sebek napisał(a)


Tak samo pomyślałem

Patrzę na te dalie i... niby je lubię, ale jedna odmiana mi wystarczy Cały czas lądują w wazonach

A ja nie bardzo je lubię w wazonie bo szybko brzydną i się sypią, za to w warzywniku maja warunki idealne, co rok kompost i oparcie na płocie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies