Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zachwyt i obawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Zachwyt i obawa

MagdaBaj 19:20, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276



TUTAJ bukszpan dosadzę gęsto

____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 19:25, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Tutaj później kostka aż do końca - będzie garaż na końcu i nie wiem co z drzewami po lewej...



A to niedokończona rabata a raczej coś czego nie można nazwać rabatą powiecie]

____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 19:28, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Drugi bok działki widziany od przodu. Przy płocie będzie kupiony już drwniany płot lamel bo jest dróżka- ludzie chodzą...
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 19:29, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Tył...po lewej domek do rozbiórki.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 19:29, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
No to czekam na Wasze uwagi.Każdą krytykę przyjmę
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
sylwia_slomc... 23:37, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Witaj, nie mam może dużego doświadczenia, ale byłam w podobnej sytuacji, stary dom i częściowo zagospodarowana działka, też brak środków na rośliny i drogie materiały. Ja nauczyłam się korzystać z tego co dostałam, co znalazłam, co udało się kupić tanim kosztem + rośliny z ogródków znajomych + ciężka własna praca i pomysłowość.
Moja propozycja jest taka:
Tą rabatkę, która rośnie za jałowcem odwróciłabym i ulokowała pod ogrodzeniem, rośliny wyższe z tyłu czyli bliżej płotu niższe bliżej kraja, a kwitnące dosadź wokół drzewa prosnącego przy bukszpanach, jak zrobisz z nich mini żywopłot będzie ładnie. Rabatkę pod ogrodzeniem wysyp korą i kamyczkami i od razu zrobi się ładniej. Wykorzystaj to co już masz, a potem pomalutku zagospodarujesz resztę. Co miesiąc jakiś drobiazg za "psie pieniądze" do ogródka i po roku już go nie poznasz. Powodzenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MagdaBaj 14:41, 24 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Dzięki Sylwia. Może tak skromnie poproszę Panią Danusię jeszcze o pomoc....
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
sylwia_slomc... 20:36, 24 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Nie ma za co. Trzymam kciuki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Psiamama 21:13, 24 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Hej Magda Spróbuj rozrysować plan działki i napisz najpierw jak Ty to widzisz. Co chciałabyś mieć na działce? Musisz zaplanować rabaty i przygotować pod nie teren. Potem wybierać rośliny. Tę rabatę którą tworzysz to tam sadzisz w trawniku? Wstaw może zdjęcia z bliżej. Nikt nie wrzuci Ci gotowego projektu, nie ma tak lekko Ludziska Ci pomogą, ale musisz z czymś ruszyć. Tak ja bym Ci poradziła ale wiesz ja to "nie wiem, nie znam się zarobiona jestem" i sama się tu miotam
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
MagdaBaj 21:30, 24 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
To z przodu .Coś chciałam sama się miotam z tym...I niestety żle zaczęłam różaneczniki dwa różowe biała hortensja , zawciąg, żagwinki, bukszpany małe i małe tuje jeszcze z balkonu wcześniej z doniczek.MIni.Na szczęscie można przesadzić.Z boku działki na jesień będą tuje bo tam dróżka jest ludzie chodzą. z tyłu dużo trawy raczej ale hortensje bardzo mi sie podobają.Mam drzewa owocowe może coś między nimi.Ale jak to zrobić estetycznie...I czy tą rabatę korą wysypać? Chciałam do niej wsadzić jeszcze wyższe drzewa typu na pniu lub tuje i po bokach może lub tutaj na tym zdjęciu na samym dole - bo to przed balkonem ta rabata.
Zurawki mi tu padają. To strona południowa.Nie wiem czy hortensja się utrzyma
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies