Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zachwyt i obawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Zachwyt i obawa

anbu 12:51, 03 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej Magda.
Domy z kostki nie są złe mieszkam na śląsku i wiem co piszę
Taki dom jak Twój aż się prosi o nowoczesne otoczenie. Pasują linie proste rabat, moim skromnym zdaniem. Fajny kolor domu sobie wybraliście - trąci nowoczesną nutką

Czy w przedogródku masz już posadzone tuje na żywopłot? Czy dobrze widzę?
Czy przedogródek to to miejsce z tym dużym iglakiem?
Jeżeli tak, to starego iglaka bym wywaliłam i bza też bym wywaliła. Jest tyle pięknych drzew, które można tam posadzić. Posadziłabym tam drzewa wysoko szczepione a pod nimi rośliny zimozielone.

____________________
Ania Ogród Ani :)
MagdaBaj 13:25, 03 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Właśnie tego mi trzeba dla mych uszu Aniu.Tak tuje przed domem są też już posadzone bo droga tam jest.Kiedyś będzie pewnie i chodnik, ale narazie nie ma.Poza tym tam gdzie iglak to przedogródek. I lilak..Też mi się to wszystko nie bardzo podoba. To nie pasuje do mej wizji Trzeba by wywalić i wstawić np. Miłorząb lub wiśnię albo sami doradżcie. Tak ogólnie to jak dojdzie płot i nawierzchnia to będzie czyściej, a tak co bym nie zrobiła jest słabo...Nie chciałabym całkiem iść w nowoczesność. Chciałabym schludnie, czysto i elegancko.Narazie długa droga do tego.Na pewno od strony drogi jest duże drzewo.Lipa czy coś...nie znam się.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
anbu 13:37, 03 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ej no spoko Magda. Nie masz jeszcze kostki ale będziesz mieć ją przecież
Ja trzy lata po deskach chodziłam albo po błocie
Zrób sobie rzut z góry całej działki, zaznacz strony świata i myśl na razie nad liniami rabat. Ja uważam, że do takiego domu pasują tylko proste
Nie przejmuj się kostką może i dobrze, że jej na razie nie masz. Ja się zbyt z obrzeżami pośpieszyłam i klops
Przejdź do działu tematycznego i poczytaj o drzewach, na pewno znajdziesz coś co Cię zauroczy

____________________
Ania Ogród Ani :)
MagdaBaj 17:06, 03 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Działka z góry
Maciejka zapach dzieciństwa choć odrobina
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 17:27, 03 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Czy ktoś mógły doradzić jak zaplanować tę przestrzeń ?
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
anbu 20:37, 03 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Magda Ty masz dwie bramy? Czy planujecie w przyszłości rozwalić te betony?

Ja w tym Twoim ogródku, nie wiedzieć czemu widzę linie proste rabat
Pewno ten domek z kostki to powoduje

Magdo proponuję abyś zaczęła przeglądać wątki na forum, jest tu baaaardzo dużo pięknych ogrodów. Ja też taką radę rok temu dostałam i mnie ukrywam, skorzystałam z niej
Ja Ci mogę doradzić też to abyś nie spieszyła się z kostką/brukiem aż sobie w głowie wszystkiego nie poukładasz, pewno teraz masz chaos
W wyznaczaniu linii Twoich rabat nie czuję się absolutnie mocna Swoje mam skiszone i trzeba będzie poprawiać :-\
Magda odwiedzaj też inne wątki a z czasem mądre głowy do Ciebie przyjdą i doradzą. Ja Ci będę kibicować :-*

Ale dużego iglaka i to drzewo z przedogródka to bym wywaliła
____________________
Ania Ogród Ani :)
MagdaBaj 21:50, 03 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Kostkę chcemy dać może na jesień.Na razie chaos i milion pomysłów. Tak to linie rabat i chodnika są najtrudniejsze.Mam czas. Dzieki za wsparcie.Pozdrawiam.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Marzenaka 22:33, 03 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
MagdaBaj witaj, też zakupiłam maciejkę. Uwielbiam jej zapach. I tak jak tobie kojarzy się z dzieciństwem, ogrodem babci
____________________
Ogród Marzeny
Flower1 19:16, 07 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
MagdaBaj napisał(a)
Toż to normalnie ABC projektowania!!!!Pani Danusia Młoźniak ,, Jak zaprojektować ogród marzeń".Kupuj!!!! 40 LAT doświadczenia za jedyne 50 zł.Oszczedzasz czas pieniądze i od pierwszych stron czujesz że trafiłaś na kompendium wiedzy.Pani Danusia trafia w sedno! A przy okazji dobra dusza i wsparcie dla nas forumowiczow.

Tez posiadam "biblie ogrodnika" czesto zagladam bo cały czas sie ucze coraz piekniej u Ciebie ,zazdroszcze duzego drzewa. Powiem szczerze ze nie mam wprawy w projektowaniu ale znam kogos kto ma zajrzyj do ogrodu "Kamienny ogrod patykiem malowany " i błagaj Sylwie o pomoc ,jest świetna.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Psiamama 22:19, 07 kwi 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
MagdaBaj napisał(a)
albo...żurawki zastąpię wrzoścami w kolorze lilaka


Witaj Magda po zimie Fajny zestaw roślin, mi się podoba. Można by jeszcze pokombinować z ustawieniem bo od strony ulicy będzie widać tylko kulki i hortensje czy to chcesz w jednej linii? Sadź najwyżej będziesz potem przenosić Zostawiłabym żurawki.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies