Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zachwyt i obawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Zachwyt i obawa

MagdaBaj 19:48, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Jestem zachwycona i być może to poczatek mojej drogi do stworzenia cczegos własnego-ogrodka moze ogrodu dzięki Waszym inspiracjom i Waszym pasjom.Tak jestem zachwycona i jednocześnie rozzalona bo jak szybko stworzyć ogrod niezbyt duzym kosztem.By stworzyc go ze smakiem dobrym gustem i wg wlasnego poczucia estetyki . kupiliśmy stary dom w ksztalcie kostki z lat 69.

Dzieci szczęśliwe my też.Sąsiedzi cudowni.Spokój.Jeszcze jedno marzenie mam.Wypić kawę o poranku przy pachnącej maciejce - wspomnienie działki dziadków których już nie ma i wśród hortensji i bukszpanu.Pani Danusi ogród...marzenie.Gratulacje raz jeszcze za talent i książkę!
Podpowiedzcie proszę bo jestem kompletnym laikiem.Czytam czytam i oglądam.I za dużo informacji.Za dużo na raz...niecierpliwa jestem....
Oto moje zdjęcia noweg- starego, wyremontowanego w zakresie możliwości domu.Przyszedł czas na to co na zewnątrz....Podpowiedzcie jak oganąć rabatę.Co z resztą.Co przesadzić, bo już widzę swoje gafy....Trawnik Pani Danusiu masakra.Chyba trzebaby przekopać.Chwasty i mech.Może kasę włożyć w to właśnie.Sąsiedzi twierdzą że tu ciężko utrzymać trawnik.Piaszczysta ziemia.Nawet po zwiezieniu nowej przy urlopie i małym zaniedbaniu może nas spotkać niespodzianka przykra.Nie wiem ...Zrobić rolki trawy czy walczyć z tym.Drzewa owocowe...Na końcu za domem będzie garaż kiedyś.I kostka kiedyś będzie antracytowo - jasno szara..nie mam pomysłu.Hortensje limeligh koniecznie kupię tylko gdzie je sadzić....i z czym...

Jesli możecie podpowiedzi mile widziane.Pozdrawiam i mile Was witam

Przód przed domem...


____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Gardenarium 20:17, 20 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aby stworzyć ogród ze smakiem i bez kosztów - zasiej cudowny trawnik i o niego dbaj, dotnij kanciki, a puste rabaty wysyp korą czy kamyczkami i piel chwasty. Nie dopuść żeby zarosło chwastowisko.

Posadź jedno piękne drzewo, podlewaj trawnik. Pod drzewem posadź 5 hortensji bukietowych np. Vanille Fraise

Potem na rabatach będziesz dosadzać

Teraz własną pracą zasłużysz na miano ogrodnika doskonałego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Psiamama 20:38, 20 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Witaj Magda w klubie "starych kostek"
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
MagdaBaj 05:49, 21 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Pani Danusiu co do trawnika to mąż m-c temu wertykulatorem wzruszyl ziemię.Tyle ze nie przekopal.Na tej ziemi są miejsca z chwastami oraz miejsca puste po wczesniejszych grzadkach.Trawa Daria bo taką podsypał slabo rosnie.Czy może Pani podpowiedzieć czy skopac raz jeszcze czy może użyć odchwaszczacza tylko jakiego.Moze go zasilac nawozem-tylko jakim...A może rolki trawy bo z obecnego nic nie bedzie...Przed domem mam lilaka fioletowego. Dokoła calej dzialki rosną drzewa owocowe.Częsc drzew zapuszczona.nie wiem- usuwac bo niedaleko stanie garaz czy zostawic bo moze uratuje-moze szkoda.Bardzo dziękuję Pani Danusiu- Pani ogród jest bajeczny Naszym miejscem na ziemi tez się cieszymy szczególnie dzieci( 10 i 4 lata).Ale się cieszę ze tutaj trafilam.Milego pieknego wiosennego dnia!
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 05:52, 21 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
A i jeszcze przey lilaku jest ogromny iglak plozącywiec cos juz jest
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 16:53, 21 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Aga ladnie u Ciebie jak zrobię zdjecia to wstawię. Dzis zaszalalam...
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Psiamama 18:37, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Magda koniecznie zapoznaj się z dekalogiem ogrodnika zaoszczędzisz łamania głowy i kasę. Poczytaj też artykuły tam są odpowiedzi na wszystko. Rada Danusi magiczna. Czytam i nagle zdaję sobie sprawę, że no jasne to przecież takie oczywiste ale sama bym na to nie wpadła.Danusia potrafi to w taki fajny sposób przekazać, że trafia nawet do mojej mikrej, ogrodniczej wyobraźni. Przynajmniej ja tak mam, nie wiem jak u Ciebie Jej książka to będzie elementarz ogrodnika Dawaj Magda zdjęcia z tego szaleństwa Możesz podać skąd jesteś?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
MagdaBaj 05:38, 22 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Danusia a czy pod owocowymi też mogę posadzic hosty?Dlaczego nie nie otwiera mi sklepu?.....Aga zdjecia w czwartek.Jestem z Torunia
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MartaB 22:27, 22 kwi 2015

Dołączył: 04 kwi 2015
Posty: 25
MagdaBaj - witaj Ja też dopiero co przyłączyłam się do forum. U mnie był piękny biały bez, ale niestety tak kostropaty że musieliśmy wyciąć - no i rósł na drodze dojazdowej do domu, więc nie było rady. Ale mam jeszcze jeden ciemno różowy, oba dziko wyrosły, i ten różowy zostaje, bzy to piękne drzewa/krzewy. A co do ogrodu, który można założyć przy niskim budżecie, to rada Danusi świetna! Że też nikt tego wcześniej tak łopatologicznie nie ujął - Pani Danusiu, ma Pani dar przekazywania wiedzy MagdaBaj - czekamy na zdjęcia
____________________
Marta - http://www.ogrodowisko.pl/watek/5595-stary-ogrod-z-nowym-domem
MagdaBaj 19:16, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Pani Danusiu ta rada jest bardzo cenna.Prosto i pięknie.Na działce są drzewa .Co z nimi.Na środku grusza i papierówka aż zal bo kompoty mega dla dzieci.Ale może pod nimi coś fajnego?Z przodu beZ.Kiedy zobaczyłam ogród Pani Danusi..... marzenia....zasadziłam wszystko na środku i na to dam chyba korę.wiele jeszcze pracy.Chodniki kostka może za rok.Balustrady taras w domu i ogrodzenia dokoła działki zobaczymy....Proszę pamiętajcie ze laik ze mnie totalny dopiero czeka mnie przeczytanie i przejrzenie Waszych ogrodów.Potem okaże się że wszystko pewnie zasadziłam żle.Potem będzie spadek nastrokupotem znów do dzieła....Ale cóż najsmutniejsze jest to że mam mchu dużo a ziemia generalnie piaszczysta.Sąsiad twierdzi ze wszyscy woół nawozili ziemie a trawa i tak słabo...Zobaczymy.Póki nie ma kostki to nie mam pomysłu jak zadbać o brzegi przy obskurnym trawniku , bo potem nie wymieniać--- kasa...Achhh nie wiem od czego zacząć...Proszę o łagodny wymiar kary))A zdjęcia pewnie też nie tutaj powinny być więc proszę o ewentualne przeniesienie we właściwe miejsce.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies