Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

agnieszka_m 17:04, 03 paź 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Ewciu piękne słoneczne fotki

jeszcze jakąś rabatę tworzysz ????
____________________
Mój mały ogródeczek :).
frezja 19:35, 03 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Toszka napisał(a)
Jeśli budynek daje spory cień to trzeba starannie wybrać rosliny. Masz jakieś upatrzone? Co byś tam widziała? Koniecznie musisz mieć jakieś drzewko? A może szpaler cisów, przed nie derenie Ivory Halo (specjalnie tą odmianę wymieniam, bo jest kompaktowa i niewysoka). Do tego można dodać trawy - carexy, hakonechloa, tawułki, żurawka citronelle... możliwości jest sporo z wykorzystaniem właśnie półcienia

Oczywiście, że możesz zadołować rośliny. Dobrze by było tylko przesadzić w większe doniczki, bo system korzeniowy drzew i krzewów zimą mocno się rozwija. Żal by było zmarnować ten czas przez ciasną doniczkę.
Dzięki na początek . To miejsce jest "na wejściu" na posesję. Myślę o drzewkach z bordową koroną, która ładnie będzie odbijała się od elewacji budynku. Jednakże zdaję sobie sprawę z tego, że w tym przypadku niezbędne jest słońce. "Widzę" w tym miejscu wyższe formy; przyzwyczaiłam się chyba do tego, co rosło tam przez lata. Spróbuję to wyrysować dla lepszego oglądu.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 19:41, 03 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
agnieszka_m napisał(a)
Ewciu piękne słoneczne fotki

jeszcze jakąś rabatę tworzysz ????
Dzięki Agnieszko ☺. Szkoda, że już bez słońca. Zajęłam się stroną traktowaną po macoszemu. Czas najwyższy, aby na wejściu było "zapraszająco" .
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 15:42, 04 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ewa - a ty pokazywałaś tą rabatę przed domem? Na drzewa jest teraz najlepszy okres na sadzenie. Czemu je w donicy chcesz wsadzić? I jakie to drzewo masz na przód?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 19:48, 04 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)
Ewa - a ty pokazywałaś tą rabatę przed domem? Na drzewa jest teraz najlepszy okres na sadzenie. Czemu je w donicy chcesz wsadzić? I jakie to drzewo masz na przód?
Iwonka, nie pokazywałam nigdy; mało ciekawe to miejsce usytuowane przed domem. Z racji tego, że wypadł świerk zrobiło się sporo miejsca. Przekopałam już trawnik, wytyczyłam linię rabaty i wymyśliłam w to miejsce coś piennego, tylko ciągle nie wiem, co by to mogło być. Miejsce, jak doczytałaś pewnie, jest od strony północnej, co bardzo zawęża krąg poszukiwań . W głowie 3 drzewka pienne przeplatane trawami. Pytasz, dlaczego chcę w donicy..a no dlatego, że ziemię muszę odpowiednio przygotować ( dzięki Toszko) pod nasadzenia. Świerk bardzo rozłożysty poczynił spore spustoszenie...mech tylko i nic więcej tam nie rosło.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 20:53, 04 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
A tam przez cały dzień cień masz? Pytam bo też mam taką jedną cienistą rabatę i na razie tylko bukszpany, hosty i serduszki mi tam rosną z tym że bukszpany słabiutko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 21:31, 04 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)
A tam przez cały dzień cień masz? Pytam bo też mam taką jedną cienistą rabatę i na razie tylko bukszpany, hosty i serduszki mi tam rosną z tym że bukszpany słabiutko.


Jakieś przebłyski słonka ok.11 i tylko tyle.

To będziemy wzajemnie się inspirować



____________________
Ewa - Ogrodowy song
Toszka 08:06, 05 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
na wyższych piętrach domu też tak mało słońca? Bo jesli tak, to obawiam się czy te bordowe drzewa będą mieć dostateczną ilość słońca na ładne wybarwienie.

Bardzo wieje w tym zaułku?

Najtrudniejsze w planowaniu tego miejsca jest to, że po wyciepaniu świerka warunki glebowe (po złapaniu równowagi) mogą zmienić się diametralnie.

A może tam zaplanować nasadzenia jak w bukszpanowym? Formy cisowe dać jako szkielet...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zawitka 10:52, 07 paź 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
O znowu rabatę planujesz????? Rozchodniki w tym roku piękne.Powiedz mi co dajesz hakone żeby tak urosła bo u mnie za cholerę nie chce rosnąć .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
10:59, 07 paź 2017
frezja napisał(a)
Trawki dla Joli

]


Ewuś pięknie, ogród dojrzewa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies