Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

Roocika 09:32, 03 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bodziszek i hakone to ładne połączenie, zawsze podziwiam u Asi Margaretki na rondzie. A czemu cisy nie rosną?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 10:00, 03 cze 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie rozumiem czemu ciemierniki straszą Kamilka? Wycinałaś im stare liście jak zaczynały kwitnąć? Ja zawsze obcinam. Teraz ze dwa tygodnie temu albo 3 wycięłam kwiatki. Nowe liście już mam duże i wyglądają bardzo dobrze. Obejrzyj dobrze te cisy. Może tarczniki?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 10:21, 03 cze 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mam kilka cisów na tej rabacie
i tylko ten największy obsycha no i ta jedna kulka
reszta rośnie i ma nowe przyrosty

dlatego jestem skołowana
zaczęłam intensywnie podlewać - myślałam ze może poduszka powietrzna się zrobiła - ale nie nie zrobiła się - tarczników też nie ma

Asia - ciemiernikom obcięłam stare liście i przekwitnięte kwiatostany też nowe liście joś tak wybujały i sie pokładają
carexy - no jestem w tym roku rozczarowana bo w zeszłym były super
jest czerwiec a one straszą suchelcami

no nie wiem co się porobiło ale coś się porobiło
może za dużo cienia>

rabata to rabata od wschodu - ale przed płotem sąsiad posadził brzozy - które cieniują tą rabatę no i jeszce powojnik nie przepuszcza słońca więc w sumie słonka tam niewiele - i chyba w tym szukam przyczyn
chyba bedę musiała pójść w półcieniste rośliny
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
olciamanolcia 11:10, 03 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7027
A lawendę gdzie planujesz?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Margerytka40 11:21, 03 cze 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie ciemierniki też w cieniu, pod śliwami. Ja mam je gęściutko posadzone więc pokładać się nie mają szans. Carexy i u mnie jeszcze nie są w formie. Może taki rok dla nich nie ciekawy. Ja myślę, że te moje to powinnam już wykopać i odmłodzić po prostu. Na cisy nie wiem co Ci poradzić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 11:27, 03 cze 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
olciamanolcia napisał(a)
A lawendę gdzie planujesz?

hejka
lawenda będzie w kółku z jabłonką bukszpanami i trawami
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Zana 11:33, 03 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kamila, powojnik absolutnie wymiata
U mnie ciemiernikom nowe liście tak wybujały, że całkowicie zasłoniły kwiaty. Utworzyły nad nimi "parasole". W ubiegłych latach tak nie było, a teraz liściory oszalały.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
ajka 22:10, 03 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3988
O, wow, takiego powojnika to ja jeszcze nigdzie nie widziałam, jest co podziwiać i czym się chwalić
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anda 07:35, 04 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Kami, a czym i jak często nawozisz tą rabatę? Ciemierniki potrzebują żyznej ziemi, zasadowej lekko. Sprawdź pH i w razie wu podsyp im trochę dolomitu. Zadbaj o glebę, bo wychodzi na to, że brzozy tej rabacie nie służą, zbyt wiele podbierają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 12:24, 06 cze 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ania - dzięki za dobre słówko

Ewunia rabata nawożona i to kilka razy w roku
reszta dolomitu podsypałam poprzesadzała podosadzałam teraz poczekam na następny rok hehehe
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies