Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

Toszka 12:07, 24 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W sumie na razie miskanty jeszcze w fazie startu. Jesli wykopać z dużą bryłą i sadzić w tzw. błotku, a do tego dobroci dać do dołka i podlewać sowicie, to jeszcze mu nic złego się nie stanie. Na pierwsze kilka dni można zacienić albo firanką na dłuższych kijach (by nie leżała na liściach) albo kartonem od strony słońca ale nie tak by w ogóle zacienić.
Lepiej teraz przesadzać niż w drugiej połowie sierpnia, bo potem może się nie ukorzenić i do wiosny paść. A teraz korzenie wytwarza. W momencie jak kwiatostany wychodzą już korzenie nie wytwarzają się.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kawa 14:52, 24 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
paulina_ns napisał(a)
Hihi Kamilka jak coś nas denerwuje to nie ma uproś po co się stresować przez kolejne sezony, lepiej trochę się pomęczyć, a potem podziwiać ja dzisiaj postanowiłam trochę pozmieniać różanke przy tarasie, róży yellow fairy mówię do widzenia, zastąpi ją munstead, a właśnie jakbyś ją chciała jest teraz ponownie dostępna w F.

Paulinka najśmieszniejsze jest to że mi się za każdym razem wydawało że jest ok
ale nie jest
munsted mnie nie powala
nie wiem co ale cos mnie w niej drażni

jolka napisał(a)
No ja wczoraj wywaliłam bergenię sprzed limek, zastąpiły ją seslerie. Też mam tam lekki nieporządek i zbyt dużą różnorodność, więc porządkuję, bo mnie to denerwuje. Ja lubię symetrię i proste linie

no Joluś u mnie symetrii brak i wcale mi jej nie brakuje bo wiesz że ja poczesana jestem trochę

Margerytka40 napisał(a)
O lala ,mały remoncik się szykuje . Jak skońCzę swój mogę Ci pomóc . Hortki i inne to pikuś przy moich drzewach


Asia jaki to remoncik hhihi kosmetyka w porównaniu do Ciebie

nicol21 napisał(a)

też musiałam dorosnąć do uspokojenia ogródka, ale i tak jest mega dużo roślin w nim. A teraz jak mocno bujneły ze wzrostem to stwierdzam że dużo za gęsto jest.
Jeśli szkoda wyrzucać [bo mi jest szkoda] to może komuś możesz podarować? Ja tak staram się robić.


Ewelinko - witaj , dorosnąć musze do wywalenia bo to jak z zabawkami niby się nei bawię ale lubie jak leży na półce rozumiesz

DorKa napisał(a)

Ja Ci pomogę z podjęciem decyzji Wywalaj jeżeli tak czujesz. Jeżeli za każdym razem jak ją widzisz masz się zastanawiać czy może jednak coś zmienić to zrób to od razu Powodzenia!

Dorotko ja tylko mam czasem takie akcje sruu i już robione
teraz przemyśleć muss

makadamia napisał(a)
Oooo, jakże mi znajome dylematy z odchudzaniem rabaty.
Ja po dyskusji nad swoją rabatką wydałam majątek na zagramaniczne lektury instruktażowe. Przyjdą w czerwcu, przez lato się dokształcę i rewolucję będę robić na jesieni.


Asia no to jak ty będziesz jesienią już doszkolona to mi pomożesz miszczu ty

Makusia napisał(a)
Kamila miskanty (chyba) można przesadzać, ale trza dobrze nawodnić. Ja w zeszłym roku chyba w sierpniu dzieliłam. Polinka mi wtedy tylko doradziła, żeby ściąć po dzieleniu. Tak zrobiłam, żyją, mają się dobrze. Im później będziesz przesadzać, tym ciężej i logistycznie i wagowo i objętościowo


myślę o przesadzeniu dwóch choć mi szkoda bo jesienią fajnie na tej rabacie wyglądały ale w sumie mają się nijak chyba
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 15:03, 24 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Toszka napisał(a)
Najlepszym sposobem jest ograniczenie gatunków do max. 7.
Obecnie w całym ogrodzie ograniczyłam ilość gatunków. Z 4-5 lat temu dorosłam. Obdarowane osoby były szczęśliwe i ja też. I wreszcie zaczyna być porządek w ogrodzie
Ten misz masz to efekt zachłyśnięcia się zakupowego I to normalne. Ewolucja ogrodnicza zaczyna się w momencie selekcji
Czyli ewoluujesz


Tocha siedem mówisz , ale na jednej rabacie??? to się zgodzę bo po całości to nie ma szans

zachłyśnięcie zakupowe też i to że tyle roślin mi się podoba i wszystkie chciałabym mieć ale ogólnie to do dupy niepodobne jest

obym ewulowała w prawidłowym kierunku
siedem
jeden - cisy - bezsprzecznie
dwa - powojniki bo już rosną i ruszać nie będę no chyba że w przyszłym roku padną
trzy - przetacznik, bo posadziłam i chyba zostawię
cztery - silver sceptre
pięć - jezówki - uwielbiam
sześć - szałwia? hortki? (trzy różne z patyków odchowane) orliki? no chyba zostawię, lilie? no cały szpaler mamjak wywalić
siedem - hakone lub coś co będzie mnie lubić aaa i trzmielina na obwódce

pozostają do wywalenia, przeniesienia: kukliki, ID, żurawki (które i tak miałam wywalić - bo marnie rosną), miodunki -mogą iść w inne miejsce,
sosna na pniu- nie wiem po co ją mam jak jej nie lubię
coś mi tu wychodzi więcej niż 7
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Catalinasdiary 15:09, 24 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Kamila, bo źle liczysz Ja liczę tak 1. róże 2 trawy 3. byliny
I mam tylko 3
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Kawa 15:13, 24 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Catalinasdiary napisał(a)
Kamila, bo źle liczysz Ja liczę tak 1. róże 2 trawy 3. byliny
I mam tylko 3



hihihi no widzisz!!!!
dobrze że mi powiedziałaś
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Pszczelarnia 15:18, 24 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Kamilka, ja też ograniczam, to jest chyba ogrodowe dojrzewanie. A nowości sobie testuję w skrzyniach na boku.

W krzewach dawno już mi się wyklarowało. Potem w bylinach. Trawami się zachłysnęłam. Ale to mija.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nicol21 22:57, 24 maj 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
no i człowiek może nauczyć się liczyć tutaj
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
paulina_ns 06:39, 25 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Nie chcesz źle wróżyć, ale coś mi się wydaje, że będzie u Ciebie kiepsko z tą rewolucją z tego co wyliczyłaś w sumie większość chcesz żeby jednak została i w sumie znów wychodzi mix masz
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kawa 06:53, 25 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Pszczelarnia napisał(a)
Kamilka, ja też ograniczam, to jest chyba ogrodowe dojrzewanie. A nowości sobie testuję w skrzyniach na boku.

W krzewach dawno już mi się wyklarowało. Potem w bylinach. Trawami się zachłysnęłam. Ale to mija.

Ewuniu mnie też pewne rzeczy przeszły ale przede mną jeszcze długa droga
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 06:55, 25 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
paulina_ns napisał(a)
Nie chcesz źle wróżyć, ale coś mi się wydaje, że będzie u Ciebie kiepsko z tą rewolucją z tego co wyliczyłaś w sumie większość chcesz żeby jednak została i w sumie znów wychodzi mix masz

Eee Paula po prostu żal mi roślin wywalać niektórych
Trochę już rabatę uporządkowałem z przodu i od razu mi lepiej dalszą modernizacja nastąpi
Część teraz częśc jesienią
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies