Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

Kawa 15:11, 14 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
i teraz
chciałabym :

zostawić duży cis i kule tak jak są, mały stożek przesunąć kulkę na pniu cisową też w inne miejsce

cisy z ekranów połączyć i posadzić w miejce lilii ciągiem

miskanty w miejsce pierwszego ekranu z cisów

hakone zostawić? przetacznika szałwię też? - czy posadzić między nimi jakieś małe okrywowe róże? (psy by ograniczyły)

dosadziłabym jeszcze 2 amanogawy

hortensje magical moonlight??

błagam poradźcie coś

widoku rabaty i trawnika na dzień dziejszy wam oszczędzę bo mi normalnie wstyd



____________________
Kamila-Droga do spełnienia
BKosimkArt 15:59, 14 mar 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kawa napisał(a)
Dziewczynki
niby wiosna
u nas jak pewnie wiecie okropne wichury
nic nie zrobiłam przez weekend bo wydawało się że człowieka porwie
noce okropne - powiem wam że mało co spałam bo tak okropne wiało ze myślałam ze dach porwie

u niektórych narobiło dziadostwa...
ej z ta pogodą

u mnie drewka mają pąki liściowe
kwiatki wychodzą z ziemi więc chyba wiosna

Kamilko ale masz piękne te iryski, muszę takie gdzieś dorwać...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anda 16:02, 14 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Kamilko, a przypomnij mi proszę, ile masz tam słońca latem, od której do której?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 16:06, 14 mar 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Może zmniejsz po prostu ilość gatunków... hmmm może bardziej w krzewy pójdź bo masz tam chyba bardzo dużo bylin...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
agnieszka_m 17:05, 14 mar 2019


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Iryski już Ci kwitną pięknie
Też je miałam rok temu ale narazie ani śladu po nich :/
____________________
Mój mały ogródeczek :).
sylwia_slomc... 19:47, 14 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
A jakie kolory chciałabyś widzieć na tej rabacie?
To co teraz narysowane....chyba sprawy nie załatwi bo zima będzie się coś działo tylko z prawej strony, wiosną kolor dadzą amanogawy trzeba by pod nimi nasadzić tulipanów i krokusów, ale też coś co potem by te ich liście ukryło, może rozplenice, ładna by była jesień od razu, a i zimą ciekawiej, albo rozchodniki, załatwią sprawę już od wiosny włącznie z zimą. Do nich jeżówki by pasowały w rozplenicach zatopione. Pod hortensjami będzie kwaśno, spasowały by do nich wrzosy i wrzośce, piękna jesień zima i wiosna, a latem hortensje dają czadu. Obawiam się, że róże wcale psów nie zatrzymają. W którymś z ostatnich odcinków Roku w ogrodzie, które oglądałam podawali, ze dobrze rosliny przed podsikiwaniem chroni ustawienie w ich ulubionym miejscu sporego kamienia, znaczą teren na kamieniu, a nie na roślinach.
Mogłabys ewentualnie wypróbować podsypywac brzeg rabaty Antydzikiem, działa na różne zwierzęta, to czemu by miało nie zadziałać na psa?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kawa 08:40, 15 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anda napisał(a)
Kamilko, a przypomnij mi proszę, ile masz tam słońca latem, od której do której?

Ewunia w pełnym słonku jest może 2-3 godziny i w sumie tyle
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 08:41, 15 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
BKosimkArt napisał(a)
Może zmniejsz po prostu ilość gatunków... hmmm może bardziej w krzewy pójdź bo masz tam chyba bardzo dużo bylin...

zminiejszyć na tak długiej rabacie no nie wiem
ja ogólnie bylinowa jestem a rabata wąska więc dużo krzewów tam się nie zmieści
no chyba że hortensje
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 08:42, 15 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
agnieszka_m napisał(a)
Iryski już Ci kwitną pięknie
Też je miałam rok temu ale narazie ani śladu po nich :/

dziwne Aguś moje 3 roku i z roku na rok ich więcej
macham
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 08:44, 15 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
sylwia_slomczewska napisał(a)
A jakie kolory chciałabyś widzieć na tej rabacie?
To co teraz narysowane....chyba sprawy nie załatwi bo zima będzie się coś działo tylko z prawej strony, wiosną kolor dadzą amanogawy trzeba by pod nimi nasadzić tulipanów i krokusów, ale też coś co potem by te ich liście ukryło, może rozplenice, ładna by była jesień od razu, a i zimą ciekawiej, albo rozchodniki, załatwią sprawę już od wiosny włącznie z zimą. Do nich jeżówki by pasowały w rozplenicach zatopione. Pod hortensjami będzie kwaśno, spasowały by do nich wrzosy i wrzośce, piękna jesień zima i wiosna, a latem hortensje dają czadu. Obawiam się, że róże wcale psów nie zatrzymają. W którymś z ostatnich odcinków Roku w ogrodzie, które oglądałam podawali, ze dobrze rosliny przed podsikiwaniem chroni ustawienie w ich ulubionym miejscu sporego kamienia, znaczą teren na kamieniu, a nie na roślinach.
Mogłabys ewentualnie wypróbować podsypywac brzeg rabaty Antydzikiem, działa na różne zwierzęta, to czemu by miało nie zadziałać na psa?


Sylwuś kolory u mnie to róż fiolet
tulipany czosnki to wiadomo
rozplenice miałam 2 jedna żyje druga padła
rozchodniki miałam ciągiem z jeżówkami ale złapały opuchlaka i wypadły
ta rabata jest wąska i dużo się na niej nie zmieści
wrzosy u mnei nie rosną podobnie jak rodki i magnolie wszystkie kwasoluby padają

właśnie myślałam o czymś odstraszającym psy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies