Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pogubiłam się po drodze...

Pokaż wątki Pokaż posty

Pogubiłam się po drodze...

Madzenka 06:45, 28 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Toszka dobrze radzi, skocz do Malkul, tam będzie gotowa inspiracja do donicy - lawenda i tarwy.
Wpadnij tez do Gusiarz Ogrod do kwadratu tam są wielkie odnice i nasadzenia, godne kopiowania

Wpadnij tez do ogrodu "jurajski" tam znajdziesz inspiracje dla roz i lawendy przy murkach
Ostatnio Kacha z Ogrodu pod górkę sadziła przy takich schodach pas lawendy
Tosia (Atena) z Ogrodu Tosi ma tez donice przy tarasie, ogród zaprojektowany przez Szefowa to warto podpatrzyć nasadzenia.
EwaKatowice ma mały ogród Z donicami murowanymi - godnymi kopiowania
Trzymam kciuki abys sie odnalazła

Jesli sie zdecydujesz na roze i lawende to wpadnij do mnie na pewno doradzę, tylko poogalądaj ogrody abym wiedziała w jakim kierunku bedziesz podążać - roz z niebieskim, biele czy inne kolory

Ps w wyszukiwarke na gorze wystraczy wpisać - Malkul - otrzymasz wyniki wyszukiwania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
amelia_b 21:50, 28 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Dziękuje Madzenka za wskazówki kogo odwiedzić i coś podpatrzeć. Jak już się na coś zdecyduje to na pewno zwrócę się o pomoc. A teraz biorę się za przeglądanie. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 22:22, 29 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Dziękuje Wszystkim serdecznie za rady, wzięłam je sobie głęboko do serca. Odwiedziłam dziś centrum ogrodnicze. Kupiłam róże okrywowe w kolorach jasnego różu i bieli oraz lawendę. Z murka przesadziłam żurawki w inne miejsce. Myślę że teraz już będzie super jak mi się to rozrośnie i wysypie to kamieniem. Naprawdę dziękuje bardzo. Już się nie mogę doczekać kiedy te róże zakwitną.
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 22:32, 29 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720

Lawendę posadzę poniżej kupiłam 6 szt na dobry początek, uzupełnię to tez możne jakąś trawą zimozieloną.
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 22:47, 29 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720

Na górę wybrałam zwykłe otoczaki rzeczne, na dół biały żwirek jak doradzała Mira. Fajnie, a wszystko dzięki różom i lawendzie i dzięki Wam. Pozdrwiam
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 12:42, 03 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Powoli wychodzę na prosto, zagospodarowaliśmy jeden róg działki. Wczesną wiosną nie było tam nic oprócz samotnej katalpy.
Alejka przy drodze dalej stoi pusta, niektórzy uważają ze to chodnik, nie wiem dlaczego, na nią nie mam zarazie koncepcji.

Wytyczyliśmy ścieżkę do sąsiada, bo taka u nas jeszcze moda że do sąsiadów przemyka się wewnętrznymi bramkami. Zrobiliśmy też rabatkę z roślinkami kwitnącymi na fioletowo i różowo. Wszystko tu prawie gubi liście na jesień więc będzie łyso.
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 13:01, 03 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
I z drugiej strony
I zrobiliśmy tez druga rabatkę z samymi zimozielonymi krzewami, jeden podobno zrzuca igły na jesien, to nie modrzew, i nie wiem co to jest

____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 13:16, 03 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Mizerne to wszystko na razie, i strasznie dużo pustych miejsc na rabatkach, nie wiem czym to pozapełniać i chyba na razie dam sobie z spokój. Niech sobie rośnie, byle szybko.



Fioletowa rabatka
____________________
Pogubiłam się po drodze
iwka 13:22, 03 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
wszystko urośnie, nawet nie zauważysz kiedy podlej florowitem i będzie bujać
a tak w ogóle to ślicznie jest
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
amelia_b 13:22, 03 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720

Za żurawkami mam w grupie 6 hortensji ogrodowych, chyba złapały mi je wiosenne przymorski, bo strasznie biedują na pędach i zaczynają odbijać porządnie od korzeni i mam pytanie, zostawić je tak czy poobcinać te marne pędy i niech sobie rosną od korzenia ładnie?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies