Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pogubiłam się po drodze...

Pokaż wątki Pokaż posty

Pogubiłam się po drodze...

amelia_b 14:33, 19 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Iwka "mój" czymś popryskał ten trawnik, dobrze że jest dziś chłodno bo mogło by go spalić. Mam nadzieje że nic mu nie będzie.

Kawa dzięki za odwiedziny, trochę wyrywałam i się musiałam z pazurami porzegnać
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 14:44, 20 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Weekendowe kolorki Murek mnie zachwyca, chce więcej róż i więcej traw


Dziekuje Mira, Dziękuje Madzenka
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 14:47, 20 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720

Miłego weekendu
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 10:59, 21 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Projektowanie, z tym u mnie ciężko, coś zaczynam nie kończę. Tak wygląda tył mojej ogrodu. Droga wije się przez całą działkę, plus do tego widok z tarasu szpeci mi parking.

pod 5 kryje się ambrowiec w planach na jesień, zresztą grabowy żywopłot także, a pod 7 hortensja wiechowata magical flame. Tą odcięta część ogrodu po prawej stronie, a raczej rabata gdzie znajdują się cyferki 2,3,4,7 chciałam zrobić w stylu rabaty angielskiej. 3 też w planach.

Marzą mi się blado różowe róże na takich metalowych podporach. Myślałam też o obwódce z bukszpanu, chce tez dosadzić budleje z tyłu rabaty i oczywiście ostróżki, kocimiętkę i przetaczniki. Ja mam tylko pytanie czy dobrze myślę i czy mogę zrobić jedna rabatę w takim stylu, czy muszę kontynuować to w całym ogrodzie?

I co jeszcze mogła bym dodać żeby cieszyła oko przez cały sezon i nie straszyła zimą. Myślę że te podpory będą pełniły funkcje dekoracyjną także zimą, tak samo jak trawy czy uschnięte pędy budlei, i tak teraz sama sobie myślę że taką rabatę to chyba trzeba robić metodą prób i błędów, a może któregoś roku stwierdzę że to jest to? Każda jakaś najmniejsza wskazówka mnie ucieszy.
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 18:06, 21 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Amelko, plan robiłaś w skali, czy "na oko"? Zaznaczysz na rysunku jakąś podziałkę? Będzie łatwiej. Z której strony masz południe?
Zastanów się, z której strony ogrodu masz ładne widoki i chcesz je zachować, a gdzie potrzebujesz przesłony (brzydkie zabudowania, zbyt bliskie sąsiedztwo).

Z rabatą angielską nie pomogę, to zupełnie nie moja bajka. Daj tam tylko coś, co będzie cieszyło oczy wiosną, gdy uschnięte trawy będą nisko ścięte, a byliny nadal uśpione. Duże plamy tulipanów przychodzą mi do głowy, ale nie wiem, co jeszcze.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 18:06, 21 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Amelko, plan robiłaś w skali, czy "na oko"? Zaznaczysz na rysunku jakąś podziałkę? Będzie łatwiej. Z której strony masz południe?
Zastanów się, z której strony ogrodu masz ładne widoki i chcesz je zachować, a gdzie potrzebujesz przesłony (brzydkie zabudowania, zbyt bliskie sąsiedztwo).

Z rabatą angielską nie pomogę, to zupełnie nie moja bajka. Daj tam tylko coś, co będzie cieszyło oczy wiosną, gdy uschnięte trawy będą nisko ścięte, a byliny nadal uśpione. Duże plamy tulipanów przychodzą mi do głowy, ale nie wiem, co jeszcze.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 18:22, 21 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Plan na oko oczywiście , akurat z tej strony mam paskudne widoki i mnie denerwują. Jak okiem sięgnąć to południe. O tulipanach tez myślałam ale takie zakupy to dopiero pod koniec sierpnia. Posądzę je w grupach dzisiaj trochę szperałam i znalazłam ogólne wskazówki ogrodnicze. Szefowa pisała żeby się trzymać kolorystyki i od 5 do 7 gatunków. To ja już mam tam za dużo , chyba szykuje mi się demolka na jesieni .

Mam tam wisterie która już kwitła, budleje która będzie, hortensje ogrodowe zaczynają, przydały by się róże jak już pisałam wcześniej, coś zielonego co by w liściach ładne. I oczywiście drobnica tzn. szałwia w dwóch kolorach i trawy.

Nie będę robić ekranu z cisa bo nie wiem ile się od siatki odsunąć i drogo wychodzi tam mam prawie 13 m długości
____________________
Pogubiłam się po drodze
Shemsi 22:40, 21 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Z przyjemnością przejrzałam Twój wątek. Ja też na początku drogi i mierzę się z podobnymi problemami. Będę wpadać i kibicować

Śmiesznie z tymi mężami - rzadko kiedy są w punkt. Albo się nie angażują, albo jak się angażują to tak, że czasem nie wiadomo, czy to dobrze Mój np. co prawda deklaruje zaangażowanie i chętnie zrobi, jeśli pokażę mu palcem, ALE każdej samosiejki (najczęściej sosny i brzozy) próbuje bronić jak niepodległości. I weź tu facetowi wytłumacz takie kwestie jak estetyka ("dla mnie sosny są ładne") itp... ech
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
mira 13:41, 22 cze 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
amelia_b napisał(a)
Weekendowe kolorki Murek mnie zachwyca, chce więcej róż i więcej traw


Dziekuje Mira, Dziękuje Madzenka




cudniaste te widoczki - do róż i tych trawek może przypasują Ci jezówki te zwykłe różowe no i rozchodniki bo późną jesienią na murku coś musi się pysznić - a to towarzystwo się zgrywa.

Czytałąm, że jakiś żywopłot kombinujesz - przemyśl żywopłot grabowy. Z cisa piękny ale cis wolno rośnie no i dość drogo.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
amelia_b 16:43, 22 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Mira jesteś niezastąpiona kobieta Jeżówki mam na fioletowej rabacie co chce ja na angielkę przerobić Na murku mam posadzone trzy tawuły japońskie, ale tam im nie służy bo brązowieją im liście. Myślę że zrobię im przeprowadzkę, a w to miejsce rozchodniki okazałe posadzę. A mam pytanie miałaś jakieś konkretne na myśli? Coś musi być na rzeczy z tymi rozchodnikami i jeżówkami bo Madzenka pisała mi że to może być dobre towarzystwo dla brzóz
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies