Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja pierwsza hortensja w ogródku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja pierwsza hortensja w ogródku.

myszorek 16:31, 27 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
oj szkoda tego buczka.Szybciutko szukaj przyczyny co mu się dzieje Ewciu
____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 08:15, 28 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewa napisał(a)

A tu wypatrzyłam zmartwienie, coś dzieje się z posadzonym wiosna bukiem




Poszarpane liście mogą być efektem gradobicia, czy było ostatnio? Albo silna ulewa.? To byłoby przyczyną uszkodzeń i późniejszych plam.

Najbardziej prawdopodobna jest choroba grzybowa. Dziurawe liście obetnij. Stosuj Score, Topsin.

Na buku prawdopodobne jest żerowanie gąsienic niedolotnika bukowczyka, który dziurawi liście, ale to na pewno nie tak wygląda. W razie czego Owadofos stosujemy. Obejrzyj liście dokładnie.

Inny prawdopodobny owad to mszyca zdobniczka bukowa. Zobacz czy na dolnej stronie liści nie ma białej wydzieliny woskowej, bo mszyce żerują w koloniach, jakby w gęstym puchu wysysając liście. Uszkodzone liście przedwcześnie zasychają i odbija się to także na wzroście młodych pędów, który jest zahamowany,
Żółtawozielone, pokryte białą wydzieliną woskową mszyce żerują w dość dużych koloniach na dolnej stronie liści, pod osłoną gęstego białego puchu woskowego, wysysając zawartość komórek roślinnych. Uszkodzone liście przedwcześnie zasychają, a wzrost młodych pędów jest silnie zahamowany.
W okresie wegetacji, w celu zniszczenia mszyc należy opryskać preparatem mszycobójczym, np. Mospilan lub Confidor.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa 08:21, 28 lip 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Danusiu, tydzień temu było gradobicie.
Lecę obciąć liście.
DZIĘKI
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
myszorek 10:08, 28 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
uffff, ulżyło i mi, bo buki to piekne drzewa.
____________________
ogród zmyślony
shrekol 10:15, 28 lip 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Ja niestety z bukiem też mam problem niby wypuszczał na wiosnę ładnie liście ale ich rozwój się zatrzymał w dzień jak było słońce więdły jak by miał sucho, przesadziłem go w inne miejsce liście przestały więdnąć ale zrobiły się brązowe jak by uschły choć gałązki są zielone....... zobaczymy co będzie na wiosnę.......
____________________
Ewa 12:05, 28 lip 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Myszorku, dzięki za mobilizację
Trzymam kciuki Przemek za Twój buk i żeby mój wyzdrowiał

____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Ewa 10:34, 30 lip 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Mam "anabelle"
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
isia33 10:39, 30 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Cudne. A ja wczoraj pieliłam wokół moich hortensji i okazało się, że wszystkie trzy - Annabelle, Limelight i Grandiflora ładnie wypuściły korzenie na odkładach poziomych. Tak się ucieszyłam, że od razu przesadziłam na nowe miejsce. I teraz się martwię, może za wcześnie i nie przyjmą się
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Lena 10:48, 30 lip 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Przepiękne!!!
Ja nie upolowałam jej nigdzie;(
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
isia33 10:58, 30 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
A u mnie facet wiosną sprzedawał po 10 zł, chciałam jeszcze dokupić, ale miał takie zjedzone przez ślimaki po 8zł.Kupiłam jedną,bo nie wyglądały zbyt ciekawie. A teraz żałuję, że nie wzięłam więcej, nie widać po niej śladu traumatycznych przeżyć z dzieciństwa
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies