Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Wiolka5_7 15:04, 28 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Juzia napisał(a)


No patrzę po fotkach w necie i faktycznie niektóre mają na dole inne liście niż na górze.
Ale dziwoląg

To może będzie co podzielić
Hahahaha!


No dziwoloąg
Niemożliwa jesteś ! a pisałaś,że małe sadzonki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Jagodaa 15:07, 28 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
W tym roku kiepsko wypadają z mojego doświadczenia zakupy internetowe. Małe sadzonki, długie czekanie i pomyłki. Do tego ceny poszybowały... Dużo kupowałam i 80% zdziwienie negatywne. Nie to co kiedyś... A cisów zupełnie mi nie wysłali, zapomnieli o mnie i mam niby obiecane na sierpień, z rabatem. Niedługo się przekonamy.
Ostatnio kupiłam dzwonki szorstko jakieś, to naprawdę tragedia. Jakby jedno nasionko wypuściło listki i tyle. Trzymam w doniczkach, bo boje się posadzić między jarzmianki. Zgniją lub cos w tym stylu, za małe.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Makao_J 15:16, 28 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Zakupy internetowe chyba najlepiej robić na początku sezonu albo i przed sezonem. Później jak zainteresowanie rośnie to dzielą co mają na mniejsze żeby mieć więcej. To się nazywa Biznes.

Najlepiej jeździć samemu gdzie się da, bo nie mówię że z Gdańska trzeba jechać do Krakowa ale poszukać dobrych szkółek w okolicy. Na pewno coś jest. I wtedy można wybrać sobie idealną sadzonkę. Czasem i ze 100km trzeba zrobić ale coś za coś.


Na Albamarze przejechałam się już 2 razy więc unikam. No chyba że bardzo mnie przypili by to mieć

Czemu Ty nie chcesz jechać do tych Dąbrowskich do Wipsowa. Tam mają jeżówki i to różne wielkości donic.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Juzia 15:43, 28 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Wiolka5_7 napisał(a)


No dziwoloąg
Niemożliwa jesteś ! a pisałaś,że małe sadzonki


Bo tylko ta driakiew przyszła taka w miarę.
Reszta to miernota...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 15:45, 28 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Jagodaa napisał(a)
W tym roku kiepsko wypadają z mojego doświadczenia zakupy internetowe. Małe sadzonki, długie czekanie i pomyłki. Do tego ceny poszybowały... Dużo kupowałam i 80% zdziwienie negatywne. Nie to co kiedyś... A cisów zupełnie mi nie wysłali, zapomnieli o mnie i mam niby obiecane na sierpień, z rabatem. Niedługo się przekonamy.
Ostatnio kupiłam dzwonki szorstko jakieś, to naprawdę tragedia. Jakby jedno nasionko wypuściło listki i tyle. Trzymam w doniczkach, bo boje się posadzić między jarzmianki. Zgniją lub cos w tym stylu, za małe.


I wiesz co jest najgorsze?
Że teraz te większe i znane sklepy i szkółki mają rośliny mniejsze i w gorszym stanie.
Idą na ilość, przestali dbać.... tylko czemu ceny wyższe za taką marną jakość???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 15:47, 28 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Makao_J napisał(a)
Zakupy internetowe chyba najlepiej robić na początku sezonu albo i przed sezonem. Później jak zainteresowanie rośnie to dzielą co mają na mniejsze żeby mieć więcej. To się nazywa Biznes.

Najlepiej jeździć samemu gdzie się da, bo nie mówię że z Gdańska trzeba jechać do Krakowa ale poszukać dobrych szkółek w okolicy. Na pewno coś jest. I wtedy można wybrać sobie idealną sadzonkę. Czasem i ze 100km trzeba zrobić ale coś za coś.


Na Albamarze przejechałam się już 2 razy więc unikam. No chyba że bardzo mnie przypili by to mieć

Czemu Ty nie chcesz jechać do tych Dąbrowskich do Wipsowa. Tam mają jeżówki i to różne wielkości donic.


Myślę, że kiedyś zajadę. Przy okazji.
Specjalnie jechać nie będę, bo to mi się nie kalkuluje.
A pilić też mnie nie pili mocno
Jeżówek mam dużo Tylko chce je powoli wszystkie wymieć na odmianowe
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
popcorn 15:48, 28 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Skąd jeżówki? albamar ma małe rośliny, i też pewnie już długo u nich nic nie zamówię. Ale szukałam seslerii jesiennej i w sumie tylko oni mają... ale pewnie też trzy źdźbła na krzyż. Więc chyba aż tak barzo nie potrzebuję

Fajne zakupy, będziesz miała co sadzić
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:50, 28 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Juzia napisał(a)


Jeżówek mam dużo Tylko chce je powoli wszystkie wymieć na odmianowe


Ja mam same nieodmianowe tylko one żyją bez problemu i nie padają. Dużo odmianowych straciłam. Ale potem przeczytałam że przez własną głupotę, przesadzanie na jesieni. I wiosną było po jeżowce bo się nie obudziła...
Asia mi o tym przypomniała też ostatnio...

więc nie przesadzaj jeżowek jesienią, tych odmianowych przynajmniej
____________________
Mój nowy ogródek
Makao_J 15:53, 28 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
popcorn napisał(a)
Skąd jeżówki? albamar ma małe rośliny, i też pewnie już długo u nich nic nie zamówię. Ale szukałam seslerii jesiennej i w sumie tylko oni mają... ale pewnie też trzy źdźbła na krzyż. Więc chyba aż tak barzo nie potrzebuję

Fajne zakupy, będziesz miała co sadzić

Przeczekaj już ten sezon bez seslerii. Ja też mam od nich tą jesienną. Złóż zamówienie jak tylko się pokażą u nich. Może się uda kupić jeszcze zeszłoroczne sadzonki.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
popcorn 15:58, 28 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie mam póki co gdzie sadzić, więc pas póki co Dzięki Ania
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies