Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony niewłaściwym herbicydem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony niewłaściwym herbicydem

swojaczek 13:17, 02 cze 2015

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 3
Miałem na trawniku koniczynę, babkę i mlecz. Chcialem kupić "Starne trawniki 260EW" jednak w sklepie ekspedientka zasugerowała mi kupno "Klinic Duo 360 SL" twierdząc, ze będzie to bardziej ekonomiczne. Kupiłem go. Uzylem około 25/30ml na trzy litry wody. Po upływie 20 dni moja trawa wygląda jak na zdjeciach. Co mam zrobić? Jak mogę uratować trawę? Trawa jest spalona, a chwasty zostały.


____________________
m_pryska 13:28, 02 cze 2015


Dołączył: 19 lis 2013
Posty: 35
kończyna, babka, mlecz to dwuliścienne. Niestety zastosowałeś środek na jedno i dwuliścienne to znaczy, że trawy też się pozbyłeś... trzeba to wszystko usunąć i zacząć od początku.
____________________
anitan 14:02, 02 cze 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
na początku udusić ekspedientkę
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
swojaczek 14:43, 02 cze 2015

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 3
m_pryska napisał(a)
kończyna, babka, mlecz to dwuliścienne. Niestety zastosowałeś środek na jedno i dwuliścienne to znaczy, że trawy też się pozbyłeś... trzeba to wszystko usunąć i zacząć od początku.


Wielkie dzięki! To biorę się do roboty od nowa
____________________
lilarosa 15:56, 02 cze 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 49
"Klinik Duo 360 SL Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych, w roślinach sadowniczych, roślinach warzywnych oraz do desykacji zbóż i rzepaku ozimego.

ZAWARTOŚĆ SUBSTANCJI CZYNNEJ

glifosat (związek z grupy aminofosfonianów) w formie soli izopropyloaminowej – 360 g w 1 litrze środka (30,7%). (http://fnagro.pl/srodki-ochrony-roslin/herbicydy/klinik-duo-360-sl/)
To jakbyś podlał trawę Roundup-em

Pani powinna sprzedawać raczej chusteczki higieniczne, byłoby mniej strat

Może poczekaj ze 3 tyg. przed założeniem nowego trawnika?
____________________
Hania _ "Muszę poznać dwie lub trzy gąsienice, jeśli chcę zawrzeć znajomość z motylem." A. de Saint-Exupéry
swojaczek 19:33, 02 cze 2015

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 3
lilarosa napisał(a)
"Klinik Duo 360 SL Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych, w roślinach sadowniczych, roślinach warzywnych oraz do desykacji zbóż i rzepaku ozimego.

ZAWARTOŚĆ SUBSTANCJI CZYNNEJ

glifosat (związek z grupy aminofosfonianów) w formie soli izopropyloaminowej – 360 g w 1 litrze środka (30,7%). (http://fnagro.pl/srodki-ochrony-roslin/herbicydy/klinik-duo-360-sl/)
To jakbyś podlał trawę Roundup-em

Pani powinna sprzedawać raczej chusteczki higieniczne, byłoby mniej strat

Może poczekaj ze 3 tyg. przed założeniem nowego trawnika?


Popryskalem 12 maja, chce jeszcze trochę poczekać i zakasam rękawy i zakladam nowy trawnik, wielkie dzięki
____________________
Dorota123 07:33, 03 cze 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Miesiąc temu zrobiłam ten sam błąd, u mnie trawka już wschodzi, ale trawnikiem jeszcze jej nie nazywam. Na szczęście chwasty też mi spaliło.
Ja po 3 dniach próbowałam ratować trawnik, dołożyłam jeszcze na oprysk, który miał pomóc w regeneracji trawy (asaszi), niestety nic nie pomogło.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gardenarium 08:49, 03 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dochodzić roszczeń u ekspedientki.

Ważna rada:

zanim cokolwiek zastosujesz - czytaj info na ulotce albo pytaj. Taka decyzja zbyt drogo kosztowała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tomgroch 16:01, 03 cze 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Gardenarium napisał(a)
Dochodzić roszczeń u ekspedientki.

Ważna rada:

zanim cokolwiek zastosujesz - czytaj info na ulotce albo pytaj. Taka decyzja zbyt drogo kosztowała.


To pierwsze najważniejsze - jak można użyć środka chemicznego i nie przeczytać etykiety! Już na opakowaniu jest jak byk do czego ten środek służy. Ja bym tu winy na ekspedientkę nie zrzucał, bo to nie jest doradca - tacy muszą mieć odpowiednie przeszkolenie. Podobnie jak ci co zawodowo się tym tematem zajmują.
... a wystarczyło przeczytać ulotkę ...
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
222monia 20:59, 28 cze 2017

Dołączył: 28 cze 2017
Posty: 1


Niestety u mnie rownież środek na chwast wypali trawę. Po raz pierwszy wysłałam partnera po zakup środka i pracownik w Obi polecił mu środek Sprinter, nie informując,ze jest to środek rownież na chwast jednolistne czyli trawę. Teraz mam cały trawńik w ciapki a działkę mam ponad 3000 m. Mam ochotę uduscic tego człowieka który mu to polecił, jak można być tak bezmyślnym żeby proponować ten środek osobie która ma o tym średnie pojęcie, zwłaszcza ze uzyskał informacje ze to będzie rozpylane na trawnik. Nie wiem czy to coś pomoże ale chce złożyć reklamacje i skargę na obsługę. Idąc to takiego sklepu oczekujemy profesjonalizmu od pracownika zwłaszcza gdy jest odpowiedzialny za dział ogród.
Przestrzegam przed tym środkiem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies