Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na pniu

tommiberry 15:44, 12 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Mam pytanie. W zeszlym roku posadzilek tego iglaka w wersji na pniu. Niestety w zime spadł na niego snieg z dachu i go zniszczyl. Z jednej strony jest czesciowa dziura.

Co zrobic w tej sytuacji?
-usunac u wsadzic nowy?
-formowac jakos?-odrosnie w tym miejsciu?
-moze sproboiwac miejsce puiste zastapic innymi odrostami zwiazujac je w odpowiedni sposob?

Pozdrawiam
dzika_roza 14:24, 13 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
jaką wielkość osiąga ta Winter Gold szczepiona na pniu?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 16:03, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
tommiberry napisał(a)
Mam pytanie. W zeszlym roku posadzilek tego iglaka w wersji na pniu. Niestety w zime spadł na niego snieg z dachu i go zniszczyl. Z jednej strony jest czesciowa dziura.

Co zrobic w tej sytuacji?
-usunac u wsadzic nowy?
-formowac jakos?-odrosnie w tym miejsciu?
-moze sproboiwac miejsce puiste zastapic innymi odrostami zwiazujac je w odpowiedni sposob?

Pozdrawiam


Nie, delikatnie poczyścić z tego suchego, a potem spróbować załatać dziurę, wiążąc delikatnie lub naginając gałązki. Przyciąć potem w kulkę lub nie ciąć, w zależności od efektu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:04, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dzika_roza napisał(a)
jaką wielkość osiąga ta Winter Gold szczepiona na pniu?


Pieniek będzie na takiej samej wysokości jak był kupiony, bo pieńki już nie rosną. Natomiast czapa/kula urośnie na tyle,. na ile zapewnisz jej warunki wzrostu, jak będziesz cięła itd. Czyli reasumując, urośnie niewiele, na tyle, na ile jej pozwolisz urosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 22:29, 14 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Dziekuje
Kupilam 3 sztuki juz posadzone
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
tommiberry 10:34, 16 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Gardenarium-dzieki. Tak zrobilem ale efekt nie jest juz taki jak wczesniej. Powiedz czy wyrosną jakies nowe gałazki od tego srodka? Czy zagęści sie z czasem ta kula?
a_gania 23:05, 10 maj 2018

Dołączył: 10 maj 2018
Posty: 4

witam. Czy moglibyście mi państwo doradzić, jakie mogłabym posadzić drzewka, niegubiące liści na zimę, wzdłuż płotu z tyłu domu, na pniu, kulista korona. Wysokość około 2 m, dość duża korona 1, 5-2 metry. Czy dostanę takie drzewka? Pomóżcie proszę. Dodam, że dość wietrznie u nas i słonecznie. Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies