Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na pniu

17:46, 18 wrz 2014
Mam modrzewia na pniu, odmiana nn, ale o zwisłych gałązkach. Niestety, jedna strona ma długie warkocze, a z tyłu łysinka. Można go przycinać? I czy ewentualne cięcie pobudzi tempo rozrostu korony?
Toszka 23:47, 18 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli ma zielono-niebieskie igły to decidua puli
ciąć/przyciąć na wiosnę, potem np w czerwcu. Szybko się zagęsci i rozkrzewi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
00:25, 19 wrz 2014
Toszko, tak on wygląda. Zdjęcie byle jakie, bo wycinane z większego. A gdzie mniej więcej musiałoby przebiegać to cięcie? Te długie warkocze uciąć, czy tylko końce? Zupełnie nie mam pojęcia, jak to się tnie.
Milena7770 08:25, 19 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Jakiś czas temu było to około roku chyba dostałam w prezencie sosnę na pniu, piękna, gęsta. Jakoś nie mogłam jej znaleźć docelowego miejsca i była dwa razy przenoszona. Teraz stwierdziłam, że dam ją do wielkiej donicy na tarasie i podadzę wrzosami. Tak też zrobiłam. Dostała dobrej ziemi, donica z drenażem itp itd. Zrobiłam to 3 tygodnie temu. Po około tygodniu masowo zaczeły zółknąć igły. Wczoraj jak zobaczyłam to się załamałam, cała czuprynka żółta i co dotknie się igieł to kępkami odpadają. Nie wiem co z nią nie tak. Może macie jakiś pomysł ? Chcę wstawić zdjęcia ale coś mój tel nie chce współpracować z komputerem, może za chwilę się uda.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 08:34, 19 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152






Tutaj na fotkach już po pberwaniu zółtych igieł więc może się wydawać, że problem nie jest duży. Ale faktycznie nawet lekko żółte igły opadają, kiedy ich dotknę.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
11:12, 19 wrz 2014
Jeszcze mam pytanie odnośnie moich cyprysików na pniu. Nie są szczepione, tylko uformowano im koronę przez wygołocenie pnia. Wyczytałam gdzieś to na O., że pnie i tak będą rosły w górę, ta kulka będzie coraz wyżej, nawet jeśli będę ciąć tę koronę. Prawda to?
Tess 12:49, 19 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Moim zdaniem - nie.
Ale niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Sebek 15:29, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nigdy się z takim czymś nie spotkałem, będą stale na tej wysokości
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:33, 26 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
lew_ogrodowy napisał(a)
Jeszcze mam pytanie odnośnie moich cyprysików na pniu. Nie są szczepione, tylko uformowano im koronę przez wygołocenie pnia. Wyczytałam gdzieś to na O., że pnie i tak będą rosły w górę, ta kulka będzie coraz wyżej, nawet jeśli będę ciąć tę koronę. Prawda to?


Na ogrodowisku takiej opinii nie widziałam, wręcz przeciwnie, pieniek będzie taki sam, tylko średnica kuli może się powiększać, kula będzie rosła bo jak tniesz to przyrasta mimo cięcia.

A więc zewnętrzny bok kuli będzie coraz bliżej ziemi
Pieniek będzie coraz grubszy z wiekiem.

Mozesz z tego wyprowadzić przewodnik i po osiągnięciu pół metra przyciąć, wtedy uformujesz drugą kulkę i to będzie zonaczało, że ...pieniek rośnie, ale tylko w tym wypadku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
19:17, 26 wrz 2014
Rozumiem, bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Popcarol tutaj pisała o tym (pierwszy post) http://www.ogrodowisko.pl/watek/3881-niezdecydowana-ogrodniczka?page=17 dlatego się zmartwiłam, ale to może tylko jałowce tak mają.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies