Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na pniu

Toszka 14:35, 31 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zależy od ceny i od przemyśleń, czy nie lepiej odłożyć grosza i kupić "coś" bardziej wartosciowego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
18:48, 31 lip 2014
Cena 20zł i chyba raczej jest to cyprysik, taki złotawy. Brać? Będę musiała pilnować strzyżenia, żeby nie wybujał.
Gardenarium 08:21, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo tanio, zależy ja wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
10:08, 06 sie 2014
Gardenarium napisał(a)
Bardzo tanio, zależy ja wygląda.

Ja już go kupiłam, wstawię zdjęcie, to ocenicie.
gardney 13:17, 06 sie 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witajcie! Proszę o radę, czy cis Wojtek nadaje się do formowania na kształt kuli na pniu? Czy w ogóle nadaje się do formowania? Czy tylko do przycinania? I drugie pytanie czy jeśli formuje się tuję szmaragd też w tym kształcie kuli na pniu to czy później jest dużo roboty z odcinaniem przyrostów z tego oskubanego pnia na dole czy raczej nie powinno być problemu. Chodzi mi o to żebym nie musiała skubać tego co chwila tylko żeby w miarę trzymało toto formę. Mam nadzieję że to nie offtop
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
23:49, 06 sie 2014
Gardenarium napisał(a)
Bardzo tanio, zależy ja wygląda.

To ten iglak, nie wiem czy to tuja czy cyprysik, dlatego proszę też o identyfikację i ocenę, czy warto było to kupić. Wys. ok. 80cm




Oczywiście proszę też o radę, jak i kiedy go formować.
Gardenarium 11:51, 08 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To cyprysik, jedyna wada - krzywy pieniek, po 25 latach będzie wyglądał tak. Tniesz dwa razu w roku, w marcu-kwietniu, potem pod koniec czerwca





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
12:57, 08 sie 2014
No właśnie ten pieniek mnie boli Danusiu. Ale reszta wygląda optymistycznie myślę. Koduję termin cięcia: pierwszy i ostatni dzień wiosny. Dziękuję!
Maciequ23 11:55, 20 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 2
Bardzo dobrze się prezentuje. Ja w podobny sposób hoduję własną tuję Smaragd i wygląda równie dobrze
____________________
Margo 18:58, 08 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Mąż chcąc zrobić mi niespodziankę kupił mi iglaka na pniu ok 80 cm, nie wiem czy tuje czy cyprysa, ale to na razie nie jest najważniejsze.
Niestety okazało się, że żeby zmieścił sie do donicy (iglak nie mąż ) przycięto mu korzenie.
I stąd moje pytanie, czy są szanse że to przeżyje ? W tej chwili ok 3 tyg. po posadzeniu widze już brązowiejące końcówki . Podlewam codziennie, czy coś jeszcze można zrobić ???
Pozdrawiam
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies