Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na pniu

Megi 13:22, 24 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Czy jest szansa na wyprowadzenie takiej "nóżki" samemu ?

Mam jeden z rogów działki obsadzony tymi cyprysami i o ile na wystawie zachodniej są w dobrej formie, to cała południowa brązowieje i ogołaca się od dołu, podejrzewam że z powodu zimowych wiatrów wiejących w kierunku północnym. Błędem był sam ich zakup w takiej ilości (40 sztuk), ale co zrobić skoro w tej chwili mają po 2 m i nie ma ani chętnego do ich przekopania (pytanie gdzie? ) ani serca do pozbycia się ich dopóki całkiem nie padną (?)

Jestem w kropce i zastanawiam się, czy chociaż kilka z nich nie przerobić samemu w formy strzyżone, które mozna by zagospodarować w innej kompozycji lub nawet podarować znajomym będącym na początku ogrodowej drogi - ten przystrzyżony poniżej jest dużo bardziej urokliwy niż moje o naturalnym pokroju

Gardenarium napisał(a)
Cyprysik Lawsona z lewej

____________________
Martek 17:19, 24 lip 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pewnie
świeżo po ścięciu ,ale będzie ładna )))))))))

____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
paola1a 20:02, 11 lis 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witajcie
Kupiłam wczoraj w Castoramie trzy tuje na pniu. Skusiła mnie promocja bo wyprzedawali i za sztukę 25 złotych a są ładne Tylko teraz mam pytanie: wsadzić je jeszcze do ziemi czy próbować przechować przez zimę. Mam jasne i nieogrzewane pomieszczenie gdzie temperatura nie spadnie niżej niż -5. Czy przy podlewaniu dałyby radę do wiosny?
____________________
Prostokątna rabata
goniak 20:08, 11 lis 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Spokojnie możesz swoje tuje sadzić do gruntu, tam im będzie najlepiej
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 22:54, 11 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawdź jeszcze, bo jak promocja to może poucinane korzenie? Dobrze wyglądają?

Sadź do gruntu. Podlej po posadzeniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 16:38, 12 lis 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Skoro tak radzicie to jutro wsadzam Danusiu, wyglądają dobrze a te korzenie sprawdze jutro przy sadzeniu A jeśli ucinane to w jakim celu to robią? I czy taka roślina ma szanse przeżyć?
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 18:29, 12 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ucinane, bo teraz kopane z gruntu mogą być. Ucina się je, bo wykopuje takie egzemplarze nie pojemnikowane, czyli takie które rosły sobie w gruncie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 21:13, 12 lis 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
A czy one wtedy mają sznse się przyjąć, zwłaszcza teraz przed zimą
____________________
Prostokątna rabata
zbigniew_gazda 21:21, 12 lis 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Paola wsadzaj do gruntu i po podlaniu wydaj im rozkaż : rośnijcie !!! Teraz jest o wiele większa szansa na przyjecie jak na wiosnę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
paola1a 22:07, 12 lis 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Oj Zbyszku Twoje podejście jest rewelacyjne Tak zrobię i nie ma szans żeby się nie przyjęły Nie ma to jak skuteczna groźba
____________________
Prostokątna rabata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies