Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

Safoya 16:53, 26 cze 2013


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Trudno mi się zdycyplinować, by pisać w kilku miejscach miimo, że zaglądam tutaj często. Bardzo lubię Ogrodowisko.

Kasiu bardzo cieszę się, że mnie odwiedziłaś. Dziękuję i cieszę się, że Ci się podoba. W głowie mam kwiecisty raj do którego dążę, jednak najbardziej udają mi się róże. Posadziłam mnóstwo powijników, które wydają po parę kwiatków. Kompletnie nie potrafię też ukwiecić moich rododendronów.
Z czasem zostawiam tylko to co rośnie mi najlepiej i samo się rozmnaża czyli wiosenne cebulowe, lawendy, ostróżki, kocimiętki, szałwie, przetaczniki, naparstnice, dzwonki, przywrotniki, perowskie, irysy i dalie. W tym roku dodadziłam eksperymentalnie mnóstwo nowych bylin, ale nie wiem czy się zadomowią. Między innymi jeżówki, firletki, orliki i inne.

Evechen biała piękność to Artemis - polecam

Monteverde na początku nie lubiłam Herculesa, bo był okropnie sino brudny. W tym roku jest lawendowy. Taka troszkę zmienna z niego róża.

Tak sobie myślę, że pokazałam wam same róże. W moim ogrodzie mam też mnóstwo bylin Założyłam też biały ogródek, na którym mam mnóstwo nie białych pomyłek i muszę go kompletnie przearanżować. Myślałam, że już w tym roku będzie co pokazać, ale jestem zawiedziona. Zaskoczyły mnie za to inne nowości.













Nie pamiętam nazwy tej byliny. Rośnie mi ja szalona. Może ktoś z was wie co to jest?










Mój pierwszy łan kocimiętki. Pomyśleć, że wyrosła z jednej podzielonej sadzonki. Super się u mnie czuje i dosć mocno się rozsiała. Na pewno będzie jej duuużo więcej.
Wysiana trawka troszkę z deszczem zjechała w kwiaty.










A no i rozmnożyły mi się ławeczki









A na koniec bukiet




____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Evchen 17:00, 26 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Safoyko.. o laboga... siedzę i oczopląsu dostałam Tyle piękności za jednym zamachem.. .jakie "białe pomyłki"? ja tu widzę same cudowności Wszystko mi się podoba i to jak!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Safoya 17:13, 26 cze 2013


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Evechen hehe nie "białe" tylko "nie białe" pomyłki w sensie czerwone i inne Nawet tej rabaty nie pokazałam
Tutaj kawałek mojej białej rabaty. Jeszcze naprawdę nie ma co pokazać. Dużo muszę dosadzić, częsć wysadzić całkowicie a część przesadzić W tle młoda lawedna z własnego siewu. Te rabaty będą ładne za rok. No i nie mogę się doprosić męża o porządne podpory do drzew a wszystko do nich kupiłam.


O i znalazłam jeszcze takie zdjęcie
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Evchen 17:23, 26 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
No to mnie uspokoiłaś, bo jak dla mnie białe jest piękne Rabacie białej będę kibicować, bo u mnie miało być biało.. biało... jak okiem zasiał, .. a jest biało, różowo i fioletowo... z borodwym brrr
Biel jest jednak trudna w kompozycji. Uwielbiam od zawsze i nie zrezygnuję.. ale czasami mi się wydaje - za dużo, czasami - za mało białego.. Kapryśny kolor
Teraz zachciało mi się białych krwawników.. mam naparstnice, róże (bezimienne) floksy, trzykrotkę, bez, liatry, tawułki... ciągle mi tej bieli mało.. świecznice i jarzmianki, odętki.. można wybierać do woli.. oby nie padało...
Będę kibicować Twojej białej rabacie.
Artemis zapisany do chciejstw....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Safoya 17:38, 26 cze 2013


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Evechen Biały powidasz..... uwielbiam ten kolor i koniecznie muszę Cię odwiedzić. Coraz więcej białego sadzę z przodu mojego ogrodu i z czasem te żółte róże wymienię na białe.
W zasadzie nie pokazałam wszystkiego. Mam też inne białe byliny, które mogę Ci śmiało polecić.
Super jest biała lawedna i właśnie zaczyna mi kwitnąc biały przetacznik. Mam też takie cudne białe kwiatki, ktore kwitną prawie cały sezon. Zrobię dla Ciebie zdjęcie.
Posadziłam też parę sadzonek takiego cuda, które właśnie rozwinęło pierwszy kwiatek:
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
wykasia 21:57, 26 cze 2013


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Safoya napisał(a)














Nie pamiętam nazwy tej byliny. Rośnie mi ja szalona. Może ktoś z was wie co to jest?






















A na koniec bukiet






Zachwycam się różami i wszystkim!
Te białe "stokrotki" to złocień.
Evchen 21:59, 26 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Aga, mój "ogródek" jest młodziutki, nie ma porównania z Twoim, ale staram się jak mogę BB to skrót od Bieli i Bukszpanu Bukszpan przywędrował z ogrodowiskiem, biel to moja miłość od zawsze .. biel króluje w moim domu.. i króluje w ogrodzie W bieli mi do twarzy....
Z radością obejrzę zdjęcia białych roślinek polecanych przez Ciebie i będę ogromnie wdzięczna za wszelkie sugestie i Twoje doświadczenia z bielą białej lawendy nie widziałam, przetacznik kojarzył mi się tylko z niebieskim kolorem.. a te cudne białe kwiatki, które kwitną cały sezon u Ciebie.. to dopier musi być cudo!
A kwiatek ze zdjęcia to goździk?... podobny kwiatostan...
Zostawiam Ci zdjęcie mojej kaliny.. nie doceniałam uroku jej kwiatów.. aż do dzisiejszej wiosny

Pozdrawiam serdecznie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
AniaDS 17:30, 27 cze 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Jak zwykle słów brakuje, zachwycające
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Konstancja30 23:47, 29 cze 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Aga ... przeczytałam dwa lata wątków dwóch gdzieś w necie ... miejscem, które nazwałaś "tam gdzie mieszkają mgły i róże" jestem zauroczona ... a Twoja różanka od dziś rana była oglądana kilkanaście razy ... jest wieczór a ja jestem jak odurzona ... tyle róż ... takie kompozycje i to ich szaleństwo ...w trzecim chyba sezonie jak nie pomerdałam ... nie miałam odwagi na róże choć je kocham ale teraz już mam ... muszę ... nie mam mgieł i taaakiego horyzontu to niech eden rose i leonardo stworzą mi namiastkę oczywiście wymieniłam tylko kropkę a "i" jest baardzo długie ...

dziękuję ... bo oswoiłaś mnie z różami ... pozdrawiam
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Safoya 23:58, 30 cze 2013


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Kasiu dziękuję. Teraz mogę więcej poczytać na temat tej pięknej byliny.
Evchen myślę, że nasze ogródki są w podobnym wieku. Mój ma trzeci sezon.
Ja trochę wcześniej pokochałam bukszpan, ale
z ogrodowiskiem ta miłość się umocinła i dołączyły cisy Niestety nie znam jeszcze nazwy tego białego kwiatka, ale to nie goździk. Jak się poprawi pogoda to zrobię lepsze zdjęcia. Może ktoś pomoże w identyfikacji.
Kalina piękna - dziękuję Sama mam dwie i bardzo je lubię.
Aniu dziękuję. Ty za to zaczarowałaś chyba swój ogród. Przeszedł niezwykłą metamorfozę i to chyba troszkę za sprawą ogrodowiska
Konstancja tak przemiło piszesz...bardzo Ci dziękuję. Jak czytam, że ktoś zmienił zdanie na temat róż choć troszkę pod moim wpływem, to zawsze czuję się szczęśliwa. Niech Ci te róże pięknie rosną.


W końcu moje dzieci, kwiaty i bukszpany są bezpieczne. Mam ogrodzenie, mimo, że na początku nie chciałam go mieć. Płotek jest bardzo niski.



China Girl teraz króluje










Jarzmianka o której marzyłam pięknie się rozrosła. Treaz czekam jeszcze na jeżówki.


A obok Lions Roses


Eden Rose ostatnio mnie zachwyca




Pomponella też


____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies