Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

AgnieszkaW 10:16, 11 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Piękny, cudowny ogród - moje klimaty. Stworzyłaś Agnieszko niezwykle magiczne miejsce na ziemi. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Joaska 12:42, 11 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Safoya napisał(a)

Konstancja tak przemiło piszesz...bardzo Ci dziękuję. Jak czytam, że ktoś zmienił zdanie na temat róż choć troszkę pod moim wpływem, to zawsze czuję się szczęśliwa. Niech Ci te róże pięknie rosną.


nie tylko Konstancja .... ja pod wpływem zdjęć Twojej Pomponelli

również stała sie posiadaczką tej cudnej róży
Mam nadzieję że urośnie mi równie okazale jak Twoja, na razie cieszy mnie kilkoma "pomponikami" ale i tak podoba mi się ogromnie!!

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Mathildis 18:08, 15 sie 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Pomponella przecudnej urody.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
gusiarz 16:28, 19 wrz 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Rany... Agnieszko - znałam Twoje fotki z innego forum i nawet kilka dni temu pisałam tam do Ciebie - a Ty już jesteś na O. SUPER - i dziękuję za podpowiedzi ws. róż
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Monika76 17:57, 19 wrz 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
BAJKA

dosłownie wspaniałe miejsce stworzyłaś . Czy tajemnicą jest jeśli zdradzisz gdzie kupujesz róże do swojego ogrodu.Pozdrawiam
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
justi 18:14, 19 wrz 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ślicznie wygląda i ładnie się nazywa ta róża. I zdjęcie cudniate!!!
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Syla 18:31, 19 wrz 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pomponella będzie i u mnie piękna jest ..... a to białe kwitnące to może być margaretka ? a zestaw żółta róża i lawenda , dla mnie łał .... pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Pszczelarnia 16:41, 03 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Safoyo, przepraszam za wścibskość : czego 3 krzaczki weźmierz na żywopłot? Różany żywopłot? Pozdrawiam, bajeczne klimaty, zawsze jak tu zaglądam, to czuje tę lekką bryzę wiatru, morza i słońca z zapachem róż i lawend. I ciepły piasek. Cudowne kwiaty!

EDIT: Już wiem. I ja mam Ritausmę - w szpalerze 7 sztuk. Warta zachodu a wcale nie potrzebuje zachodu.Piękny kwiat dawnej róży a urok "reszty" jak u róż naturalnych. Jest zgrabna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Nutelka 22:04, 05 paź 2013

Dołączył: 28 wrz 2013
Posty: 2
Witajcie Kochane Różomaniaczki!
Żeby wyrazić, co czuję oglądając ogród mgieł i róż autorstwa Safoyi, musiałabym być poetką. Zwykłe słowa do niego po prostu nie pasują... wzruszenie i radość mnie ogarnia, jak widzę miejsca tak piękne...
No cóż i ja bym chciała, choć odrobinkę tego piękna mieć u siebie, więc nabyłam wczoraj kilkanaście róż (takich łatwiejszych teoretycznie ) a dziś posadziłam je do dużych donic. Ziemię dałam taką, jak radzicie, więc liczę, że się przyjmą. Mam jednak pytania: gdzie i jak je najlepiej przezimować? Czy zadołować w tunelu foliowym? Czy postawić (przykryte?) w nieogrzewanej szopie? Usypać kopczyki w donicach? Podlać? Już schować czy jeszcze poczekać? Wiem, że był taki wątek ( przeglądam forum już długo), ale nie rozwiał moich wątpliwości. W swoim artykule Danusia Szefowa pisze, żeby zimowały na zewnątrz, ale u mnie mroźno i wietrznie, więc się obawiam, że nie przeżyją.
Bardzo proszę pomóżcie, bo sama sobie nie poradzę...
Aha, nie dałam na dno donic drenażu - mają po kilka dużych otworów - czy to błąd? Mogłabym jeszcze poprawić...
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!
Safoya 20:36, 11 lis 2013


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Dziewczyny moja Pomponella kwitnie nadal! Aż trudno uwierzyć, ale wygląda tak:

Monika róże najchętniej kupuję w Rosarium. Mam też bardzo udane sadzonki z niemieckiej szkółki Agel Rosen, które bez problemu wysyłają do Polski. Pięknie rosną mi też te z Rosa Ćwik, ale ich nie mam wiele.

To zdjęcie z zeszłego tygodnia
[IMG]http://i640.photobucket.com/albums/uu123/Agna81/Agna81087/jess2.jpg~original[/IMG]

A to troszkę wcześniej robiłam, ale różni się tym, że małe pąki bardziej urosły. Z resztą górna gałązka ze zdjęcia powyżej, to ta sama co na tym zdjęciu to przy lewej nodze ławki.
[IMG]http://i640.photobucket.com/albums/uu123/Agna81/Agna81076/jes9m.jpg~original[/IMG]

Ewuniu Bardzo Ci dziękuję za opinię na temat tej róży Moje już siedzą w ziemi

Nutelka nie wiem w jakim regionie mieszkasz, ale mi wystarczy zadowłowanie w ziemi. Jeżeli jest u Ciebie zimno, to powinnaś zrobić kopczyk. Nie ważne czy dołujesz różę z gołym korzeniem, czy z donicą - przezimują podobnie. Oczywiście powinnaś podlać róże. Przechowywałam też z powodzeniem róże w donicach w zimnym garażu, ale musiałam je kontrolować ze względu na zmienną wilgotoność i temperaturę. Tych garażowanych raczej nie podlewałam, chyba że było już bardzo sucho. Teraz zdecydowanie wolę je zimować na dworze.
Bez drenażu róże też sobie powinny poradzić.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies