Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod drzewami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod drzewami

Tess 17:49, 16 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
iwona123 napisał(a)
W doniczkach mam dwa berberysy cztery berberysy thunb.orange rocket , dwa piekne swierki barryi szalwie omszona ostrozki przetaczniki, cztery pecherznice tawule snowmound i berberys kelleris. To wszystko jest w doniczkach, jak to napisalam to się przerazilam wlasnej glupoty.Wywalilam kupe kasy i nie wiem co z tym poczac.

No właśnie. Same się przyprawiamy o stres takim działaniem
Będzie dobrze, nie martw się.
Bardzo ładne roślinki zaprosiłaś do ogrodu. Tylko każda z innej bajki, czyli na jednej rabacie posadzić ich się nie da. Czyli może się okazać, że będą czekać w tych doniczkach na swoją kolej
Chyba że masz miejsce, gdzie je możesz na tymczas posadzić.

Zacznijmy od początku. Czyli zrób zdjęcia ogródka dookoła (i przy ścianach domu, jeśli tam też mają być rabatki) opisując, jakie tam jest nasłonecznienie.
I może naszkicuj jakiś plan działki, oznacz dom i inne budynki.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 18:25, 16 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Czerwone berberysy mogłyby świetnie zagrać z brzozami. Pisałas, że masz brzozy. Tak, jak w ogrodzie z lustrem:
Gardenarium napisał(a)


http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=234
ale rabata musi być słoneczna, bo się będzie kiepsko przebarwiał.
I Beta ma fajną rabatę z berberysami i perovskią.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1779-dla-odmiany-czas-na-zmiany?page=561
W ub, roku zakładana.


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
iwona123 20:40, 16 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 33
Gorzej ze pod brzozami mam lawende i sosne liliput i tam jest sloneczniecznie. Zaraz wrzuce rzut ogrodu. Ja chyba namieszalam zbyt dużą roznorodnoscią. A te czerwone berberysy to juz zupelnie strzal w kolano mialy byc przed tujami ale slabo to jakos wyglada.
____________________
Iwona-Ogród pod drzewami
iwona123 21:37, 16 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 33
____________________
Iwona-Ogród pod drzewami
Tess 22:53, 16 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
iwona123 napisał(a)
Gorzej ze pod brzozami mam lawende i sosne liliput i tam jest sloneczniecznie. Zaraz wrzuce rzut ogrodu. Ja chyba namieszalam zbyt dużą roznorodnoscią. A te czerwone berberysy to juz zupelnie strzal w kolano mialy byc przed tujami ale slabo to jakos wyglada.


Berberysy to wcale nie jest strzał w kolano, zobaczysz, że będziesz z nich bardzo zadowolona.
Owszem, masz sporo rózności w różnych dziwnych miejscach, ale wszyscy prawie tak zaczynają
Więc się zupełnie nie przejmuj.
Pod sosnami to ty przecież masz chyba wrzosy? Gdzie jeszcze masz słonecznie? Przy tarasie jak masz?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 22:54, 16 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
iwona123 napisał(a)

Jeszcze drugi rysunek, z wymiarami działki. Sorry, że tak męczę, ale jakoś się zorientować w rzeczywistości trzeba
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
iwona123 07:44, 17 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 33
Ja mam sosny przy tarasie i pod nimi parzydło leśne i paprocie i naprzeciwko tarasu, tam Danusia fajnie zaproponowała wrzosy i różaneczniki. No i mam brzozy też przy tarasie i tam lawenda z sosną liliput. Od strony tarasu jest słonecznie.
____________________
Iwona-Ogród pod drzewami
Tess 09:22, 17 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Berberysy na tle zielonych tuj, w dodatku w oddali, bez zwiewnej i kolorowej oprawy nie będą ładnie wyglądac. Natomiast pieknie by wygladąły na rabacie z brzozami. Zobacz, jak wygląda to u Lindsay:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=104
Rabata jeszcze nieskończona, ale już widać potencjał. I tak jak tam mogłabyś dodać trawy, ale też ostróżki, przetaczniki, szałwię omszoną (przytaczam to, co już nabyłaś). Możan by dodac kulki, ale mogłyby być te roznące tam sosenki, też będzie dobrze wyglądać.
Trzeba by tylko wówczas znależć inne miejsce dla lawendy. Chyba, że podoba Ci się połączenie berberysów z lawendą, bo i takie dla Ciebie znalzałm.

https://www.pinterest.com/pin/396105729697172938/

Ale to tylko moje propozycje, jesli się nie podoba, poszukamy innych. Pamiętaj, nie musisz się na wszystko zgadzać i wszystkiego akceptować. Każdy ma inny gust, co innego mu się podoba. I zawsze będzie Ci proponować to, co jemu się podoba
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
iwona123 10:11, 17 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 33
No właśnie ten berberys nigdzie mi nie pasował. Zastanawiałam się czy mógłby być przed leszczyną, ale chyba za mały. Szkoda mi psuć tej lawendy, przy tarasie wolałabym jakieś białe i niebieskie kolory. A czy pasowałaby tu gdzie Danusia proponowała obok różaneczników z prawej strony?
____________________
Iwona-Ogród pod drzewami
iwona123 10:22, 17 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 33
Może w pobliżu tego wrzosowiska, które Danusia zaproponowała.
____________________
Iwona-Ogród pod drzewami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies