Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

violka171 21:58, 15 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Basilikum napisał(a)
fasolke wrzucam na wrzatek i chwile gotuje, pakuje w woreczki i mroze

a potem moja ulubiona wersja to z podsmazona cebulka i szynka w kosteczke mniam

Ja tez czekam na Irenkowe zdjecia

Ja tez dostalam taki przepis na mrozenie,tyle tylko ze to fasolka karlowa mam nadzieje ze zda egzamin,bo tyczna to krasnalki na bierzaco konsumuja ☺
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
makkasia 22:33, 15 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
ojej jakie spotkanie ...też czekam na fotki porewolucyjne
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
violka171 22:44, 15 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Izuniu a ta Twoja fasolka tyczna to jaka to odmiana?
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 09:02, 16 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Violu ja mam dwie rozne, wlasciwie trzy jedna nietyczna tylko na krzaczkach i dwie na tyczkach. Ta pierwsza wzeszlo mi tylko kilka roslinek i dosialam inna. Po sniadanku poszukam torebek, bo zazwyczaj zostawiam

Kasiu
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 09:50, 16 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak nie kupisz tej Magnolii, to Ci ją dam. Warto, bo fajne ujęcia i tekst ciekawy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 10:01, 16 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
mozliwe, ze nie kupie. Wlasnie sie okazalo, ze mojemu M zmienili zmiany i pracuje o dwie godziny dluzej, czyli pjedziemy chyba o dzien pozniej do Pl czyli w sobote. Chcialam w piatek po pracy jechac. wrrrr

w czwartek musimy przed wyjazdem i przed deszczem zwiezc jeszcze sianko. No a jak on tak pozno wraca teraz to nie wiem jak my zdazymy. Dobrze, ze syn jest to pomoze.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 11:04, 16 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Viola te tyczkowe to takie teraz zbieralam https://www.samenhaus.de/bohnen-stangenbohnen-neckargold-von-kiepenkerl/a-2860/
pyszne sa szkoda, ze tak malo, Pozopstale sa takie, ze trzeba je wysuszyc i jako ziarenka jesc.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 12:04, 16 sie 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No to jestem
Ale mieszają R., taka długa podróż, tyle planów macie i taka niespodzianka.
Fasolkę w realu podziwiałam.
A teraz relacja, wyjazd był planowany, ale tyle u mnie się ostatnio dzieje, że w jakiś sposób, jednak był to wyjazd spontaniczny i szybki.
Gospodarze, Iza i Roland, mega pracowici ludzie, w takim gospodarstwie mało czasu jest, trzeba go bardzo szanować, bo jest praca zawodowa i hodowla i codzienne obejście, a jednak znajdują czas na swoje hobby, biegi. Wymaga to hartu ducha, samodyscypliny i radości z udziału we wszelkich biegach, w różnych częściach rejonu.
Uwielbiam Izę za jej naturalność, humor, ciepło, u niej człowiek czuje się, jak by od zawsze był. Gospodarza podziwiam za siłę, facet jest niesamowity i na dodatek zapatrzony w Izę i super kucharz z niego, specjały robi takie, że palce lizać.
Zauroczył mnie Daniel, młody człowiek, spokojny, wyważony, uczestniczący w każdym działaniu rodzinnym.

Mam duży ogród, przestrzeni mi nie brakuje, ale po powrocie miałam uczucie, że po tych przestworzach u Izy, duszę się
Myślę, że jeszcze do nich za jakiś czas pojedziemy, bo mają tyle planów i będzie tyle zmian, że warto to będzie na własne oczy zobaczyć.

Dziękowałam, ale jeszcze raz dziękuję, że zechcieliście nas gościć

własne ujęcie wody, smaczna, czysta i naturalna, rośliny tez korzystają

pojeździłam wózkiem, jest rewelacyjny, aż zapragnęłam taki środek lokomocji
w tle sliczna rabata

ciekawe jakie ptaszki go w posiadanie wzięły

sposób na pomidorki zgapię, za rok
wszystko Iza mi wyjaśniła i pokazała
3 zjadłam prosto z krzaka, co za zapach i smak
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:11, 16 sie 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
pelargonie są wszędzie, na Bawarii dość charakterystyczne
butki rewelka
zgapię, jak znajdę


kicie są trzy, ale tylko ta jak pies
niebieskie zachęca do odwiedzin i zatrzymania wzroku

nie wiem, co to za warzywo
ale kolory zachwycają, ale ze mnie ogrodniczka

tu sadziłam hortensje, przed
powiem, że Iza nie ma lekko, trudna ziemia, ciut gliniasta i mega dzikie trawy z takimi9 korzeniami, że usnąć to, strasznie trudno, tym bardziej ją podziwiam

na stracie na wejściu, ślicznie i widać, że tu są owce
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:19, 16 sie 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
patrzcie, jak super zgrała kolorystycznie, a liatrię ma ogromną
piękna skrzynka na listy


na wejściu króluje kolor niebieski w detalach
zachwyca to
ptaszek dostał rozplenicę japońską Rubrum
Iza ma warunki na przechowanie jej i podzielenie wiosną


przymiarki na rabatach, potem były zmiany i kopanie, reszta doradzona i juz sama sobie poradzi
Elatę wiosną podzieli i będzie rabata trawkowo, różano -jeżówkowa
łubiny poszły out, pod płotek, duża ilość, wiosną będzie czad

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies