Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym od linijki - ogród Ivony

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym od linijki - ogród Ivony

ivo 09:10, 15 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Chciałabym napisać tylko że wiele razy podkreślałam to że mój ogród nie powstał dzięki mnie ale dzięki forumowiczów. Dlatego właśnie wstawiam zdjęcia bo czuje się tak trochę zobowiązana. Nie robię tego dla oklasków. Nie zaglądam do nowych wątków bo nie czuje się na siłach pomogac w projektowaniu i nasadzeniach. Sama potrzebowałam pomocy. Jeśli ktoś pyta chętnie odpowiadam na pytania w wątku. Czasem też odpowiadam na priv. Nie czuję się tutaj starym wyjadaczem.
Jeśli kogoś cieszą moje zdjęcia lub pomogą mnie to również daje satysfakcję.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Kasia_CS 09:36, 15 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ivo napisał(a)

Jeśli kogoś cieszą moje zdjęcia lub pomogą mnie to również daje satysfakcję.

Oj bardzo cieszą oko, więc nie przestawaj w raczeniu nas nimi, bo widoki u Ciebie są obłędne
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 09:47, 15 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Popieram Kasię, cieszą i inspirują. Przecież nie bez powodu przeczytałam cały wątek
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 10:22, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)


Dzięki, tak podejrzewałam, choć chodziła mi po głowie molinia jak napisałam, ale nie znam molinii, która by tak pięknie "stała". Zastanawiałam się czy to nie jakaś fajna odmiana której nie znam.
Ale musisz mieć niezłą ziemię, która dobrze zachowuje wilgoć, bo o tej porze moje trzcinniki, niezależnie od odmiany, były już z lekka zdewastowane, połamane i suche. Chyba najlepiej radzi sobie Karl Foester. Gorzej Avalanche a najgorzej Overdam.
Zapomniałam dopisać że u mnie susza, bo las sosnowy i generalnie skrajnie trudne warunki dla roślin. Ale do poradzić, jak ogrodnik się uprze


Znasz molinię 'Cordoba' - absolutne zjawisko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
April 11:01, 15 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Pszczelarnia napisał(a)


Znasz molinię 'Cordoba' - absolutne zjawisko.


Nie znam. Szybko przeleciałam internet i bardzo duże rozbieżności w opisie. Z kwiatostanem napisane było 120-210 cm. To trochę nieprecyzyjne. Choć wiem że to baaaardzo zależy od podłoża i od sezonu, który analizujemy. W tym roku miskanty co najmniej 50 cm niższe niż zazwyczaj.
Niestety w mojej ulubionej szkółce bylinowej jej nie ma ale jest w Rykach. Trzeba będzie się wybrać.
A ty Ewo gdzie ją widziałaś? Pewnie gdzieś w Anglii
Fajnie by mi pasowała za hortensjami.
Jeszcze ją postudiuję. Wielkie dzięki za podpowiedź. Buziak
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 11:15, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie. Kupiłam w Holandii, bo koleżanki mówiły "jak to nie znasz jej, nie masz?". Jedna sadzonka mała. Ale widziałam ją tam w realu - kwiatostany bardzo wysokie, wyniesione ponad liście i idealanie pionowe go góry - w ogóle nie robi wachlarza. Posadziłam właśnie koło / między Silverdolar albo podobnej dużej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
April 11:33, 15 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
A my się z Izą Tamaryszkiem miałyśmy wybrać do Holandii i jakoś nam nie wychodzi
Cordoba na zdjęciach w necie różnie wygląda, na niektórych właśnie lekko wachlarzowata. Ale lekko.
No narobiłaś mi smaka i pewnie nie tylko mi. Zaraz stanie się jedną z najpopularniejszych trzęślic
Ale takie cuda trzeba propagować
____________________
April April podbija las Mazowsze
nawigatorka 12:24, 15 lis 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Pszczelarnia napisał(a)


Nawi, nic się nie skończyło. Potoczyło się dalej. Zaczęło się nowe, inne. Jak życie. Są nowe osoby, co się teraz relaksują, bawią i uczą. A my "starzy wyjadacze" nie dostrzegamy tego, uporczywie trzymając się przeszłości.

W sytuacjach kryzysu zawsze najlepiej zapytać siebie, co zrobiłem/zrobiłam, żeby było lepiej?

Wiesz, że to nie jest personalnie do Ciebie (Tytanie pracy i objaśnień) ale w nawiązaniu do ogólnego sformułowania "kiedyś to".


Ivo, piękny masz ogród, jak możesz, pokazuj i dziel się nim, bo i Twój ogród powstał właśnie z dzielenia się. I sprawia radość Tobie i mi też. I innym.



pisałam ze swojej perspektywy Ewo a dla mnie się skończyło i globalnie patrząc forum chyba tez się kończy nazywając rzeczy po imieniu. Na szczeście ogrody trwają i my w nich.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Mary 21:52, 18 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Hihi.
Dziewczyny. Jestem na forum od 3,5 roku i odkąd pamiętam zawsze ktoś pisze, że się dla niego skończyło.
To jak narzekanie na "dzisiejszą młodzież". Nasi rodzice narzekali, my narzekamy i nasze dzieci też będą narzekać.
Ludzie przychodzą, tworzą ogród i zwykle odchodzą. To naturalna kolej rzeczy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
nawigatorka 22:35, 18 lis 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Tylko kiedyś dziennie potrafiło być 250 postów a dziś czasami 5
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies