Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym od linijki - ogród Ivony

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym od linijki - ogród Ivony

ivo 14:14, 17 wrz 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
pawel2806 napisał(a)
Ja na twoim miejscu poszedłbym w graby szczególnie że masz je już w ogrodzie, fajnie dopełnią całości


Tak tylko czy aby nie za dużo ich. Mam ich w sumie 10
Może inaczej prowadzone no nie wiem.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
magnolia 17:06, 17 wrz 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ja bym dała na frontowej za wiśnie Umbra cos co nie jest geometryczne, żeby nie konkurowało kształtem bryły z grabami. Faktycznie masz juz grabów duuzo, choc pasują tam, już ich wystarczy, ile można.
Ja bym szukała drzew bardziej swobodnych ale nie bałaganiarskich- przychodzi mi do głowy klon czerwony Red sunset- korona owalna, ale nie geometryczna.
albo klon ginnala- wtedy znowu masz formę parasola ( tylko trzeba z początku wycinać młode odrosty od korzenia)
____________________
Pszczelarnia 17:42, 17 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jestem zachwycona. Bardzo ładnie z wyrazem i przekazem. Piękna spójność.

Faktycznie te trzmieliny żółte na pniu są inne od reszty ale jak ładnie Ci rosną!


Oglądam jeszcze raz, piękny ogród.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ivo 18:51, 17 wrz 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
magnolia napisał(a)
ja bym dała na frontowej za wiśnie Umbra cos co nie jest geometryczne, żeby nie konkurowało kształtem bryły z grabami. Faktycznie masz juz grabów duuzo, choc pasują tam, już ich wystarczy, ile można.
Ja bym szukała drzew bardziej swobodnych ale nie bałaganiarskich- przychodzi mi do głowy klon czerwony Red sunset- korona owalna, ale nie geometryczna.
albo klon ginnala- wtedy znowu masz formę parasola ( tylko trzeba z początku wycinać młode odrosty od korzenia)



To dobry pomysł aby dać tam coś swobodnego bo ta część frontowa jest bardzo geometryczna i bardzo formalna. Zobaczymy jeszcze jak będzie z wisniami a później czeka mnie przekonywanie męża
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ivo 18:53, 17 wrz 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Pszczelarnia napisał(a)
Jestem zachwycona. Bardzo ładnie z wyrazem i przekazem. Piękna spójność.

Faktycznie te trzmieliny żółte na pniu są inne od reszty ale jak ładnie Ci rosną!


Oglądam jeszcze raz, piękny ogród.


Super że Ci się podoba A te trzmieliny to prawdziwe wariaty bo rosną tam dosłownie w samym piasku. ŻAL ich wykopywać ale pewnie dojrzeje i do tego.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
AngelikaX 12:18, 20 wrz 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
2 lata dla ogrodu to tak niewiele, a u Ciebie zmiana jest ogromna - G R A T U L A C J E !
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
lawenda001 13:14, 20 wrz 2018

Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 180
ivo napisał(a)
To chyba tyle może się komuś przydadzą moje wywody. Dla chcącego nic trudnego pamiętajcie !!! Dla przypomnienia fotki mojej działki z wiosny 2016 aż trudno mi uwierzyć że tyle się zmieniło :

Oj przydadzą Witam, uwielbiam czytać takie wątki, jestem na początku swojej przygody ogrodniczej. Aż trudno mi uwierzyć, że od wiosny 2016 takie zmiany. Gratuluje, pięknie jest u Ciebie
nawigatorka 21:59, 20 wrz 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ale widoki. oczsy nacieszyłam i szerszy kadr z placem się znalazł.
cis w stipie brzmi wybornie. Dostojny ziemny cis i tańcząca frywolna stipa. Lubie takie kontrasty.
a co do wiśni - każda z nas już ukatrupiona została po wielokroć przezyjesz
na np dziś bez wyrzutów wywaliłam kilkadziesiąt stip (słabo tam rosły) i kilkanaście róż (jeszcze dwie artemis na weekend sobie zostawiłam). od razu lżej na duszy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lojalna_ 13:03, 25 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Pięknie wygląda Twój ogród tak dopracowany wypieszczony i tak się rozrosło wszystko cudownie poogladac !!!! Jestem pod dużym wrażeniem i zazdraszczam miejsca na taki rozmach na rabatach
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
April 12:55, 27 wrz 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Witaj, stworzyłaś piękny ogród. Uwielbiam taką geometrię i lekkość zarazem. Z przyjemnością przeczytałam całe zmagania projektowe. Gratuluję cierpliwości. Efekt jest powalający. Fajnie też mieć takich doradców.
Ciekawa jestem dalszych realizacji, będę więc śledzić z ogromną przyjemnością.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies