Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym od linijki - ogród Ivony

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym od linijki - ogród Ivony

Pszczelarnia 13:40, 14 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anna_t napisał(a)
Dla "starych" forumowiczów, ktorzy z ogrodem juz sa na ostatniej prostej lub pozostala im kosmetyka, forum napewno się zmieniło bo siedzą teraz głównie u siebie i czekają na oklaski.
A młode ogrodniczki muszą radzić sobie same.
Szkoda że każdy kto skorzystał już z porad forum teraz znika i nie zagląda z pomocą do nowych.
To jest właśnie ta Zmiana.

Iwona ogród robi wrażenie, jak zawsze!


Protestuję przeciwko takiemu ogólnemu sformułowaniu.

Ale też stwierdzam, ze nie można wymagać, żeby ktoś był na Forum jak nie chce (z różnych względów).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
April 07:39, 15 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Jagodaa napisał(a)
Mam to samo odczucie... szkoda, bo nie mam motywacji tu bywać, choć może byłoby i co pokazać i co przedyskutować, ale już mi się nie chce, może też trochę z braku czasu, odpowiadać na pytanie "co to za trawka", bo pisałam to stronę wcześniej przepraszam za szczerość .

Było bardzo miło, często śmiałam się do łez, no i bardzo dużo się nauczyłam, choć to wciąż kropla w morzu , raźniej było ryć i kopać.

Buziaki :* masz cudnie i jak już jestem, to zaglądam.


Muszę się odezwać, choć post Jagody był po moim pytaniu ale trochę poczułam jakby to było też do mnie.

Jagoda, w pełni rozumiem, że pytania "co to za trawka" mogą czasem irytować ale trzeba też zrozumieć, że fora ogrodnicze, bo nie mam na myśli tylko Ogrodowiska, są ogromne. I nawet starzy wyjadacze, do których myślę, że się zaliczam, bo obracam się w tym środowisku bardzo długo, chyba nawet ciut dłużej niż ty, nie zawsze wszystko pamiętają. I nie wiem jak by się człowiek starał, to coś ominie, zapomni, nie doczyta, w biegu pomyli.
Też mozolnie odpowiadam na wszystkie pytania w swoim wątku (fakt że na innym forum - ale nikt nie zabrania nam się ograniczać do jednego).
Czasami są to świetne pytania, z których powstaje pouczająca dyskusja. A czasem jest tylko "tak", "nie" lub nazwa rośliny. Takie uroki.
I choć sama też przeżywam kryzys w prowadzeniu wątku na forum ogrodniczym, to jestem niemal pewna że do tego wrócę, za tydzień, za miesiąc, bo nic mi nie zapewni takiego poczucia wspólnoty, nikt nie zareaguje tak błyskawicznie jak współ-forumowicze, na kłopot który się raptem pojawi w ogrodzie, nikt tak bezinteresownie nie pomoże.
Znam Twój wątek, jestem na bieżąco choć nie piszę. Niejednokrotnie spędziłam godziny na czytaniu, poznawaniu ciebie i twojego podejścia do tworzenia rabat. Lubię czytać, nie lubię pisać jak nie mam nic konkretnego do powiedzenia.
Ale czasem niestety trzeba o coś zapytać.
Życzę wytrwałości i wyrozumiałości. Pozdrawiam ciepło

Każdemu, po pierwszych zachwytach nowością, jaką były wówczas tematyczne fora internetowe, entuzjazm ciut przygasł. Ale są osoby dla których ta droga dopiero się zaczyna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Lodzia 08:06, 15 lis 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
A ja chciałam Ci podziękować, że pokazałaś swoją jesień, bo dzięki temu dodałam do „obserwowanych”
Teraz zarwę kilka nocy, żeby zagłębić się i prześledzić te 360 stron, ale co tam... czy to pierwszy raz
Pozdrawiam
anna_t 08:33, 15 lis 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pszczelarnia napisał(a)


Protestuję przeciwko takiemu ogólnemu sformułowaniu.

Ale też stwierdzam, ze nie można wymagać, żeby ktoś był na Forum jak nie chce (z różnych względów).
Ewa ja tez tego nie wymagam bo sama już mało bywam ale nie narzekam że nastąpiła zmiana skoro sama tez na nią wplywam. Dlatego napisałam że czekają na oklaski bo same się nie udzielają.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Jagodaa 08:51, 15 lis 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ivona, przepraszam Cie za.moj post, nie chcialam wywolac tego rodzaju dyskusji. Wyrazilam sie zbyt ogolnikowo i stad pewnie oburzenie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
leon60 08:54, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Forum opustoszało z różnych względów i już nigdy nie będzie takie samo... ja tu bywam jeszcze z przyzwyczajenia ale też rzadziej i wcale nie przez brak czasu...

Iwonko w ogrodzie przepięknie ! pokazuj go jak najczęściej
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
BKosimkArt 08:58, 15 lis 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Matko jakie łany cudowne, musi nieźle szumieć jak przy morzu..
Zdecydowanie jesień najpiękniejsza u Ciebie.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
ivo 09:01, 15 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
April napisał(a)


sorry jeszcze raz bo coś źle zacytowałam

ps no niestety pytam co to za trawka ale próbowałam znaleźć. Ja czytałam od deski do deski.

April czy chodzi ci o ten pas z tyłu? Jeśli tak to jest trzcinnika.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Wiolka5_7 09:07, 15 lis 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Przepiękne Iwonko u ciebie te łany traw,bosko !
Trawy rządzą Uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 09:10, 15 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
ivo napisał(a)

April czy chodzi ci o ten pas z tyłu? Jeśli tak to jest trzcinnika.


Dzięki, tak podejrzewałam, choć chodziła mi po głowie molinia jak napisałam, ale nie znam molinii, która by tak pięknie "stała". Zastanawiałam się czy to nie jakaś fajna odmiana której nie znam.
Ale musisz mieć niezłą ziemię, która dobrze zachowuje wilgoć, bo o tej porze moje trzcinniki, niezależnie od odmiany, były już z lekka zdewastowane, połamane i suche. Chyba najlepiej radzi sobie Karl Foester. Gorzej Avalanche a najgorzej Overdam.
Zapomniałam dopisać że u mnie susza, bo las sosnowy i generalnie skrajnie trudne warunki dla roślin. Ale do poradzić, jak ogrodnik się uprze
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies