Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

L00zak 18:09, 16 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Dzięki dałem z siebie wszystko, bo nie od dziś wiadomo, że Rh są wymagające. Mam nadzieję, że będzie pozytywnie
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
jazzy 18:28, 16 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
L00zak napisał(a)



____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
deszczowymaj 18:48, 16 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729


No i zgodnie z dalszymi zaleceniami w pierwszym roku dbamy o cieniowanie



Jak już zapewne zauważyliście u mnie wszystko po kątach prostych



Mistrzostwo świata Widać,że roślinki trafiły w bardzo dobre ręce
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardener27 19:29, 16 sie 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Myślałem że parawny w tym roku tylko na plażach królują ale widzę że mają też inne zastosowanie
Napracowałeś się przy tej rabacie a zwłaszcza przy przygotowaniu ziemi dla Rh ... odwdzięczą się już w przyszłym sezonie podczas kwitnienia
Miskanty które posadziłeś na tyłach po paru latach zupełnie nie będą widoczne z ogrodu tylko z drugiej strony siatki. Rh je zasłonią jak podrosną O to Ci chodziło ? Wysokość miskantów uzależniona jest głównie od warunków glebowych a u Ciebie tak jak dobrze widzę raczej przewaga gliny U mnie max osiągają 1.2 m
Jeszcze jedna sprawa ... ponieważ Rh są atrakcyjne tylko podczas kwitnienia trzeba zadbać by przed nimi rosło coś co przez resztę roku będzie cieszyć oko Ja bym tą rabatę trochę jeszcze poszerzył do przodu i posadził trawy ozdobne w mixie z bylinami Co o tym myślisz ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
jazzy 19:33, 16 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Gardener27 napisał(a)
...
Jeszcze jedna sprawa ... ponieważ Rh są atrakcyjne tylko podczas kwitnienia

A z tym to ja się nie zgodzę
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardener27 19:43, 16 sie 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
jazzy napisał(a)

A z tym to ja się nie zgodzę


Każdego kręci coś innego Dla mnie zielone liście monotematycznych nasadzeń na rabacie nie są atrakcyjne Lubię jak w ogrodzie widać zmienność pór roku
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Bogdzia 20:43, 16 sie 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bardzo się postarałes i dorodne piękne krzaki kupiłes.Wprawdzie myslałam o nieco innym rozmieszczeniu ze względu na ich docelowa wielkosc ale jesli tak zadecydowałes to Twoja decyzja jest wazna.. Nie wiedziałam że masz swój wątek , będę zaglądac. Parawanik super ale moze nie bedzie potrzebny bo pogoda sie zmienia.Niech rosna zdrowo, trzymam za nie kciuki. Co do bylin to masz zawsze czas by sie zdecydowac ale jak pisałam gdy rh bedą rosnac z bylinami trzeba bedzie uciekac.Powodzenia życzę Tobie i rododendronkom.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
L00zak 21:44, 16 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Bogdzia miło Cię widzieć w moim wątku To dzięki tobie tak wszystko przygotowane i wybrane rodzaje Rh, jeszcze raz dziękuję bardzo!!!

Gardener27 wiem wiem o wysokości miskantów. Posadziłem tak ponieważ zobaczymy jak zachowają się Rh i ile im zajmie dogonienie traw. Tam jest za tą rabatą też przejście z tyłu więc z drugiej strony oczywiście mniej atrakcyjnej też będą widoczne, a docelowo pewnie im za kilka lat zmienię miejsce docelowe.
Z kolei z przodu też myślałem o jakimś akcencie, choć Bogdzia uczula mnie, że jak Rh się rozrosną to będzie ciężko z ich utrzymaniem, w sumie zawsze jeszcze można coś dosadzić

Morał taki, że miał być ogród minimalistyczny, ale tak mnie to wciągnęło, że nie mogę się oprzeć aby coś nowego powstawało

No i deszcz był dziś , czego życzę tym do których jeszcze nie dotarł
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
AnnaCh 21:58, 16 sie 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Efekt powalający, a parawan doskonale wykorzystany
Nie to co na plaży
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gardener27 21:59, 16 sie 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Konsekwencja w ogrodnictwie to rzadko spotykana cecha u osób które same tworzą swe ogrody Mało komu udaje się utrzymać ogród w ścisłej stylistyce ponieważ tak wiele na nas czyha pokus Ja jak ide do ogrodniczego to rośliny wręcz wołają do mnie Weź nas ze sobą Hmm ... jak tu odmówić
Rh póki co są jeszcze nie tak potężne wiec możesz w ich nogach trochę poeksperymentować Jeśli ma być to styl minimalistyczny możesz posadzić tam tylko jedną odmianę np carexów
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies