Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

07_Rene 11:37, 22 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
margaretka3 napisał(a)

W tym roku mnie rozczarowują, wyciągnęło je na co najmniej 150 cm, a kwiat dwa razy mniejszy niż w tamtym roku, nawet 4 cm nie ma. Nie wiem, co może być przyczyną takiej małej średnicy kwiatów.


Ja mam to samo z różami. Poszły w zielone zamiast kwiat. Może to niedobór potasu??? z nadmiarem azotu???
Ja wszystkie kwitnace, szczególnie doniczkowe petunie, podlewam gnojówka z pokrzyw i żywokostu, spróbuj, bo rewelacja.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Juzia 11:38, 22 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38588
margaretka3 napisał(a)
Nie, to sąsiada. Jest koszmarnie wysoki i zasłania nam ładne widoki.



Ale źle na tym tle nie wygląda

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kondzio 11:45, 22 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam witam koleżankę jak sie ciesze ze założyłaś w końcu watek Do zobaczenia w krutce
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
margaretka3 12:20, 22 lip 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Gabriela napisał(a)
Lanckorona, rabata ognista, dalie, nasiona, "nie ścianam kwiatostanów", pomidory - to wszystko sugeruje mi bliskie ogrodowo poglądy.
Serdecznie pozdrawiam i zapowiadam odwiedziny.

Gabrysiu! Czuję się zaszczycona!
Z pewnością wspólnych tematów mamy całe mnóstwo! Zapraszam gorąco, kiedy będzie Ci pasować.
To dla Ciebie niespodzianka, może nawet nie wiesz, że mam coś od Ciebie Z wymiany nasion na innym forum...


Aminek egipski.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Gabriela 12:27, 22 lip 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Świat jest maly. Zbieraj nasiona aminka bo mój chyba nie zdąży ich zawiązać. Do wymian jestem gotowa nieustajaco. A mam cos od Ciebie?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
margaretka3 12:36, 22 lip 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
07_Rene napisał(a)


Ja mam to samo z różami. Poszły w zielone zamiast kwiat. Może to niedobór potasu??? z nadmiarem azotu???
Ja wszystkie kwitnace, szczególnie doniczkowe petunie, podlewam gnojówka z pokrzyw i żywokostu, spróbuj, bo rewelacja.


Reniu, ja też tak myślę. Tylko że sypałam im popiołu drzewnego, a on zawiera dużo potasu i fosforu.
Gnojówkę z pokrzyw też robię, ona właśnie dostarcza azotu w dużej ilości. Ale rezerwuję ją przede wszystkim dla pomidorków i warzyw. A żywokostu nie mam. Najlepszy były żywokost rosyjski, bo szybko rośnie. Wiem, kto go mam, trzeba zdobyć
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 12:38, 22 lip 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Gabriela napisał(a)
Świat jest maly. Zbieraj nasiona aminka bo mój chyba nie zdąży ich zawiązać. Do wymian jestem gotowa nieustajaco. A mam cos od Ciebie?


Nic nie chciałaś
Od Ciebie mam jeszcze tytonię, nie kwitnie jeszcze.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Karol99 12:38, 22 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
margaretka3 napisał(a)
Nie, to sąsiada. Jest koszmarnie wysoki i zasłania nam ładne widoki.



wow...
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
margaretka3 12:48, 22 lip 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Kondzio napisał(a)
Witam witam koleżankę jak sie ciesze ze założyłaś w końcu watek Do zobaczenia w krutce


Mam nadzieję, że się uda w niedzielę!

Liatra pozazdrościła odętce i mikołajkowi i też dołączyła do grona kwitnących.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Iwk4 12:50, 22 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Małgosiu, u mnie Helena Gold też jest wysoka, za chwilę będzie kwitła. Niestety Red coś pożarło od korzenia. Oskarżam mrówki.
Dzięki roślinkom od ciebie zaczynam myśleć nad założeniem fioletowej rabaty bylinowej.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies