Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skrawek raju na ziemi... działka na stepie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrawek raju na ziemi... działka na stepie

Hana75 23:47, 27 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Waldek
szukałam, szukałam ale wrzucałam po polsku hasła.
Bardzo Ci dziękuję za linka.
Już się zatapiam w oglądaniu.
Pozdrawiam
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Jana 00:39, 28 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Piękna okolica...... Jeśli chodzi o kwiaty w podanym przez siebie kolorze to polecam różowe floksy, rosną na wysokość ok. 25, 35 cm, nie znam odmiany ale u mnie w tym roku były cudne. A kwiatów nie wyrzucaj, mnie zawsze ich szkoda. Nawet nie wiedziałam, że moją tawułkę mogę przystrzyc...
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Hana75 11:49, 28 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Jana napisał(a)
Piękna okolica...... Jeśli chodzi o kwiaty w podanym przez siebie kolorze to polecam różowe floksy, rosną na wysokość ok. 25, 35 cm, nie znam odmiany ale u mnie w tym roku były cudne. A kwiatów nie wyrzucaj, mnie zawsze ich szkoda. Nawet nie wiedziałam, że moją tawułkę mogę przystrzyc...

Jana,
ja mam floksy różowe, jasnoróżowe z paseczkiem na płatkach i fioletowe. Cudnie kwitną na przełomie kwietnia i maja. Wyczytałam, że po kwitnieniu należ przyciąć przekwitłe kwiaty i zawiązki nasienne, bo jest szansa by powtórzyły kwitnienie. Niestety po maju straszą suche, brzydkie poduchy.
Są niskie więc rosną w pierwszym planie co nie służy rabatce
Na skalniaku (widać na wcześniejszym zdjęciu) rosną z boku i widać, że nie wyglądają ładnie, na środku rośnie fioletowy żagwin. Też później nie fajny.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 11:54, 28 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Mam na skalniaku rojniki, rozchodniki, floksy i żagwin.
W pomyśle przekształcenie ogrodu na ogród prowansalski - czy rojniki i rozchodniki pasują do takiego stylu?
Czy skalniak pasuje do "Prowansji" ????
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 12:22, 28 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Teraz trochę zdjęć starych no sprzed dwóch lat .
Tak BYŁO

Tak jest
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 12:41, 28 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Pokoik kąpielowy

Wykopałam dziury pod ... ? może cisy. Chcę zrobić średniej wysokości parawan, taki ok 1,5 metra, nie za szeroki.

Posadziłam Red Baron.
Tylko czy ta trawka przebije się przez kamloty...?
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 16:16, 28 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Jeśli się przyjrzycie sosnom na zdjęciu z 2013 roku widać ostatnie przycinanie sosen przez mojego M. Niestety w 2014 już ich nie ciął - zbyt wysoko i zrobiło się niebezpiecznie. Choć praz 4-lata zdążyliśmy zarazić sąsiadów , którzy też zaczęli korygować wzrost swoich sosen.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Karol99 22:58, 28 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Hana75 napisał(a)


Witaj, z czego ten żywopłot - ałycza? w jakiej odległości sadziłeś, sprawdza się, jak teraz wygląda. Tniesz go od strony tego betonowego płotu?
Napisz proszę w jakiej odległości od siebie oraz od płotu sadziłeś pęcherznicę.

Niestety mój ligustr mocno choruje. Ma już 7 lat a wciąż ma słabe przyrosty. Muszę go wymienić na coś innego.
W jednym miejscu mam ok. 5 m żywopłotu z forsycji. Nie wiem czy forsycja na żywopłot to dobry pomysł?
Pozdrawiam
Hania

Ps. Ogród masz cudny. Chyba nie masz czasu na oglądanie TV lub inne hobby, bo pielęgnacja takiego ogrodu, na pewno pochłania mnóstwo czasu.


Witaj. Przeczytałem Twoje pytania u Topoli. On niestety nie wchodzi na swój wątek i odpowiedzi możesz się nie doczekać. Ten żywopłot jest z ałyczy. Z tego co wiem cięty jest od strony betonowego płotu. Ale nie warto sadzić ałyczy jest dużo ładniejszych gatunków chociażby grab. Ałycza jest cała w mszycach i nie nadążysz z cięciem.

Ale że ligustr choruje? Aż niemożliwe Może po prostu jest za mało podlewany? W jakiej glebie rośnie?

W jakiej odległości sadzić pęcherznice? Ja mam u siebie posadzoną co 80 cm i spokojnie może być sadzona nawet co 90, rośnie piorunem jest piękna i bezproblemowa. Wszelkie robactwa trzymymają się od niej z daleka

To tyle co mogłem pomóc. W razie pytań jestem do dyspozycji


A u Ciebie jest bardzo ładnie! Z Ogrodowiskiem będzie jeszcze piękniej. Pozdrawiam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Hana75 23:41, 28 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Karol99 napisał(a)

(...)
Ale że ligustr choruje? Aż niemożliwe Może po prostu jest za mało podlewany? W jakiej glebie rośnie?
(...)
To tyle co mogłem pomóc. W razie pytań jestem do dyspozycji

Karol,
nawet nie wiesz jak się cieszę, że się odezwałeś
Dziękuję.
Dzięki za info o ałyczy i pęcherznicy. Pęcherznice bardzo mi się podobają.

Moja działka powstała na nieużytkach, łąka, piaski, samosiejki sosen pospolitych bo w odległości ok. 500 m jest jezioro, w ok.700 m las głównie sosnowy.
Szukam roślin, które byłyby wytrzymałe na okresowe susze. W sezonie letnim (od maja do września) staram się być na działce przynajmniej co weekend. Natomiast w innych miesiącach jesteśmy z reguły raz w miesiącu.
Przez to często nie zdążam zrobić oprysków prewencyjnych

Ligustr tak samo jak teraz, chorował 3 lata temu. Wtedy prawie na rok zahamował się wzrost żywopłotu. W ogóle słabo rośnie. Opryskany został Score 1x i Topsin 1x.
Chyba zahamowało to rozwój choroby.

Szukam teraz takich roślin, które, by wytrzymały okresowe susze i słabą, piaszczystą ziemię. Sadząc rośliny sypię im dobrej ziemi ogrodowej ale to chyba zbyt mało dla niektórych.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 23:50, 28 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Tak było

A tak jest

Na ostatnim zdjęciu jest chorowity ligustr. Ma 7 lat i jest sadzony z gotowych sporych sadzonek doniczkowych. Wyobrażałam sobie, że po 10-u latach to będzie wysoki 2 metrowy szczelny żywopłot. Raczej nie ma na to szans Wysoko urosły jedynie dwa krzaczki koło pokrywy do szamba (szczelnego!), które od 3 lat jest nieczynne bo mamy kanalizację.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies