Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Zbiornik na deszczówkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Zbiornik na deszczówkę

Gardenarium 12:58, 04 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiadomo co zawiera, a może to być szkodliwe dla roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
benita 18:07, 04 gru 2017

Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 4
Jeśli masz wątpliwości jaki zbiornik na deszczówkę wybrać to skontaktuj się z [] mi doradzali w tej właśnie sprawie, a przyznam, że jestem laikiem, dlatego myślę, że i Tobie fachowo poradzą co i jak a co do samego wykorzystywania deszczówki to pamiętaj, że to nie tylko oszczędne, ale i ekologiczne rozwiązanie
Anico 10:13, 04 kwi 2018


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
Ja szukam fajnego zbiornika na deszczówkę. Niekoniecznie plastikowego, jakoś tak nie lubię tego tworzywa. Metal? Emaliowana beczka? Są widziałam takie po słodzikach w płynie można kupić za grosze, tylko pytanie czy to nie wydziela szkodliwych substancji pod wpływem ciepła od słońca etc.
____________________
wiciokrzew przewiercień
karlos 09:27, 24 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Gardenarium napisał(a)
Nie łudź się, że z takiego zbiornika załatwisz podlewanie ogrodu i że starczy chociaż na dwa podlania ogrodu. To po prostu poroniony pomysł, bo szkoda kasy na pompe, która zadziała raz w m-cu.

Chyba że wody jest nieprzebrana ilość.

Jeeśli obydwa źródła naraz to stacja zarządzająca tym kosztuje około 6 tys. Dlatego zapomnij o deszczówce i uzywaj jej do podlewania warzywnika, na to wystarczy.


DOKŁADNIE. Ja w roku 2018 zużyłem ponad 300m wody i liczę, że na ogród wylałem jakieś 200m. Jaki miałby być zbiornik i ile musiało by lać w sezonie, żebym obsłużył ogród Do tego lałem oszczędnie, tylko na przetrwanie roślin, bo na "bujny rozwój" musiałbym wylać jeszcze więcej. Sam ogród ma jakieś 14arów, jest ściółkowany, czerwiec-lipiec nie padało ani razu, a ciągle słyszę pytania znajomych z bloków o łapanie deszczówki Lepiej kasę wydać na studnie głębinową, jeśli jest taka możliwość oczywiście
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Gardenarium 19:02, 24 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak. Najlepiej wykopać studnię. Tak robię w każdym przypadku. Swojego i nie swojego ogrodu. Wtedy do systemu nawadniającego mam takie źródło, jakiego potrzebuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaKozak 13:51, 20 sty 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
W ubieglym roku robilysmy wykop pod studnie glebnowa, niestety wody niet..
Dokopalismy sie do 38m, nie bede kopac glebiej bo na to juz jest potrzebne pozwolenie.

Chcialabym mimowsystko zamontowac u siebie zbiornik na deszczowke, mysle o takim na ok 5000l.
Czy to jest optymalny zbiornik na podlanie warzywniaka (ok 100m2).
Reszty ogrodu praktycznie nie podlewam.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Gardenarium 16:07, 20 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Załóżmy, że na jedno podlanie potrzeba 10 l na 1 m2 czyli 1000 na /100 m2.

Załóżmy, że musisz podlać co drugi dzień, więc na 15 dni podlewania potrzebujesz
15.000 l.

Ile dni w miesiącu pada??
Jakie to są opady i czy zapewnią zapełnienie zbiornika w całości?
Nie wiem.

Jeśli zbiornik 5.000 l będzie napełniony jeden raz w miesiącu, to na podlanie ogrodu wystarczy tylko na 5 razy.

Hipotetycznie ustaliłam 10 l na 1m2 jak na trawnik (gleba dobrze zatrzymująca wodę).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaKozak 17:14, 20 sty 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Gardenarium napisał(a)
Załóżmy, że na jedno podlanie potrzeba 10 l na 1 m2 czyli 1000 na /100 m2.

Załóżmy, że musisz podlać co drugi dzień, więc na 15 dni podlewania potrzebujesz
15.000 l.

Ile dni w miesiącu pada??
Jakie to są opady i czy zapewnią zapełnienie zbiornika w całości?
Nie wiem.

Jeśli zbiornik 5.000 l będzie napełniony jeden raz w miesiącu, to na podlanie ogrodu wystarczy tylko na 5 razy.

Hipotetycznie ustaliłam 10 l na 1m2 jak na trawnik (gleba dobrze zatrzymująca wodę).


Dziekuje Pani Danusiu,
Rzeczywiscie slabo sie to oplaca
Problem u nas jest taki ze w upaly brakuje wody w wodociagu I jest zakaz podlewania ogrodow.
Mam u sasiada, 5 m od kranca mojej dzialki gleboki na kilka metrow staw (watpie zeby pozwolil mi sie do niego podpiac bo choduje w niej ryby), ale wiem ze woda gruntowa nie jest gleboko, bo jak rok jest mokry to jest na glebokosci szpadla.
Moze po prostu wykopie studnie I poczekam az mi woda naplynie?
Sama nie wiem co mam robic
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Gardenarium 10:52, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Koszt zbiornika jest spory, a skoro nie pada, nie ma po co go robić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowaczek 09:56, 10 lut 2020

Dołączył: 10 lut 2020
Posty: 17
Witajcie,

Posiadam na placu zbiornik po szambie, który chciałbym wykorzystać na podlewanie wodą z deszczówki.

I tutaj mam pytanie czy muszę jakoś go jakoś jeszcze specjalnie wyczyścić, jeżeli ok. 3 lata temu został on wypompowany, została doprowadzona do niego rura odprowadzająca wodę z rynien na dachu. Z tego co wiem jest to zbiornik betonowy o budowie 3 komorowej.
Woda wpada do pierwszej komory przelwa się do drugiej, trzeciej i dalej jest jeszcze odprowadzana poza teren.

Tutaj pytanie czy po 3 latach ten zbiornik zdążył się przepłukać? czy muszę jeszcze jakoś specjalnie go czyścić? W której komorze ta woda powinna być najczystsza? (1,2 czy 3 patrząc, że woda z dachu wpada najpierw do 1)

chciałbym wykorzystać tą wodę do podlewania trawy.

Dodatkowo czy w tym wypadku niezbędna będzie pompa do brudnej wody czy wystarczy pompa ogrodowa do wody czystej. Wolałbym, żeby to nie byłą pompa zanurzeniowa a nie znalazłem takiej do wody brudnej. (te do wody brudnej to zanurzeniowe).

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies