Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

Waclaw 09:04, 08 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)



A tutaj profilowanie skarp przy schodach tarasowych. Z prawej strony prace zaawansowane





No, no, no!
Schody gotowe
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 10:51, 08 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Grażyno, okno tarasowe wynagradza mi wszystkie niedostatki mojego domu (niedokończony remont).
Codziennie rozpoczynam dzień patrząc przez to okno na roślinki i to wprowadza mnie w pozytywny nastrój

Dziękuję za pochwałę firan - to moje dzieło Nienawidzę szycia, ale szyłam, szyłam aż uszyłam

Skarpy będą trawiaste, na ten moment jest taki plan
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 10:54, 08 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacku, schody gotowe, zabrałam się za skarpy.
Okazało się, że ta praca, którą długo odkładałam, daje mi dużo radości i nie męczy
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Milka 10:57, 08 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusiu pięknie ale się tworzy, nowe schody i skarpa.
Z ogrodowymi u mnie podobnie, ja już się nimi nie przejmuję, jak same padną, nie będzie żal. Powoli wypada to, co sobie nie radzi.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
daszum 20:59, 08 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Król jest tylko jeden




i inne zwisy





Dzisiaj pracowałam nad tą rabatką



____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 21:03, 08 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Milka napisał(a)
Danusiu pięknie ale się tworzy, nowe schody i skarpa.
Z ogrodowymi u mnie podobnie, ja już się nimi nie przejmuję, jak same padną, nie będzie żal. Powoli wypada to, co sobie nie radzi.



Irenko schody dostałam w prezencie na ubiegłoroczny Dzień Matki
Skarpa była od początku i schodów brakowało. Teraz w tak zwanym międzyczasie pracuję nad złagodzeniem skarp.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 22:57, 08 maj 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Nie dziwię Ci się, takie okno na ogród też bym chciała.
U mnie w planach /od strony ogrodu/ był balkon, z oknem jak Twoje, ale musielibyśmy przenieść kaloryfer spod okna i skuć do podłogi ścianę grubości ok. 60 cm.
To nas przerosło.
Też nie przepadam za szyciem, ale wszystkie swoje firanki są mojego autorstwa /nie wieszam przez koty/.
Ach, ten Twój KRÓL to i gwiazdor, pozostałe milimetr za nim
Jak skończysz rabatkę pochwal się
Te skarpy nieźle wysokie, może dwu lub trzypoziomowe?, nie byłyby takie strome.

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 23:42, 08 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
daszum napisał(a)
Grażyno, okno tarasowe wynagradza mi wszystkie niedostatki mojego domu (niedokończony remont).
Codziennie rozpoczynam dzień patrząc przez to okno na roślinki i to wprowadza mnie w pozytywny nastrój

Dziękuję za pochwałę firan - to moje dzieło Nienawidzę szycia, ale szyłam, szyłam aż uszyłam

Skarpy będą trawiaste, na ten moment jest taki plan





Danusiu okienko piękne. Szkoda, że ja nie pomyślałam o takim wcześniej tego mi brakuje. Myśleliśmy z eMem może to zmienić, ale machnęłam ręką. Taras miałam robić,ale kto tam będzie siedział znowu wladuje forsę a pies z kulawą mogą tam nie usiądzie. Latem siedzimy nad oczkiem.

Skarpa idealna pod trawy. Popatrz na palczatki,zresztą co ci będę doradzać jak ty specjalistka od pięknych traw.

Hortensje ogrodowe to w całej Polsce byle jaki. Też się dzisiaj przyglądałam swojej i pewnie badyle do wycięcia jeszcze jej dam tydzień czasu aby się zastanowiła.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Waclaw 09:24, 09 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacku, schody gotowe, zabrałam się za skarpy.
Okazało się, że ta praca, którą długo odkładałam, daje mi dużo radości i nie męczy

Tak ma być: radosna praca
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 18:29, 09 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Grażyno, Elu duże okno tarasowe w domu było moim priorytetem ( moje ma 3,6x2,2m). Mam nieduży taras od południa 2,5 x5 m + murowana donica z jednej strony. Syn robiąc schody chciał go powiększyć , ale stwierdziłam, że to bez sensu, bo tam jest b.gorąco. Zresztą na piętrze nad salonem mam drugi taras o pow. 30 m2.

Skarpa na zdjęciu wyszła bardzo wysoka. W rzeczywistości od poziomu terenu do poziomu tarasu jest tylko 120 cm, 10 schodów, każdy ma 12 cm wysokości.

Skarpa będzie obsiana trawą czyli będzie na niej trawnik, a nie trawy ozdobne. Doszłam do wniosku, że to korzystnie wpłynie na uspokojenia mojego ogrodu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies