Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe królestwo

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe królestwo

GorAna 20:37, 16 sie 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16016
Olga, ja też mam pecherznicę i możesz u mnie na 690 str zobaczyć, jak zrobiłam rabatę z nią
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
olga80 20:45, 16 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
GorAna napisał(a)
Olga, ja też mam pecherznicę i możesz u mnie na 690 str zobaczyć, jak zrobiłam rabatę z nią
Pozdrawiam


i to jest myśl,bardzo mi pomogłaś dziękuje
____________________
Teresa Moje małe królestwo
GorAna 21:08, 16 sie 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16016
olga80 napisał(a)


i to jest myśl,bardzo mi pomogłaś dziękuje

Cieszę się, że Ci trochę rozjaśniłam czarne chmury
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Iwk4 07:39, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Olga, liczyłam, że dziś ciut ci napiszę z laptopa, nadal nie mam neta. Tylko takie byle co w telefonie.
Ciekawie Ana wkomponowała pęcherznicę w rabatkę.
Widziałam niedawno na trawniku posadzone pęcherznice- niedaleko siebie i cięte w kulki. Trzeba ją wtedy kilka razy w sezonie podcinać, ale efekt bardzo fajny.
Pomysł przesadzenia na rabatę przy tujach też fajny.
Aby działać w ogrodzie, powinnaś zrobić plan działki, narysować stałe elementy, dom, strony świata. Narysować sobie rabatkę i będziemy planować. Zdjęcia czasem przekłamiją odległości.
Czy znalazłaś jakąś inspirację, w jakim stylu nasadzeniela ci się podobają?
____________________
Ogródek Iwony II
Flower1 08:02, 17 sie 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witamy na ogrodowisku ! przylecialam popatrzec zaczyna sie dziac!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
olga80 09:51, 17 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwk4 napisał(a)
Olga, liczyłam, że dziś ciut ci napiszę z laptopa, nadal nie mam neta. Tylko takie byle co w telefonie.
Ciekawie Ana wkomponowała pęcherznicę w rabatkę.
Widziałam niedawno na trawniku posadzone pęcherznice- niedaleko siebie i cięte w kulki. Trzeba ją wtedy kilka razy w sezonie podcinać, ale efekt bardzo fajny.
Pomysł przesadzenia na rabatę przy tujach też fajny.
Aby działać w ogrodzie, powinnaś zrobić plan działki, narysować stałe elementy, dom, strony świata. Narysować sobie rabatkę i będziemy planować. Zdjęcia czasem przekłamiją odległości.
Czy znalazłaś jakąś inspirację, w jakim stylu nasadzeniela ci się podobają?


wieczorkiem zmierzę i porysuje sobie. tak naprawdę to ostatnio zakochałam się w trawach, bardzo podoba mi się jak jest u Ciebie połączona trawa z berberysami, żwirkowe rabaty ale podobają mi się też byliny i to co kwitnie, w tym roku nabyłam 10 odmian liliowców i je też bym chciała wykorzystać, mam kilka róż , które widziałam też w połączeniu z trawami i też mi się podobało no i chyba z 15 bukszpanów mam do wykorzystania , oczywiście nowych roslinek tez zamierzam nabyć , mózg mi się gotuje na pracy na wysokich obrotach, spać chodze ok 1 w nocy bo czytam i śledzę watki od niektórych ogrodów oczu nie moge oderwać.mam dużą działkę ale na początku chce się zając tym co widać z okien i z tarasu , druga cześć musi poczekać, ale się rozpisałam wieczorem rysunek i bedziemy działać
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Iwk4 12:56, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mierz, rysuj spokojnie.
Napisałam na pv
____________________
Ogródek Iwony II
olga80 14:29, 17 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
no to obmierzyłam i obrysowałam co jest ja jakoś uzdolniona plastycznie nie jestem , moim zamysłem jest stworzenie rabay wzdłuż szmaragdów 24 m bieżące, chciałabym, niestety miejsce słoneczne jak na patelni, linia kroplujaca ma być źródłem wody. Chciałabym aby znalazły się tam krzewy i byliny tylko nie wiem czy to dobry pomysł z takim misz maszem oczywiście trawy bo one też mnie urzekły od kąt odwiedzam ogrodowisko.Chciałbym dodać koloru żółtego i czerwonego w krzewach, chciałabym aby w zimie też cieszyła oko ,rabata miałby być ok 2 metry szeroka nie koniecznie kanciak

oprócz nowych krzaczków oraz bylin mam buksiki 15 sztuk, pęcherznice, clematisy 3 sztuki, i 10 nowych liliowców, które kupiłam jakiś miesiąć temu
zastanawiam się czy zrobić tam rabatę typowo krzewową, a bylinową zrobić w innym miejscu czy wszystko razem wymieszać może jakieś sugestie podpowiedzi doświadczonych ogrodników.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Iwk4 18:23, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Szerokość dwa metry - to wbrew wszystkiemu wcale nie jest tak wiele. Ja akurat tak mam, bo ogród wąski. I czasami mnie korci na poszerzenie rabat. 2,5 metra byłoby lepsze. Miejscami zwężenia
Rozumiem, że ta rabatka jest widoczna z tarasu i jest na niej słońce?

Najtrudniejsza jest biała kartka, kiedy trzeba zacząć
Musi to być twój ogród, który będziesz kochać.
Rozumiem też, że linie łukowate by ci pasowały
Czy prócz szmaragdów masz już tam jakieś nasadzenia, których nie chcesz się pozbyć?
Olga, cyknij fotki z tarasu z miejsca, w którym lubisz siedzieć. I widok na tę rabatkę z okna domu. To są dwa najważniejsze widoki. Gdybym dziś miała planować ogród, zupełnie inaczej zadbałabym o widoki z okien.

Teraz chyba czas na przestudiowanie projektów Danusi, aby znaleźć złoty środek na styl ogrodu i wkomponowanie tego, co masz do ogrodu.
http://www.gardenarium.pl/realizacje
http://www.gardenarium.pl/oferta/projektowanie-ogrodow-przez-internet
http://www.gardenarium.pl/oferta/projektowanie-ogrodow
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:24, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zobacz, znalazłam kilka rozwiązań:
Gardenarium napisał(a)
Tutaj są tuje po całości


____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies