Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe królestwo

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe królestwo

Iwk4 18:24, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gardenarium napisał(a)



Jakimiś takimi falami czy cóś zaraz poszukam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:25, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gardenarium napisał(a)
Wklejam z opisami ..wyjątkowo To by pasowało na Twoją skarpę





Znalazłam tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/56-moj-piekny-ogrod?page=358&quoted_post_id=170046
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:28, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jednakowe kolory - to roślinki tego samego gatunku. Danusia sadzi po kilka. Kolory wskazują na kolorystykę nasadzeń.
Zobacz, co ci się podoba, poproszę o pomoc Juzię, ona dobra jest w projektowaniu.
Zrób te fotki jeszcze
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:06, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)

oprócz nowych krzaczków oraz bylin mam buksiki 15 sztuk, pęcherznice, clematisy 3 sztuki, i 10 nowych liliowców, które kupiłam jakiś miesiąć temu
zastanawiam się czy zrobić tam rabatę typowo krzewową, a bylinową zrobić w innym miejscu czy wszystko razem wymieszać może jakieś sugestie podpowiedzi doświadczonych ogrodników.

1. Pęcherznice rosną spore, Danusia nie poleca, ale mi się podobają. Dają ładny kolor, tylko często je musisz ciąć. Da się ciąć w żywopłot, albo pojedyncze w kulki (większe)
2. Buksiki - bardzo dobrze. Można je hodować na kulki, kostkę albo żywopłot
3. Clematisy są piękne, ale ja nie pomogę, nie umiem ich hodować jeszcze
4. Liliowce lubię, jak kwitną, ok. miesiąca, potem w słońcu liście wyglądają umęczone, dlatego warto sadzić je w półcieniu, albo w tle, fajnie wyglądają z roślinkami o innej fakturze liści, nawet z bukszpanem. Widziałam też podsadzone drzewo liliowcami w Pęchcinie w ogrodzie pokazowym
____________________
Ogródek Iwony II
olga80 19:07, 17 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwk4 napisał(a)
Zobacz, znalazłam kilka rozwiązań:



to mi się podoba i to bardzo dziękuje za pomoc lece zrobić fotki
____________________
Teresa Moje małe królestwo
olga80 19:13, 17 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
do piątku mam dodatkową 2 dzieci na wakacjach i latam za nimi jak dzika 5 minut w domu i minut na dworze nie ogarniam tego do piątku osiwieje jak gołąbek, a tu głowa zaprzątnięta ogrodem i tym co chciałabym stworzyć w nim
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Iwk4 19:24, 17 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Olga, spokojnie. Ogarniesz. Najpierw dzieciaki.
Potem czytaj dużo, podeślę ci linki do realizacji Danusi. Jak już się otrząśniesz z tych cudowności, będziesz planować swoje rabatki
____________________
Ogródek Iwony II
Karol99 19:29, 17 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Iwk4 napisał(a)

1. Pęcherznice rosną spore, Danusia nie poleca, ale mi się podobają. Dają ładny kolor, tylko często je musisz ciąć. Da się ciąć w żywopłot, albo pojedyncze w kulki (większe)
2. Buksiki - bardzo dobrze. Można je hodować na kulki, kostkę albo żywopłot
3. Clematisy są piękne, ale ja nie pomogę, nie umiem ich hodować jeszcze
4. Liliowce lubię, jak kwitną, ok. miesiąca, potem w słońcu liście wyglądają umęczone, dlatego warto sadzić je w półcieniu, albo w tle, fajnie wyglądają z roślinkami o innej fakturze liści, nawet z bukszpanem. Widziałam też podsadzone drzewo liliowcami w Pęchcinie w ogrodzie pokazowym
Zobacz (potem usunę fotki):



Zajrzyj do Juzi, ona ma fajne pomysły.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5793-w-kruklandii?page=344


To fakt Danusia nie poleca, ale mi się podobają i to bardzo. Bardzo ładnie rozjaśnia każdy zakątek i są niewymagające. Jak chcesz mogę zrobić zdjęcie swoich ciętych.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
olga80 19:33, 17 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
u mnie naprawdę nie ma czym się chwalić ale no cóż aby było ładnie musi być brzydko to jest widok z tarasu i okna na dole, na piętrze jest okno dachowe od łazienki i garderoby wiec jakoś specjalnie tam nie patrzę , z boku po lewej stronie jest 7 letnia wierzba( ją chce wyciąć i zmienić nasadzenia) i dalsza część ogrodu gdzie w rosną iglaki płorzaki, lilaki, perukowce i tamaryszki tamtą częscią zajmę się później bo ani czasu ani funduszy na tak wielkie przedsięwzięcie nie mam tym bardziej , ze w tamtej stronie ogrodu to glina niemiłosierna. Bardziej interesuje mnie stworzenie ogrodu gdzie jest taras




chodziło mi o projekt pierwszy bo widziałam, że się nie wgrał
na obecnych nasadzeniach mi nie zależy , chce to uporządkować wzdłuż szmaragdów na przeciwko okna, zawijaski mogą kończyć się po bokach
____________________
Teresa Moje małe królestwo
olga80 19:34, 17 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Karol99 napisał(a)


To fakt Danusia nie poleca, ale mi się podobają i to bardzo. Bardzo ładnie rozjaśnia każdy zakątek i są niewymagające. Jak chcesz mogę zrobić zdjęcie swoich ciętych.



poproszę o zdjęcie
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies