Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

Fleszu 13:26, 25 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
U znajomego rośnie taka oryginalna kompozycja trzmieliny z iglakami.


Tak to wyglądało w 2008 roku.


Ciekawe, czy 15-16 lat temu sadząc tuje, cyprysika i trzmielinę blisko siebie gość spodziewał się takiego efektu. Wg mnie wygląda to fantastycznie.
Aż dziwne, że trzmielina potrafi tak wysoko pędy wypuścić. Te 2 po lewej są na wysokości około 5m.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Michalm 10:19, 30 sie 2021

Dołączył: 14 sie 2021
Posty: 4
Czy to jest grzyb? Miesiąc temu w tym miejscu gdzie jest ucięty pęd wyrósł grzybek i zdecydowałem sie uciąć cały pędu niczym nie zabezpieczyłem cięcie zaczerwienionych jest tylko kilka sadzonek w jednym obszarze a reszta sadzonek posadzonych dalej wyglada póki co normalnie.


Michalm 12:37, 09 wrz 2021

Dołączył: 14 sie 2021
Posty: 4
chyba juz wiem co źle zrobiłem, kopałem dołek koło korzeni i wzruszyłem ziemię przez co jak teraz sprawdzałem to tam ziemia się zapadała, uzupełniłem braki "ziemią uniwersalną" i obficie podlałem. Czy coś jeszcze mogę zrobić żeby uzupełnić braki fosforu czy potasu czy magnezu czy czego tam brakuje? Mam też obornik jeśli to poprawi strukturę gleby bo teraz po dosypaniu torfu może byc cięzko o składniki odżywcze wokół korzeni?
NowaKiKi 11:01, 17 lut 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 532
Cześć, w zeszłym sezonie kupilam i posadziłam trzmieline na
pniu gold, Chciałabym je prowadzić aby miały kształt kulki, kiedy najlepiej je przyciąć i jak bardzo?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Adriano 06:32, 19 kwi 2023

Dołączył: 19 kwi 2023
Posty: 1
Witam wszystkich cieplutko Właśnie się zarejestrowałem „ czyli świeżak „
Mam pytanie odnośnie trzmieliny na pniu , chciałbym posadzić wzdłuż ogrodzenia jak na zdjęciach szpaler trzmielin , i teraz czy taki kawałek nie będzie za wąski ? Czy jest to dobry pomysł ?
Długość 25 metrów szerokość 40-50 cm
No i ewentualnie co na dół dać ? Jeśli będzie też kora czy włóknina nie przeszkadza trzmielinie gdzieś czytałem taki wątek stąd pytanie

Pozdrawiam wszystkich gorąco
Cookie 10:49, 23 kwi 2023

Dołączył: 23 kwi 2023
Posty: 1
Witam, planuję posadzić na fragmencie skarpy trzmielinę emerald gaiety. Co oprócz berberysa miniaturowego można dać na dole skarpy jako obwódkę? Stanowisko w zimie słoneczne do godziny 16, na wiosnę i w lato półcień. Czy jakieś trawy pasują do tej trzmieliny? Cala skarpa ma 3 m długości a trzmielina bedzue tak od 1 metra w górę, bo skarpa dość stroma na tym kawałku. Pozdrawiam
11:55, 02 maj 2023
dzień dobry, jest to pierwsza zima a zdjęcie jest z przed 2 tygodni czemu tak wygląda i czy da się ją jakoś uratować?
pozdrawiam.
AnetKa 15:18, 11 maj 2023

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 6
Chciałabym stworzyć rabatę na której będą między innymi trzmieliny szczepione na pniu oraz hortensje Living sugar rush. Te hortensje są raczej kompaktowe, do 1 metra wysokości. I tu mam dylemat, hortensje powinnam posadzić za trzmielinami, czy przed?
11:12, 17 maj 2023
chyba forum umarło
cyma2704 11:40, 17 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
AnetKa Posadziłabym hortensje z tyłu. Poza tym, że zimą są mniej atrakcyjne od trzmielin, to w zależności od gleby osiągają większe niż opisywane rozmiary. Wiem coś o tym, bo mam trzydzieści hortensji i wszystkie przekroczyły po 11 latach prognozowane rozmiary.
____________________
Sonia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies