Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

Fleszu
Jive

Dodany 13:26, 25 cze 2021
U znajomego rośnie taka oryginalna kompozycja trzmieliny z iglakami.

Tak to wyglądało w 2008 roku.

Ciekawe, czy 15-16 lat temu sadząc tuje, cyprysika i trzmielinę blisko siebie gość spodziewał się takiego efektu. Wg mnie wygląda to fantastycznie.
Aż dziwne, że trzmielina potrafi tak wysoko pędy wypuścić. Te 2 po lewej są na wysokości około 5m.

Dodany 10:19, 30 sie 2021
Czy to jest grzyb? Miesiąc temu w tym miejscu gdzie jest ucięty pęd wyrósł grzybek i zdecydowałem sie uciąć cały pędu niczym nie zabezpieczyłem cięcie zaczerwienionych jest tylko kilka sadzonek w jednym obszarze a reszta sadzonek posadzonych dalej wyglada póki co normalnie.

Michalm

Dodany 12:37, 09 wrz 2021
chyba juz wiem co źle zrobiłem, kopałem dołek koło korzeni i wzruszyłem ziemię przez co jak teraz sprawdzałem to tam ziemia się zapadała, uzupełniłem braki "ziemią uniwersalną" i obficie podlałem. Czy coś jeszcze mogę zrobić żeby uzupełnić braki fosforu czy potasu czy magnezu czy czego tam brakuje? Mam też obornik jeśli to poprawi strukturę gleby bo teraz po dosypaniu torfu może byc cięzko o składniki odżywcze wokół korzeni?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies