Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Renii 13:11, 26 cze 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Danusiu czy u Ciebie nadal można kupić taki szpadelek? Wiem, że dawno była taka możliwość a jestem na 15 stronie wątku i aż sie palę żeby go mieć
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Gardenarium 18:38, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niestety, można było kupić przez 3 lata. Od jakiegoś czasu sklep zamknęliśmy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Renii 22:48, 26 cze 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Dziękuje za odpowiedź. Tak właśnie myślałam- pozostało mi "pobuszować" po internecie.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
agaa 00:17, 11 paź 2017

Dołączył: 11 paź 2017
Posty: 1
bukaldj napisał(a)
Witam wszystkich mam problem z trawnikiem przy opasce z kostki. Opaska wykonana bez obrzeży. Foto poniżej zoobrazuje problem. Co z tym zrobić żeby tak nie szpeciło?


do bucaldj
Zwyczajnie wyciac równiutko nozem ,albo szpadelką prostokątną do obrzezy (tez sa takie w sprzedazy)ja akurat zakupiłam w niemieckim Bauchaus.Na miesiac spokój

Gardenarium 12:32, 11 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kostka została zrobiona niechlujnie, bo betonu tam jest aż za dużo. Trawnik zapewne przysycha. Więc na betonie szpadelek może się złamać.

Wykuć beton, dołożyć ziemi, dosiać trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
18:43, 13 paź 2017
My wykuliśmy pasek betonu.Skutek taki,że kostka się rozjechała i trzeba było na nowo betonować.
Gardenarium 14:13, 14 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To w takim razie inaczej kształtuje się ten beton. My też robimy kostkę i tak nie wygląda. Trawa dochodzi do samej kostki i nie przysycha.

Aaa, jeszcze zobaczyłam kostkę. Takiej kostki to nie lubię. Udaje granitową a nie jest. I jest bardzo drobna. Mała.
Brudzi się i trudno ją zmyć, jest ciągle brudna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
14:36, 14 paź 2017
Może odsunąć się od kostki, zrobić drugie obrzeże a przestrzeń między trawą a kostką wypełnić np. kamieniem?
alicja55 15:11, 30 paź 2017

Dołączył: 30 paź 2017
Posty: 3
Witam wszystkich
Mój ogród nie jest rozległy, ale moim problem są właśnie trudno dostępne zaułki. Kosiarka niestety sobie z tym nie radzi... Zastanawiam się nad zakupem podkaszarki, bo męczy mnie już przycinanie trawy nożyczkami Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę kosę elektryczna. Może macie jakieś doświadczenie z tymi narzędziami? Dodam, że mam obawy przed ciężarem takich urządzeń. 5 kg podkaszarka nie przeraża
hanka_andrus 15:38, 30 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Są podkaszarki z dołączanymi kółkami, wtedy nie trzeba jej trzymać w powietrzu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies