Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kasia_CS 20:11, 10 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O masz! 500 tulipkow? Ale dużo a jak pięknie.. swoja drogą to dość nietypowe miejsce na ogrodek nikt tam Wam nie włazi, jak nie ma ogrodzenia?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 21:31, 10 maj 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Kasia_CS napisał(a)
O masz! 500 tulipkow? Ale dużo a jak pięknie.. swoja drogą to dość nietypowe miejsce na ogrodek nikt tam Wam nie włazi, jak nie ma ogrodzenia?

Ogrodzenie jest, a raczej było do dzisiaj, bo zaczęli ocieplać bloki
Jutro idę do kierownika osiedla, żeby mi nie zniszczyli roślin, w sobotę posiałam trawę, więc chyba się załamię, jak mi ją zadeptają
Spróbuję się odgrodzić taśmą zabezpieczającą, może to coś da.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Napia 07:35, 23 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Tulipany cudne i pięknie wyglądają w grupie. Rzeczka tulipanowa naprawdę ładnie wyszła. Wiosną wszystkie kwiatki cieszą oczy, szczególnie, gdy jest ich aż tyle

Przeczytałam wszystko od początku i muszę przyznać, że tworzenie ogrodu w środku osiedla to niezłe wyzwanie, ale też świetna sprawa. Trzymam kciuki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kokesz 10:17, 24 maj 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Napia napisał(a)
Tulipany cudne i pięknie wyglądają w grupie. Rzeczka tulipanowa naprawdę ładnie wyszła. Wiosną wszystkie kwiatki cieszą oczy, szczególnie, gdy jest ich aż tyle

Przeczytałam wszystko od początku i muszę przyznać, że tworzenie ogrodu w środku osiedla to niezłe wyzwanie, ale też świetna sprawa. Trzymam kciuki

Dziękuję☺ Mogłam poszukać ogródka poza Poznaniem, ale dojazdy bez samochodu byłyby uciążliwe a tak schodzę o której chcę nawet na godzinę,widzę go z mieszkania, marzeniem byłoby mieć dom z ogrodem ale cieszę się na razie z tego co mam.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:14, 24 maj 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Chyba powinnam zmienić nazwę na "Ogrodzony ogródek"


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 00:29, 11 wrz 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614

W tym roku jeszcze mały bałagan na rabacie, chyba jeszcze jestem na etapie kupowania wszystkiego jak leci☺ ale i tak miałam wielkie szczęście że wybroniłam swój ogródek przed ekipą budowlaną ocieplającą bloki.
Inne ogródki wyglądają niestety tak:
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:34, 25 wrz 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Mam problem z tą rabatą. W tej chwili rośnie tam dużo kwiatów jednorocznych i bylin, ale zimą będzie pusto. Chciałabym dać coś na tył, myślałam o trzech szczepionych drzewkach na pniu, między nie trawy Miskant Gracilimus albo Graziella. Z lewej strony między świerkiem a bukszpanem jest ok 1,5 m może dać tam żółtą Tuję Forever Gold. Z prawej strony jest żywopłot z ligustra. Może kule bukszpanowe i cisy po środku, żeby się coś działo cały rok.
Październik 2015



Sierpień2016

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 18:40, 25 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja bym na tej rabacie posadziła śliwy wiśniowe, żeby zasłoniły okna bloku i dały "oparcie" ogrodowi, czyli granicę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 18:51, 25 wrz 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Też o nich myślałam, a między nimi nimi miskanty, tylko nie mogę się zdecydować czy Gracilimus czy Graziella, nie chciałabym ,żeby się za bardzo przewieszał. A obok świerku z lewej strony będzie pasować żólta tuja Forever Gold?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:28, 11 paź 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Jeszcze ta sama rabata wiosną z innej perspektywy, czy jeśli posadzę tam trzy śliwy wiśniowe, to czy między bukszpanem a świerkiem dać jeszcze żółtą tuję np Forever gold lub Sunkist (kusi mnie ), tam jest ok 1,5 m wolnego miejsca,
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies