Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 21:39, 14 wrz 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
I szersza perspektywa

Myślałam, żeby dosadzić przed ogrodzeniem jeszcze jedną pęcherznicę...
Ale w ogrodzie za cisami też by się coś przydało rozjaśniającego ten cienisty zakątek...



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AsiaK_Z 21:44, 14 wrz 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Reniu, chodzi o "krzaczory" w ogródku, tak? Czy te przed?
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kokesz 21:52, 14 wrz 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
AsiaK_Z napisał(a)
Reniu, chodzi o "krzaczory" w ogródku, tak? Czy te przed?

W ogródku.
One kiedyś były przed, ale teraz są "w"
To zasługa panów od ogrodzenia, którzy powiększyli mi ogródek i krzaczory wylądowały po mojej stronie.
Tych krzaków od początku są dwa szpalery.
Te, które widać od strony chodnika zostają, bo ładnie zasłaniają, są to pęcherznice i coś jeszcze ale nie rozpoznaję.
A te które są w środku chcę wywalić, bo włażą mi na ogród ciągle nowymi rozłogami, to śnieguliczka.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:10, 14 wrz 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tu widać te dwa szpalery krzaków zanim wymienili ogrodzenie, wczesną wiosną wszystko widać jak na dłoni.


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AsiaK_Z 07:57, 15 wrz 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Reniu, to wyjście jest jedno, mus posadzić od tej strony coś zimozielonego. Tuje lub cisy. Albo zainstalować na tymczasem matę wiklinową, jeżeli Ci się podoba. Pisałaś wcześniej o trawach, ale one późno zaczynają wschodzić więc Cię nie osłonią od gapiów
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kokesz 08:28, 15 wrz 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tuje tam chyba nie dadzą rady, chodzi mi zresztą tylko o ten narożnik, jedną tuję mam tam wsadzić?

Tym poprzednim zdjęciem chyba trochę zmyliłam.
Te krzaki wzdłuż ogrodzenia od środka będą wycięte bo tam pójdą rodki. Więc będą zimozielone.
Tylko na sam narożnik szukam czegoś wyższego i myślałam o czymś jasnym co by nawiązało do jasnych variegatusów i hortek.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 08:29, 15 wrz 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Może coś na pniu a pod to trawy?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
MirellaB 08:32, 15 wrz 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja bym posadziła tuje.
Nie wiem jaki wysoki jest płot? Jak wysoki to zamiast tuj możesz posadzić bluszcz.

Nie znam dobrze Twojego ogrodu. Nie wiem czy tam mieszkasz czy to ogródek rekreacyjny?

Zależy Ci na zasłonięciu całorocznym czy sezonowym?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 08:34, 15 wrz 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Odpisałaś jak ja pisałam Czyli tujki nie.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kokesz 08:48, 15 wrz 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Witaj Mirelko

To jest ogródek na osiedlu pod blokiem, nie zależy mi na całorocznym zasłonięciu tylko sezonowym w okresie wiosenno-letnim i właściwie tylko tego narożnika.
Latem, jak widać na poprzednich zdjęciach krzewy bardzo dobrze go zasłaniają.
Zostaje sam narożnik, który jak wytnę śnieguliczkę, odsłoni widok na ogród i hamak pod drzewami.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies