Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

kasja83 12:59, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Zaglądających-witam w wątku


Co do ogrodzenia-jak już pisałam-średnio efektowne,ale spełnia swoją rolę.Lata temu, kiedy grodziliśmy działkę-takie ogrodzenie wychodziło stosunkowo korzystnie cenowo-dlatego też myślałam o obsadzeniu go od środka jakimś pnączem, które stworzyłoby "zielony"mur i stało się fajnym tłem do nasadzeń.Zmiana ogrodzenia na chwilę obecną, a myślę że i dłuższą nie wchodzi w grę-do ogrodzenia mamy 170mb, więc nie są to małe koszty i wolałabym te pieniądze wydać na co innego. A jak już pisałam front ogrodzenia-ze względu na zmianę miejsca furtki i względy estetyczne zostanie na wiosnę wymieniony(coś w ten deseń jak ma m.in. Navigatorka)

kamila66 kształt rabat wstępnie mam Oczywiście podkreślam- wstępnie, bo liczę na Wasze dobre rady.Cała sekcja gospodarcza usytuowana byłaby na końcu działki (za puchatką), a warzywniak za blaszakiem. W moim odczuciu wbrew pozorom posiadanie niemałej działki-wcale nie sprawia, że łatwo ją zagospodarować.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kamila66 13:40, 25 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
kasja83 napisał(a)
Zaglądających-witam w wątku


Co do ogrodzenia-jak już pisałam-średnio efektowne,ale spełnia swoją rolę.Lata temu, kiedy grodziliśmy działkę-takie ogrodzenie wychodziło stosunkowo korzystnie cenowo-dlatego też myślałam o obsadzeniu go od środka jakimś pnączem, które stworzyłoby "zielony"mur i stało się fajnym tłem do nasadzeń.Zmiana ogrodzenia na chwilę obecną, a myślę że i dłuższą nie wchodzi w grę-do ogrodzenia mamy 170mb, więc nie są to małe koszty i wolałabym te pieniądze wydać na co innego. A jak już pisałam front ogrodzenia-ze względu na zmianę miejsca furtki i względy estetyczne zostanie na wiosnę wymieniony(coś w ten deseń jak ma m.in. Navigatorka)

kamila66 kształt rabat wstępnie mam Oczywiście podkreślam- wstępnie, bo liczę na Wasze dobre rady.Cała sekcja gospodarcza usytuowana byłaby na końcu działki (za puchatką), a warzywniak za blaszakiem. W moim odczuciu wbrew pozorom posiadanie niemałej działki-wcale nie sprawia, że łatwo ją zagospodarować.


Na mnie raczej liczyć nie możesz bo ja też tu nowa i przyszłam po pomoc.
Ja tyle wydalam na ogrodzenie, że sześć razy obsadziłabym się cisem o wysokości 160 cm a nie mam dużej działki. Pan budowlaniec nie oszacował poprawnie budowli :/ i wyszła trzykrotność wartości. Przez co nie otynkowaliśmy domu, nie dosyć, że takie wyszło drogie to jeszcze jest źle zrobione...
Jak masz duży ogród możesz zawsze stworzyć zielony ekran przed ogrodzeniem
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Gardenarium 17:01, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasja83 napisał(a)
Czyli Danusiu zmierzam w dobrą stronę?


Linie rabat i ścieżek rozmieściłaś bardzo ładnie, fajnie to wygląda. Mogą być płyty z trawą w szparach pomiędzy nimi. Co do wypełnienia rabat to jest tyle możliwości, że szkoda powielać tak często spotykane wzory Ale to trzeba przemyśleć Masz mnóstwo inspiracji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:06, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasja83 napisał(a)





Nie dokończyłam, ale dalej też trzeba już planować i nie wiem dlaczego potrójny zygzak przy tarasie?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasja83 17:53, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Danusiu a zyzgzak to tak mi się machnąłW sumie może tam być jeden ząbek.
Zaczynając od frontu-bo tam generalnie nasadzenia mocno determinuje utwardzenie kostką brukową.Kształt dwóch rabat zatopionych w kostce brukowej się nie zmieni.



To jest ta rabata na wprost schodów-wymiary 7mx0,6m- wyprowadzona jest tam rura dla elektryki-na jakieś podświetlenie.



To jest rabata nr 2-pod kuchennym oknem-wymiary 3,5mx0,64m

Generalnie miałam koncept, żeby tą rabatę przed schodami wysypać białym kamyczkiem(otoczak macedoński)zasadzić jakąś trawę(czarną trawę?)z jakimiś zielonymi kulkami. Ale...czy to nie będzie zbyt "kamieniście"? I tak spory plac został utwardzony. Front domu jest od wschodu. Pięknie świeci tu rano, ale potem przez resztę dnia panuje cień. Poza wyrysowanymi rabatami byłby trawnik-kwestia wyodrębnienia rabat-też jest dla mnie otwarta. Wydaje mi się, że to co zostało wyrysowane na czerwono powinno być ok-przynajmniej w moim odczuciu(jeszcze przy korektach Danusi). Czy domknąć je obrzeżami?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gardenarium 18:27, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Same niskie kule w trawach to za mało, ściana jest z tyłu. "Mikrusio" będzie, coś na pniu raczej bym proponowała. Jednakowe drzewka

Albo po lewej na ścianie dwa wyższe a pod oknem trzy niższe. I dopiero pod nimi buduj niższe piętro. Plus cebulowe w tym na wiosnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PiotrekP 20:25, 25 lis 2015

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Sami wytyczaliście kształt/wzór podjazdu czy ktoś Wam to robił? kolor i faktura kostki fajna ale ułożenie ...
ag_zie 22:28, 25 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Fajny domek! Będzie pieknie i będę zaglądać
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Filemon24 07:46, 26 lis 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
kasja83 napisał(a)
Zaglądających-witam w wątku


Co do ogrodzenia-jak już pisałam-średnio efektowne,ale spełnia swoją rolę.Lata temu, kiedy grodziliśmy działkę-takie ogrodzenie wychodziło stosunkowo korzystnie cenowo-dlatego też myślałam o obsadzeniu go od środka jakimś pnączem, które stworzyłoby "zielony"mur i stało się fajnym tłem do nasadzeń.Zmiana ogrodzenia na chwilę obecną, a myślę że i dłuższą nie wchodzi w grę-do ogrodzenia mamy 170mb, więc nie są to małe koszty i wolałabym te pieniądze wydać na co innego. A jak już pisałam front ogrodzenia-ze względu na zmianę miejsca furtki i względy estetyczne zostanie na wiosnę wymieniony(coś w ten deseń jak ma m.in. Navigatorka)

kamila66 kształt rabat wstępnie mam Oczywiście podkreślam- wstępnie, bo liczę na Wasze dobre rady.Cała sekcja gospodarcza usytuowana byłaby na końcu działki (za puchatką), a warzywniak za blaszakiem. W moim odczuciu wbrew pozorom posiadanie niemałej działki-wcale nie sprawia, że łatwo ją zagospodarować.


Wiadomo, że to koszty a pieniądze z nieba nie lecą ja mam działkę 52 arową i nie mam ogrodzenia bo nie mamy a to na razie kasy..
W dodatku ja wiele roślin sama rozmnażam bo one przecież też tanie nie są.
____________________
kasja83 08:53, 26 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
PiotrekP napisał(a)
Sami wytyczaliście kształt/wzór podjazdu czy ktoś Wam to robił? kolor i faktura kostki fajna ale ułożenie ...


W sensie, że Twoim zdaniem kiepsko to wygląda?Kształt podjazdu jest efektem "burzy mózgów". Linię ogrodzenia mamy krzywo do domu-ma się wrażenie, że ogrodzenie "ucieka"-dlatego kształt jest to efekt kompromisu między tym co chciałam, a co można zrobić, żeby zgubić tą krzywiznę. Uważasz, że sam kształt podjazdu jest kiepski, czy też technika ułożenia(bo o to akurat mogę pościgać wykonawców)
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies