Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

kasja83 09:51, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dzięki
Oby do wiosny, oby
To tak na rozgrzewkę-jakie polecalibyście pnącze na ten mój płoto-mur??Bluszcz fajnie, bo zielony cały czas,ale powoli rośnie. Coś bardziej ekspansywnego?Ta część ogrodzenia, którą chcę zasłonić jest od południa, więc generalnie jest tam nasłonecznienie cały czas.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gardenarium 07:52, 10 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jak posadzisz coś bardziej ekspansywnego to za kilka lat będziesz z nim walczyła. I tak źle i tak niedobrze.

Do wyboru masz winobluszcz trójklapowy, pięciolistkowy, róże pnące, rdest Auberta, kiwi, powojniki. Wszystko co wymieniłam nie ma tylu zalet co bluszcz. Ale na pełnym słońcu rzeczywiście może źle rosnąć.

To nieprawda, że bluszcz wolno rośnie. To mit. Obalam go. W pierwszym roku może wolno, jak ma wodę i dobrą glebę w dołku, rośnie w zastraszającym tempie. Mój bluszcz tego przykładem. Pnie się po drzewach już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasja83 09:57, 10 gru 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Gardenarium napisał(a)
Jak posadzisz coś bardziej ekspansywnego to za kilka lat będziesz z nim walczyła. I tak źle i tak niedobrze.

Do wyboru masz winobluszcz trójklapowy, pięciolistkowy, róże pnące, rdest Auberta, kiwi, powojniki. Wszystko co wymieniłam nie ma tylu zalet co bluszcz. Ale na pełnym słońcu rzeczywiście może źle rosnąć.

To nieprawda, że bluszcz wolno rośnie. To mit. Obalam go. W pierwszym roku może wolno, jak ma wodę i dobrą glebę w dołku, rośnie w zastraszającym tempie. Mój bluszcz tego przykładem. Pnie się po drzewach już.


Chyba masz rację Danusiu.Ja mam bluszcz posadzony na dwóch kolumnach Puchatki (sadzonki od teściowej) i w zasadzie fajnie rośnie-to już powiedzmy 3 rok i jest go więcej(mimo, że jest tam spore nasłocznienie, bo nie mam jeszcze żadnych wysokich nasadzeń-nie licząc dwóch zwykłych brzóz posadzonych przy placu zabaw). No i co ważne-bluszcz swoją zielenią cieszyłby oko cały rok. Rodzice mają posadzone takie cóś, co pięknie przebarwia się na jesień (winobluszcz?),ale potem jest z tego sporo liści, a oni mają tego tylko trochę. A ja mam dość liści z pięknego dębu rosnącego przed wjazdem na działkę -wszystkie liście lądują u nas na placu. Chyba faktycznie trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i obsadzić bluszczem-Twoim zdaniem w jakich odstępach go wsadzić?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ag_zie 10:26, 25 gru 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Wesołych Świąt!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
kasja83 11:06, 28 gru 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dziękuję za życzeniaJa zawsze do Świąt podchodzę urodzinowo, bo urodziłam się 25 grudniaChata pełna gości, więc też tak naprawdę Święta mam typowo kuchenne
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ag_zie 11:31, 28 gru 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
kasja83 napisał(a)
Dziękuję za życzeniaJa zawsze do Świąt podchodzę urodzinowo, bo urodziłam się 25 grudniaChata pełna gości, więc też tak naprawdę Święta mam typowo kuchenne

no to spełnienia marzeń z okazji Urodzin!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
katel 09:16, 29 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Kasja!
Bardzo ładny domek macie, co do kostki to ja nie widzę, żeby z nią coś nie tak było, mi się podoba - "rynienki" na rośliny trochę wąskie ale ja ten sam błąd popełniłam, to żadna tragedia. Rośliny tam daj takie jak Danusia sugeruje na pniu i nie syp kamyczków bo tam kamienia już dosyć, dołem to coś zielonego/brązowego (karmnik ościsty, zawciąg nadmorski, stipy, turzyce włosiste od nasłonecznienia zależy) i cebulowe - jak Danusia piasała np. czosnki fioletowe. Nie bardzo mogę zrozumieć jak ta kostka docelowo będzie - bo na planie jeszcze dorysowałaś trochę czerwonym (a czerwonym miały być rabaty), to będzie kostka czy płyty? Tu też Danusi słuchaj i zrób płyty ze szparami trawiastymi bez ząbków i zygzaków . Tu są takie:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5748-szalwie-czy-lawendy?page=3
Jak chcesz widok działki z góry wkleić to możesz satelitarny z mapy google, ja mam takie na 1 stronie.
Plan zrób raz jeszcze, bardziej przejrzysty bo Ty jak go widzisz to wiesz o co Ci chodzi ale inni już nie, rozumiałam dopóki tych czerwonych ścieżek nie dorysowałaś.
Z Chatką Puchatka zrób jak Toszka radzi bo bardzo dobrze radzi a potem puść na nią pnącza. Czasami i sentymentu się trochę przyda u mnie miało nie być czerwonego w ogrodzie ale Tata mi kupił czerwoną różę parkową, normalnie pewnie by wyleciała ale Tata był tuż przed ciężką operacją i ta róża ma już u mnie dożywocie, tylko teraz resztę planów do niej muszę dostosować
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kasja83 10:03, 29 gru 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj katel

te na czerwono-to są rabaty z roślinkami,na kostce je namalowałam, żeby było widać, że tam też takie "wysepki" są. Co do chodniczków-to dokładnie takie właśnie będę robić-tak sobie myślałam, żeby wykorzystać do tego celu obrzeża betonowe-chyba najtaniej wyjdzie.
Z tym kamieniem-to wiem już, że za dużo betonu byłoby przed domem.
Już wcześniej zastanawiałam się, żeby wrzucić zdjęcie satelitarne-ale w mojej okolicy było ono robione-jak dom nie miał jeszcze dachuDałam sobie trochę luzu przy Świętach-ale od nowego roku ruszam z metrem wokół domu będę mierzyć i tworzyć dokładną mapęMam też trochę roślinek-może coś tam udałoby się wykorzystać.Pisałaś o trawkach- bardzo mi się podobają-front domu jest od wschodu-także słońce tam jest ale w godzinach porannych-nie ma pełnej ekspozycji na słońce przez cały dzień-więc nie wiem jak się będą trawki czuły.

____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
dominika_ 19:08, 29 gru 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witaj
Ja za bardzo nie pomogę, bo sama początkującym ogrodnikiem zostałam Masz u siebie wspaniałych, doświadczonych gości. Korzystaj z ich rad i nim się spostrzeżesz będzie pięknie
Pozdrawiam
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
katel 21:06, 29 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Kasja ja z trawkami nie pomogę, też mi się szalenie podobają ale moje doświadczenie mizerne jest jeszcze. W tym roku dopiero sobie pierwsze sprawiłam.
Chyba załapałam już z tymi rabatami u Ciebie, będzie pięknie .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies