Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

zszywka 22:06, 04 wrz 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Też mnie to zdziwiło, ale po deszczu było bardzo dużo ślimaków na niej.. Te nowe kwiaty nie są zjedzone tylko te starsze jak pokazywały kolor i padało.

Hortensja już się przebarwia i właśnie na koniec jest limonkowy a w sezonie ma mieć łososiowe kwiatki. Mam jeden nie rozbity i może jeszcze zobaczę go w innych kolorach niż limonka. Na fotce widać taki mniejszy kwiatostan taki różowawy, ponoć zaczyna tak przekwitać.
A jestem jej bardzo ciekawa, a mam ją tydzień u siebie więc za dużo jeszcze o niej nie wiem
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
deszczowymaj 10:44, 10 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
zszywka napisał(a)


Widok z okna, lubię patrzeć



Takie widoki to ja też lubię fajny busz
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
polinka 21:12, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Pięknie działasz Patrycjo Aż czuć Twoją radość z działań ogrodowych!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
zszywka 22:00, 11 wrz 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Asiu Dzięki w końcu jest gęsto, trochę czekałam bo rośliny przepisowo posadzone
Tak teraz patrzę na te zdjęcie i moje tuje mocno falują a sadzone były identyczne.. No cóż


Poli dzięki staram się i jakos pooowoli coś tam wychodzi. Sporo obowiązków ostatnio i na ogród mało czasu niestety Ale zawsze kiedy mam czas to działam, praca w ogrodzie strasznie mnie relaksuje i uspokaja wewnętrznie A jak się można wyżyć


Teraz chyba po raz pierwszy pokazuje moją FASOLKĘ
I właśnie po ciężkim dniu jak wzięłam się za kopanie to w 40 min zrobiłam spory kawałek rabaty
Zdjęcie zrobione z okna bo z „parteru” nie widać za bardzo kształtu, jeszcze na fotce widać moja niedokończona prace czyli niepomalowana huśtawka :/ do tego duuuużo trawy z podagrycznikiem Ale sprzątne to gdy zerwę całą darń




Mam spad terenu co trochę utrudnia sprawę ale tam gdzie mam górkę zgrabie nadmiar ziemi w dołek i będzie w miarę równo

Na rabacie będzie ścieżka w połowie żeby było wygodnie do chodzenia bo omijać ją to niezbyt praktyczne. Będą rosły 2 drzewa i magnolia ( buk riversii, jarzębina rose glow, magnolia stellata rosea) hortensje, trawy ( tych jeszcze nie mam i nie jestem pewna jakie chce), azalie japońskie Maruschka, tawuły, hakonechloa greenhills, redbaron, piwonie, kuleczki z cisa, floksy i to wszystko oczywiście rozchodnik i bez zostają zapomniałam o różach, też dostaną na niej swe miejsce
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
malgorzata_s... 23:04, 11 wrz 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Oj to się panienka napracowała Plan nasadzeń bogaty bardzo. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
zszywka 20:04, 13 wrz 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Dzięki Gosiu Idzie w dobrym kierunku, wczoraj w 1.5 h zrobiłam kolejny spory kawałek Chyba jest światełko w tunelu i wyrobie się do końca września Bo weekendy zajęte i zostaje tylko w tygodniu a z tym różnie bywa :/

Wczorajszy postęp prac

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Monia81 20:19, 13 wrz 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Bardzo fajna ta fasolka ci wyszła i plan na nasadzenia też jest, a to pół sukcesu jak się wie co się chce Czytam, że czasu też brak, u mnie to samo... pozdrawiam i kibicuję
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zszywka 21:52, 13 wrz 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Dziękuje Moniko Gdyby się dało wydłużyć czas albo chociażby dzień był dłuższy to myśle że nawet jakieś docelowe rośliny już były by posadzone również pozdrawiam


____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 19:37, 22 wrz 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Po weselnym weekendzie w górach i długiej podróży wczoraj skończyłam zrywać trawę i wysadziłam astra i floksy, teraz muszę wykopać trawy, piwonie i jeszcze jedne floksy. Później już tylko przyjemność czyli sadzenie




____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 19:42, 22 wrz 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Rozchodniki pięknie wyglądają, szkoda ich ruszać wiec przesadzę je wiosną

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies