Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 21:58, 03 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Iwka, Iwcia, Warmia - bardzo dziękuję, nie wiedziałam, że czarny bez tak się spodoba to jeszcze fotki z czerwca 2015.


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
olga80 22:02, 03 sty 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
i jak tu sie oprzeć clematisom jak Ty tak kusisz
bez czarny też imponujący
____________________
Teresa Moje małe królestwo
AnnaCh 22:06, 03 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Bez super Chyba wpiszę na listę chciejstw
____________________
Ania - Malutki pod lasem
katel 22:34, 03 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Olga80 - dzięki!
Aniu - Opis jak sadzę zamieściłam w wątku "Powojniki co zrobić" ale wkleję i tu skoro mam już własny wątek:
Mam gliniastą glebę, specjalnie dla powojników kupiłam sobie świder ręczny żeby móc głębiej kopać. Ja robię tak: dołek ok 60cm głębokości na spód drenaż (kamienie, keramzyt lub "pokruszony" styropian), do środka ziemia z ogrodu (glina ta z górnej warstwy), nie z dołu + torf odkwaszony +piasek, trochę wapna do obniżenia Ph (zależnie od Ph Twojej gleby), w tym roku dodaję również garść obornika granulowanego (nie bezpośrednio w okolicę rośliny tylko "na potem") ale jak się to sprawdzi to się dopiero okaże. Jeśli chodzi o średnicę otworu to staram się jak największą ale zwykle to na ok 40cm górą wychodzi a dołem mniej ok. 30cm. Sadzę zgodnie z zaleceniami dotyczącymi danej odmiany, czyli np. głębiej niż w doniczce był. Podsypuję korą.

Jest encyklopedia w której można sprawnie szukać różnych clematisów, tu są białe bylinowe, one mają drobniutkie kwiat:
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?view=SearchResults&nazwa=&grupa_clematis=bylinowe&kwiat[b]=2&wielkosc_kwiatow=0&wysokosc_od=&wysokosc_do=&przyrost_od=&przyrost_do=&ciecie_typu=&strefa_od=&strefa_do=&Szukaj=Szukaj
Wielkokwiatowe późno kwitnące :
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?view=SearchResults&nazwa=&grupa_clematis=bylinowe&kwiat[b]=2&wielkosc_kwiatow=0&wysokosc_od=&wysokosc_do=&przyrost_od=&przyrost_do=&ciecie_typu=&strefa_od=&strefa_do=&Szukaj=Szukaj
Grupa Viticella:
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?view=SearchResults&nazwa=&grupa_clematis=viticella&kwiat[b]=2&wielkosc_kwiatow=0&wysokosc_od=&wysokosc_do=&przyrost_od=&przyrost_do=&ciecie_typu=&strefa_od=&strefa_do=&Szukaj=Szukaj
Tu zdjęcie powojnika Mandżurskiego z bzem Eva:
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
AnnaCh 22:39, 03 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dzięki wielkie Ten mandżurski by mi nawet pasował posadzić między różowe róże pnące, bo mam tam prześwit na siatce.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Karol99 22:44, 03 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
katel napisał(a)
Olga80 - mój judaszowiec jeszcze nie kwitł, dereń kwitł pierwszy raz w zeszłym roku (2015 ) i ponownie ma pączki ale czy nie zmarzną to nie wiem - zobaczymy. Zastanów się czy nie skierować jednak swojej uwagi bardziej w kierunku derenia, u mnie rosną niedaleko siebie i dereń zdobi cały rok a judaszowiec, no cóż może te jego kwiaty mnie urzekną . Tu na zdjęciu od lewej: judaszowiec, magnolia, dereń, pęcherznica.

Iwcia - dzięki! Ja tak lubię kolorowo .


Podoba mi sie jak prowadzisz pęcherznice.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
katel 23:01, 03 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ania - jest śliczny ale niezbyt wysoki ale może wystarczy.
Dalsza część zdjęć 2013. Obiela The Bride, trzmielina oskrzydlona Compactus.

Jeszcze jedno porównanie zakątka goździkowo-macierzankowego maj i czerwiec 2013.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:22, 03 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Karol - dzięki a mi się podoba jak prowadzisz swoje , nie miałam pojęcia że można je utrzymać w takich niewielkich rozmiarach, bo one rosną jak szalone . Ja swoje zaplatałam choć ma dość sztywne gałęzie, na razie jeszcze podwiązana, mam nadzieję że się nie rozlezie jak ją uwolnię.
Ponownie clematisy 2013. The First Lady i Thyrislund (ten z żółtym środkiem) oraz Kacper.

Zdjęcie porównawcze, wschodnia strona domu 2013 i 2015.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasiek 23:26, 03 sty 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
To naprawde Ty ?
____________________
Bawarka
olga80 07:15, 04 sty 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
AnnaCh napisał(a)
Dzięki wielkie Ten mandżurski by mi nawet pasował posadzić między różowe róże pnące, bo mam tam prześwit na siatce.

Aniu o tym samym pomyślałam ja mam pergolę i róże pnącą czerwoną i takie połączenie byłoby idealne
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies