Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

JoannA 18:49, 30 gru 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
katel napisał(a)
[
Z jakiego drewna się takie skrzynie robi, jest gdzieś wątek z tym tematem?

Wszystkie potrzebne informacje na temat uprawy warzyw w skrzyniach i jak je zrobić znajdziesz w tym wątku Kasiu.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2683-warzywa-uprawiane-w-skrzyniach-pojemnikach

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
miskka 19:28, 30 gru 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
katel napisał(a)
Miskka - dopiero dziś wstawiłam bo się nie wyrabiam , tu jest adres jak byś miała problem ze znalezieniem:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/461-czarny-bez-sambucus-jak-sie-pozbyc-czarnego-bzu

Dzięki dzięki - oczywiście znalazłam znalazłam i wkleiłam zdjęcie swojego połamańca
____________________
miskka 19:29, 30 gru 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Sorrki za złą edycję ale piszę z telefonu
____________________
katel 22:53, 30 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Joasiu witam i dziękuję bardzo za znalezienie wątku .

Wreszcie znalazłam chwilę na wrzucenie kolejnych historycznych zdjęć. Różyczka z 2012 roku:

a tu ta sama róża w 2015 (moje umiejętności cięcia pozostawiają jeszcze wiele do życzenia ale pracuję nad tym) .

Zakochałam się w clematisach:
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:20, 30 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Lubię oglądać i porównywać jak było i jak jest teraz, tu kolejno 2012, 2013, 2014 i 2015.




Cała rabatka do przebudowy jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
olga80 08:40, 31 gru 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
róże i klematisy też goszczą u mnie w ogrodzie narazie mam 7 odmian klematisów
____________________
Teresa Moje małe królestwo
katel 12:10, 31 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
U mnie róż jeszcze nie za wiele bo nie wyrabiam się z pracami ogrodowymi ale clematisów to już mam 34 odmiany - albo miałam, bo w zeszłym roku coś mi ich korzenie zaczęło podjadać (podejrzewam nornicę). Co najmniej 5 szt. mocno ucierpiało i nie wiem czy odbiją w tym roku. Jeśli chodzi o powojniki to warto się skupić na sprawdzonych odmianach łatwych w prowadzeniu i obficie kwitnących ja często korzystam z listy clematisów dla początkujących.
Nie wiem jak później z czasem u mnie będzie więc od razu :

Składam wszystkim Ogrodomaniakom i Ich najbliższym najlepsze życzenia na Nowy 2016 rok, żeby nam wszystko (poza chwastami) w oczach rosło i bujnie kwitło a szpadel i gracka same w rękach latały
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Karol99 14:00, 31 gru 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
katel napisał(a)
Joasiu witam i dziękuję bardzo za znalezienie wątku .

Wreszcie znalazłam chwilę na wrzucenie kolejnych historycznych zdjęć. Różyczka z 2012 roku:

a tu ta sama róża w 2015 (moje umiejętności cięcia pozostawiają jeszcze wiele do życzenia ale pracuję nad tym) .



Ale wybujała, śliczna.

Również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku i energii do pracy w ogrodzie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Agania 13:31, 01 sty 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witam Kasiu noworocznie dziękuję za życzenia i dla Ciebie wzajemnie życzę dużo szczęścia i optymizmu
Ja też marzę o takiej skrzynkowej uprawie warzyw, Joasia ma piękne skrzynie i takie uprawy cieszą bardzo, nawet nie wiedziałam, że jest taki wątek o uprawie w skrzyniach, dzięki Joasiu...przekleję sobie linka
Kasiu podziwiam Twoje clematisy....ogród w clematisach i nie tylko...tak bym nazwała wątek z twoim ogrodem

cudnie masz, pokazuj więcej
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
katel 00:30, 02 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dziękuję Aganiu i wzajemnie wszystkiego co najlepsze. U Joasi jeszcze nie byłam prawdopodobnie jutro uda mi się dotrzeć do Jej ogrodu . Tytuł clematisowy bardzo kuszący, może za jakiś czas kiedy mój ogród będzie już prawdziwym dojrzałym ogrodem - kto wie? Zapomniałam napisać dlaczego zdecydowałam się na taki, może trochę mylący tytuł, jest on nawiązaniem do mojej osoby, jestem strasznie zakręcona (pozytywnie oczywiście) ale wszystkiego muszę spróbować, wszystkiego dotknąć, sprawdzić, rozpracować. Moi znajomi i eM śmieją się zawsze jak czymś nowym się zajmuje, że doktorat będę pisać, bo ciągle coś czytam na dany temat i notatki robię . Teraz większość mojego czasu pochłaniają sprawy ogrodowe ale było i robienie mydła i powidła i wielu innych . Oczywiście całkiem tego nie zarzuciłam ale wiadomo czasu na wszystko nie starcza - przetworów robię tyle, żeby nam na rok wystarczyło. Odnośnie przetworów to mamy sezon na mandarynki i pomarańcze, już robiłam małą próbkę ale jeszcze muszę dopracować dżemiki a potem za konfiturę pomarańczową się zabiorę bo jestem od niej uzależniona .
Czas na zdjęcia, te są z września 2012. Warzywnik:


Powojniki jeszcze - Arabella i Beautiful Bride obydwa cudowne i w pełni godne polecenia.

Poprawiłam ustawienie zdjęć i jeszcze widzę że nie dopisałam nazw dwóch pierwszych clematisów na tej stronie (nie w tym poście), to Fujimusume - cudowny błękit i Comtesse de Bouchaud.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies