Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:53, 14 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Judith napisał(a)
Haniu, zazdro Grecji .
Uwielbiam te niebieskie elementy w architekturze. No i morze i plaża, aaaach!


Też mam do nich słabość. Dzisiaj zachwycał dodatkowo lazur nieba i morza Libijskiego.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:57, 14 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Agatorek napisał(a)
Haniu, ale tam pięknie masz
Odpoczywaj, ONYMI się nie przejmuj


Onymi się nie przejmuję. Na straży został pies, kot i sąsiadka z wilczurem.
Odpoczywam tak jak lubię, niespiesznie i bez udziału dzikich tłumów.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:07, 14 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Basieksp napisał(a)
Miłego odpoczynku i zwiedzania


Dziękuję bardzo. Póki co wszystko jest OK.

Magleska napisał(a)
Haniu Odpoczywaj

Przepiękna sceneria -w sam raz ,żeby podziwiać ,leżakować i czasem łazić bez celu


Madziu, cel główny jest zwykle jasno określony, ale szczegóły to już czysty żywioł. Tak nam pasuje.

Margo2 napisał(a)
Moja sąsiadka własnie wróciła z Grecji
Tam chyba też pogoda w kratkę.
Ja nadal czekam na deszcz, który ostatnio padał chyba 2 tygodnie temu, jak nie więcej


Pierwsza noc była burzowa, a pierwszy dzień pochmurny, co widać na zdjęciach z cmentarza. Kolejne dni to już sama przyjemność. Temperatura 25-28 stopni, brak lub niewiele chmurek i zaskakująco ciepła woda. Do wypoczynku akuratnie.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 17:13, 14 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10351
Nigdy w życiu nie pojadę takimi serpentynami!
Mam traumę po jeździe na Kos, a tu wygląda mi na większy hardcore (choć 25 lat temu nie przeszkadzały mi oblodzone alpejskie serpentyny…)

Słońce i ciepłe morze, mmmmm
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:37, 14 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Margo2 napisał(a)
Haniu, jak nazywa się Twoj pomarańczowy kuklik?
Czy dobrze pamiętam, że on bardzo długi kwitnie?


Mam bezodmianowego pomarańczowego kuklika oraz też pomarańczowego, ale sporo wyższego niż ten zwykły. Oba kwitną dosyć długo, miesiąc albo dłużej.

Ten wysoki





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:40, 14 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Judith napisał(a)
Nigdy w życiu nie pojadę takimi serpentynami!
Mam traumę po jeździe na Kos, a tu wygląda mi na większy hardcore (choć 25 lat temu nie przeszkadzały mi oblodzone alpejskie serpentyny…)

Słońce i ciepłe morze, mmmmm


Myśmy wybrali przejazd komunikacją zbiorową. Nie było ryzyka, że kierowca dozna zawału. Lubię się szwendać miejscowymi środkami komunikacji. To zawsze jest ciekawsze niż indywidualna podróż samochodem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:53, 14 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
antracyt napisał(a)

Nic tylko skorzystać- przysiąść i podziwiać
Cudnie malarski ten krzesełkowy kadr.


Zuza, mam dla Ciebie jeszcze jedną niespodziankę.
Położona na szczycie cypelku, z widokiem na morze i z własnym przydomowym ogródkiem. Życie jak w Madrycie.






Wokół miał iście malarskie krajobrazy.



W zeszłym roku zaskoczył nas człowiek mieszkający w tej jaskini.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 18:03, 14 maj 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Onymi się nie przejmuję. Na straży został pies, kot i sąsiadka z wilczurem.
Odpoczywam tak jak lubię, niespiesznie i bez udziału dzikich tłumów.



Też tak lubię odpoczywać
Świetne widoki!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 22:11, 14 maj 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8404
Przyjemności i ładowania baterii

Piękne miejsce wybraliście, lubię taki lazur wody
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:08, 14 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7063
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Polecam przejazd drogą Chania-Chora Sfakion łączącą północ z południem wyspy.. Ekstremalne wrażenia, zwłaszcza dla kierowcy, gwarantowane. Takich serpentyn między przepaściami jeszcze nie widziałam.


Hehe Dobrych kilka lat temu jechaliśmy tą drogą wypożyczoną maleńką Micrą
Widoki cudne Robiłam za pilota to czasem udało się spojrzeć w prawo czy lewo
Małżonek robił za kierowcę - wysiadł w mokrej koszulce
Jechaliśmy znacznie dłużej niż nawigacja pokazywała
Niewiele też rozmawialiśmy po drodze, ja używałam głównie słowa "uważaj". Małżonek miał większy zasób słów, ale do powtórzenia się nie nadają
Dobrze zrobiliście stawiając na transport zbiorowy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies